Ekonomi

Solucan Gübresi Kar Oranı Ne Kadar?Solucan gübresi ne kadar kazandırır sorusu bu işe girecek olanlar için cevabı hayati önem taşır. Solucan Gübresi Üretimi ve Kazancı solucan gübresi üretimi tesisi maliyeti ve solucan gübresi kazancı ne kadardır hep beraber okuyalım öğrenelim.

Değerli Dünden.com Okurlarımız, Siz de değişik bir iş fikri arayıp kısa sürede zengin olmak istiyorsanız solucan işine ciddi bir şekilde göz atmanızı tavsiye ederiz. Solucan gübresi yalanları olan bir sektör olup olmadığına iyi bir araştırma yaptıktan sonra karar veriniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Solucan Gübresi Üretimi

Solucan Gübresi Üretimi Tesisi Maliyeti Değişkenlik Gösterir

Solucan gübresi üretimi ilk anda size de ilginç gelebilir; ama maddi getirisini öğrendiğinde hiç vakit kaybetmeden bu işe girmeyi düşüneceksiniz. Peki bu solucan gübresi üretimi nasıl yapılır? Solucan gübresi nereye satılır? Kaliforniya solucanı da denilen bu sürüngenlerin fiyatı nedir? Bu sorulara derli toplu bir cevap niteliğinde olan makalemizle bu konu hakkında merak ettiğiniz bütün bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

Solucan Gübresi Üretim Tesisi Nasıl Kurulur

Türkiye’de son zamanlarda oldukça trend olan bir girişim alanı olarak solucan üretimi ve solucan gübresi üretimi oldukça ön plana çıkmaktadır. Gerçekten bu iş anlatıldığı kadar karlı mıdır? Yoksa tamamen kişilerin umutları ile oynamaya yönelik bir yalan mıdır? Çünkü solucan gübresi üretimi ile birkaç ay sonra on binlerce TL kazanma garantisi verilmektedir. Özellikle solucan üreten büyük çiftlik sahiplerinin bu şekilde solucan pazarladıkları bilinmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Solucan gübresi üretim tesisi maliyeti, yapılacak üretim ile ilgili olsa da genelde 20 bin TL ile ilk başlangıç iyi sayılabilir. Ama milyonlarca solucan beslerim diyorsanız ve mama ücretlerini da karşılarım diyorsanız daha fazla bütçe gerekebilir.

Solucan Gübresi Ne Kadar Kazandırır?

Solucan gübresi kazanç oranı olarak kişinin üretim potansiyeline göre değişmektedir. Yapılacak yatırım miktarına göre kazanç miktarı da değişecektir. Bazı kişiler bunu ana işi olarak yaparak ayda 2-3 bin TL kazanabilmektedir. Öncelikle gerçekçi olmak durumundasınız. Eğer çevrenizde solucan gübresi satabileceğiniz yerler yoksa o zaman satış işlemleri ve ticareti zor olacak ve hayal kırıklığına neden olacaktır. Bundan dolayı öncelikle solucan gübresini nereye satabilirim dedikten sonra eğer pazarı kesin tespit ederseniz o zaman hu işe girip kazanç elde edebilirsiniz.

Solucan Gübresi Evde Nasıl Üretilir?

Sizin için solucan gübresi üretimini araştırdık. Gerçekten de ülkemizde bu işi çok kişi tarafından yapıldığını ve uygun pazarlama ile çok büyük gelir elde etme şansı yakaladığını belirtmek isteriz. Eğer üreteceğiniz solucan humuslarını yani gübrelerini doğru bir şekilde pazarlayabilirseniz aylık 10-20 TL kadar kazanç elde edebilirsiniz. Bu iş için de o kadar büyük bir fiziksel alana da ihtiyaç yoktur. Köydeki evinizin kullanmadığınız dışarıdaki bir bölümünde, hayvanları beslediğiniz bir ahırda kolaylıkla yapabilirsiniz.

Solucan Gübresi Üretimi Nasıl Yapılır?

Solucan gübresi üretim işine girmek istiyorsanız, öncelikle elinizde bir miktar nakit paranın olması gerekmektedir. Çok fazla bir maliyet istemeyen bu iş için gerekli olan şartları aşağıda sıraladık. Bunlar ;

Betonarme olan kapalı bir alan,
Solucanları besleyecek ürünler,
Solucanları içine koyup besleyeceğiniz büyük plastik kaplar
Solucanları satın alabilmek için ortalamam 10.000 , 15.000 TL arası bir para,
Şehir içinde bu işin yapılamaması nedeni ile, köyde uygun bir ortamın olması,

Solucan gübresini üretip satabilmeniz için sadece yukarıdaki şartları yerine getirmeniz yeterli olacaktır.

Evde solucan nasıl yetiştirilir

Öncelikle almak istediğiniz solucan sayısına karar vermelisiniz. Çünkü solucanları almadan önce onların barınacağı ve besleneceği fiziksel mekanı ayarlamanız gerekecektir. Size daha açık ifade edebilmek için solucan gübresi üretim aşamalarını madde madde sıralamak daha doğru olacaktır. Solucan gübresi üretim aşamaları..

