Esnaf Kredisi

Yeni İşyeri Açacak Olanlara KOSGEB Devlet DesteğiDevlet yeni bir iş yeri açarak ticarete atılmak isteyenlere çeşitli destekler veriyor. 2018 yılı itibariyle yeni işyeri açacak olanlara KOSGEB devlet desteği 14 sektörde devam ediyor ve Türkiye’nin her yerinden girişimciler için başvuru bekleniyor. Üstelik sadece KOSGEB değil iş kurma kredisi veren bankalar da var. Bu yazımızda hem KOSGEB desteklemeler hem de iş yeri açma kredileri hakkında bilgi vereceğiz. Sıfırdan dükkan açacak olanlar, genç girişimciler, dükkan açmak isteyenler için KOSGEB’e yönelik merak edilen tüm detayları ele aldık.

KOSGEB İşyeri Açma Kredisine Nasıl Başvurulur?

Devlet üretimin artması adına çeşitli teşviklerde bulunuyor. Bu kapsamda KOSGEB üretime dayalı, yenilikçi girişimcileri desteklemek adına 50.000 TL hibe, 100.000 TL de faizsiz kredi veriyor. Üstelik daha önce iş yerini açtıktan sonra başvuru kabul eden kurum Şubat 2017 itibariyle iş yerini kurmadan da KOSGEB girişimcilik kredisi başvurularını kabul etmeye başlamıştır. İş yeri açma kredisi devlet destekli olduğu için hem hibe şeklinde hem de faizsiz verilmektedir. Peki KOSGEB işyeri açma kredisine nasıl başvurulur? Bunun için kurumun bazı şartları vardır. Bunların yerine getirilmesi zorunludur. Akabinde fikrinizi hayata geçirmek adına dükkanınızı, iş yerinizi açabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

İşyeri Açma Kredisi Nasıl Alınır?

İş yeri açma kredisi nasıl alınır diyenler için öncelikle yeni işyeri açacak olanlara KOSGEB devlet desteği kapsamında ilk olarak KOSGEB’in girişimcilik eğitimlerine katılmak ve sertifika sahibi almak gerekir. Eğitimler, Türkiye’nin her yerinde çeşitli zamanlarda yapılmakta, 32 saatlik bir girişimcilik eğitimi bulunmaktadır. Kurumun sitesinden size en yakın yerdeki eğitimin yerini ve zamanını öğrenebilirsiniz. Eğitimi tamamlayıp sertifikanızı aldıktan sonra KOSGEB sitesi üzerinden başvurunuzu yapabilir, istenen evrakları tamamlayıp teslim edebilirsiniz.

Devletin Verdiği Faizsiz Kredi Fırsatları

KOSGEB, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından organize edilmektedir. Bu yüzden yeni işyeri açacak olanlara KOSGEB devlet desteği ülke ekonomisini canlandırmak, üretimi teşvik etmek, modern dünyanın gereklerine ayak uydurmak ve istihdam sağlamak amacıyla veriliyor. Kabul edilen projelerde de üretim olması öncelik tutuluyor. Bu sebeple KOSGEB’e destekle almak için başvurduğunuz projenizin kurumun desteklediği sektörlerde olması ve en ince ayrıntısına kadar planlanması gerekir. Devletin verdiği faizsiz kredi fırsatı sadece KOSGEB’le sınırlı değil. TÜBİTAK ve SYDV da işyeri açma desteği veriyor.

İş Yeri Açma Kredisi Veren Bankalar

Yeni işyeri açacak olanlara KOSGEB devlet desteği yanında iş yeri açma kredisi veren bankalar da vardır. İş Bankası, Vakıfbank, Yapı Kredi, Denizbank, Odeabank, TEB, Şekerbank, Ziraat Bankası, Halkbank gibi pek çok banka yeni dükkan açacak olanlara uygun ödeme imkanlarıyla kredi vermektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Halkbank İşyeri Açma Kredisi

Ziraat Bankası işyeri açma kredisi ve Halkbank işyeri açma kredisi yatırımcılar için en cazip olanlardır. Ziraat hem bireysel işyeri kredisi hem de ortak işyeri kredisi veriyor. Alınacak işyerinin ekspertiz değerinin %75’i kadar, 120 ay vadeli kredi sağlıyor. Halkbank, genç, usta, cesur, mucit girişimci çeşitlerinde 30.000 TL ile 75.000 TL arasında kredi veriyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Click to comment

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Copyright © 2011 - Dunden.com Bütün Hakları Saklıdır. ®™-
Yasal Uyarı: LÜTFEN DİKKAT! dunden.com sitesi üzerinden yasal kurumlardan kredi çekme, senet ve çek tahsil eden banka ve faktöringler hakkında bilgi verilir. Kesinlikle kredi verilmez ve kredi için aracılık edilmez. Banka ve yasal özel finans kurumları dışında kredi veren yerler yasa dışı çalışır. Tefecilik kesin suçtur. Yazdıklarımızı tam okumayan ya da okuduğunu anlamayan kişiler ısrarlar kredi çekmek için numarasını yorum kısmına yazıyor. Lütfen numaranızı yazmayın. Numaranızı gören art niyetli dolandırıcıların " Kredi veriyoruz" diye sizi ön ödeme istemek için sık sık aradıklarını öğreniyoruz. Bu kişilerin dunden.com ile bir ilgisi yoktur. Sizi arayan kişileri iletişim kısmını kullanarak bize bildiriniz. Savcılığa gerekli şikayetler yapılacaktır. Okuyucularımızın dolandırıcılık noktasında yapacakları hatalardan sitemiz asla mes\'ul değildir. Sitemizde senetle borç veren yerler hakkında verdiğimiz bilgiler tamamen BDDK denetiminde çalışan Faktöringler ve Bankalar için geçerlidir. Bunun dışında borçlar kanununda " Başkasına kazanç sağlayıcı borç para verilemez" maddesi dolayısı ile tefecilik sayılacak fiillere hiçbir okuyucumuz yönlendirilemez. Vermiş olduğumuz bilgiler böyle bir suçun olduğunu ve acil nakit ihtiyaç varsa bile bunun banka ya da faktöringlerden karşılanması gerektiği ile kısıtlıdır. Sitemizin ismini kullanarak kredi ve borç para veriyoruz diyenlere inanmayın. Sayfamız okuyucularımız için finansal rehberlik hizmeti vermektedir. Bunun dışında kredi verme ve krediye aracılık etmek gibi bir görevi yoktur. Krediye ihtiyacı olan kişiler bunun için yasal banka ya da özel finans kurumlarına başvuru yapması gerekmektedir. Site yönetimi .
İLETİŞİM : dundenekonomi@gmail.com

To Top