Öncelikle kaç bin tane solucan alacağınıza karar vermelisiniz,
Solucanları besleyeceğiniz plastik kapları ayarlayacaksınız,
Köyde ya da kırsal besihanenizde betonarme bir kapalı alan oluşturacak ya mevcut alanı düzenleyeceksiniz,
Satın almış olduğunuz solucanları bu plastik kaplara düzenli şekilde koyup beslemeye başlayabilirsiniz.
Beslenmelerini envai değişik ürünle yapabilirsiniz. Bununla ilgili hazır mamamlar da satılmakta olup da köy usulü de besleme yapabilirsiniz. ( marul, yaban otları, sebze meyve kalıntıları .vb)
Solucanlar 3 ayın sonunda yavrulayacakları için yeni yavrulara da yer ayarlaması yapmanız gereklidir.,
Eğer plastik kaplara humus ile dolarsa bu sefer başka delikli bir kaba solucanların seveceği mamaları katıp bu delikli kabı da solucanların bulunduğu kaba yerleştiririn. Solucanlar bu delikli kaba girip mamayı tüketmeye başlayacaklardır.
Delikli kabı alıp başka noktaya solucanları aktarabilirsiniz. Alttaki humusu da toplayıp kurumaya bırakmalısınız.,

Kurumaya bırakılan humus 3/.2 oranında hafifler.,
Kuruyan humus paketlemeye hazırdır.
Paketleme için çuval ve dikiş makinesi temin etmeniz gereklidir.
Artık humuslarınız satışa hazırdır.,

Yukarıdaki maddeleri tek tek yerine getirmeniz durumunda iyi bir satış işlemi ile büyük kazanç elde edebilirsiniz.

Solucan gübresi nereye satılır diye merak ediyorsanız, bu konuda satış yapabileceğiniz onlarca alan vardır. Öncelikle internetten Pazar ayarlamalısınız. İnternetten bulacağınız müşterilere hem de daha çok ürün satabilir hem de daha az yorulmuş olursunuz. Bunun dışında çevrenizde organik gıda üretimi yapan çiftçilere bu gübreyi çok rahat satabilirsiniz. Günümüzde 50 kg olan gübre fiyatlarının 100 TL’ye yaklaşması, çiftçileri bu tür solucan gübresi alımına yönlendirmiştir..r

Not: Üretim sonrası pazarlama yapmazsanız zarar edersiniz. Bunun için lütfen sermaye bağlamadan önce iyi bir araştırma yapınız.

Sponsorlu Bağlantılar

1 Comment

1 Comment  1. Devrim Gülle

    27 Aralık 2017 at 23:19

    BioClub Türkiye Profesyonel Solucan Gübresi Üretim Tesisi Kurulumu ve İşletme Desteği
    Siz de artık hakettiğiniz parayı kazanabilmek veya çocuklarınıza daha verimli topraklar ve daha sağlıklı bir gelecek sağlayabilmek içinsolucan gübresi üretenler kervanına katılmak istiyorsanız, ancak nereden başlamanız gerektiğini bilemiyorsanız, internetteki bilgi kirliliğiarasında kafanız karışmışsa ve profesyonel bir kurumun uzmanlarındandestek almak istiyorsanız Türkiye’nin neresinde olursanız olun lüfen çekinmeden arayınız.
    0216 606 1 601

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Copyright © 2011 - Dunden.com Bütün Hakları Saklıdır. ®™-
Yasal Uyarı: LÜTFEN DİKKAT! dunden.com sitesi üzerinden yasal kurumlardan kredi çekme, senet ve çek tahsil eden banka ve faktöringler hakkında bilgi verilir. Kesinlikle kredi verilmez ve kredi için aracılık edilmez. Banka ve yasal özel finans kurumları dışında kredi veren yerler yasa dışı çalışır. Tefecilik kesin suçtur. Yazdıklarımızı tam okumayan ya da okuduğunu anlamayan kişiler ısrarlar kredi çekmek için numarasını yorum kısmına yazıyor. Lütfen numaranızı yazmayın. Numaranızı gören art niyetli dolandırıcıların " Kredi veriyoruz" diye sizi ön ödeme istemek için sık sık aradıklarını öğreniyoruz. Bu kişilerin dunden.com ile bir ilgisi yoktur. Sizi arayan kişileri iletişim kısmını kullanarak bize bildiriniz. Savcılığa gerekli şikayetler yapılacaktır. Okuyucularımızın dolandırıcılık noktasında yapacakları hatalardan sitemiz asla mes\'ul değildir. Sitemizde senetle borç veren yerler hakkında verdiğimiz bilgiler tamamen BDDK denetiminde çalışan Faktöringler ve Bankalar için geçerlidir. Bunun dışında borçlar kanununda " Başkasına kazanç sağlayıcı borç para verilemez" maddesi dolayısı ile tefecilik sayılacak fiillere hiçbir okuyucumuz yönlendirilemez. Vermiş olduğumuz bilgiler böyle bir suçun olduğunu ve acil nakit ihtiyaç varsa bile bunun banka ya da faktöringlerden karşılanması gerektiği ile kısıtlıdır. Sitemizin ismini kullanarak kredi ve borç para veriyoruz diyenlere inanmayın. Sayfamız okuyucularımız için finansal rehberlik hizmeti vermektedir. Bunun dışında kredi verme ve krediye aracılık etmek gibi bir görevi yoktur. Krediye ihtiyacı olan kişiler bunun için yasal banka ya da özel finans kurumlarına başvuru yapması gerekmektedir. Site yönetimi .
İLETİŞİM : dundenekonomi@gmail.com

To Top