KREDİ NOTU

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren BankalarKredi sicili kötü olan kişilere de kredi veren bankalar bulunmaktadır. Daha önceki bankacılık düzenlemesine göre kara listeye girmiş olan yani kredi sicili çok bozuk kişilere bankaların kredi vermesi yasaktı. Yani kara listeye kredi çıkması zordu. Bankalar bu kişilere kredi vermesi durumunda hemen BDDK tarafından cezalandırılıyordu. Bu nedenle ne olursa olsun bankalar kredi sicili bozuk kişilere kredi vermiyordu. Ama durum değişti. Avukatlık olanlara, icralık olanlara ve haciz başlatılanlara ve  yasal takipte olanlara kredi veren bankalar bulunmaktadır.  Peki sorunsuz kredi veren bankalar ve sicili kötü olanlara kredi veren bankalar hangileridir? İşte detaylar…

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

Kara liste sicil affı 2017 sonrası bankalar artık kara listede olanlara kredi çıkartmaya başladı. Birçok banka; kara listede olana kredi çıkartılır ve sicili bozuk olana kredi çıkartılır şeklinde reklam sloganlarına başladı. Bunun nedeni şudur; önceleri BDDK bankalara bazı yasaklar koymuştu. Örneğin kredi notu çok kötü olana kredi verilmezdi. Söz gelimi kredi notu 800 olana kredi veren banka sayısı oldukça azdı. Çünkü, kara listede olanlara kredi imkanı tanıyan bankalar direkt ceza yiyorlardı.

Sponsorlu Bağlantılar


Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar yazımızda kredi notu düşük olana kredi seçeneklerini öğrenebilirsiniz.


Bu durum birçok kişiyi doğrudan mağdur ettiği için hükümet bir sicil affı yasası çıkartarak artık bankalara kara listede olanlara kredi vermesine izin vermiş oldu. Bu kanun ile birlikte artık 10’a yakın banka kara listede olan, kırmızı kalem yiyenlere kredi çıkartmaya başlamıştır.

Önemli Not:  Temiz olmayan banka puanına sahip kişiler için %100 kesin kredi çözümü dedik ve sorununuzu hallediyoruz.  Emekli, çiftçi, memur, ev hanımı, SSK’lı, işçi, özel sektör çalışanı, esnaf, ve daha birçok değişik işte çalışan kişiye kredi müjdesi verilmektedir. Kötü sicile ve kara listeye 100 bin TL bile kredi çıkar. Yeter ki aşağıda yazdığımız durumlara dikkat edilerek kredi başvurusu yapılsın. Sonuna kadar okuyun ve bankadan çizik yiyen kişi bile nasıl kredi çeker görün.

Sponsorlu Bağlantılar

İcralık olanlar ve takibe takılanlara kredi imkanı için buraya bakın.

Kara Listeye Kredi Çıkartılır!

Kara listedekilere af çıktıktan sonra aşağıdaki bankalar kara listeye girenlere kredi veren bankalar haline gelmiştir. Bu bankalar;

 • ING Bank
 • Deniz Bank
 • Ak Bank
 • TEB Bankası
 • Garanti Bankası
 • Finansbank
 • Yapı Kredi
 • ICBC Bank

Bu bankalar, hem icralık olan kişilere kredi vermekte hem de kredi notu düşüklere kredi vermektedir. İcralık olan kişi kredi çekebilir mi diye soranlar için bu bankaların her biri sorunsuz kredi vermektedir. Peki bu bankalar hangi şartlar altında bozuk sicile kredi vermektedir? Bunun için kırmızı kalem yiyenlere kredi veren bankalar şu şartları koşmaktadır;

 • Kişinin mutlaka bir gelir beyan etmesi gerekmektedir
 • En fazla 100 BİN TL kredi çekilebilir
 • Banka isterse kefil bulunmalıdır
 • Yine banka isteğine göre ek teminatlar bulunabilir

Bu şartları taşıyan kişilere anında kredi verilmesi söz konusu olacaktır. Hatta banka şubesine gitmeden, ön onaysız ve ön onaylı şekilde kredi almak isteyenler de bu bankalara internetten başvuru yapabilir. Bankalar özelinde icralık olanlara kredi veren bankalara baktığımızda tek tek sıralayacak olursak;

Ziraat Bankası İcralık Olana Kredi

Ziraat Bankası icralık olan kişilere kredi vermektedir. Aynı zamanda çiftçilere yönelik de kara listeye giren çiftçilere de kredi imkanı tanımaktadır. Kefil ve teminat bulan herkese kredi veren banka, sicili bozuk kişilere kredi çıkartılır sloganı ile tanıtımlara başladı. Kredi çekemiyorum ve kredi alamıyorum diyenler her şeyden önce bir kredi notu sorgulaması yaparsa daha iyi bir değerlendirme yapmış olur. Çünkü bazı bankalar gerçekten de çok düşük ve riskli kredi notuna kredi vermektedir. (AZ RİSKLİ KREDİ NOTUNA KREDİ VEREN BANKA SAYISI HİÇ DE AZ DEĞİLDİR. )

Bozuk Sicile Kredi İmkanı

Kötü sicile kredi çıkması için kişilerin bankalara bazı konularda güvence vermesi gerekmektedir. Banka kötü kara sicili olan kişiye kredi verilmez düşüncesi taşısa da yine de bazı teminatlar sağlandığında kredi çıkması daha kolay olacaktır.  Bu noktada aslında bozuk sicile kredi veren banka sayısı az değildir. Herkes evraksız koşulsuz kredi çekmek ister; ama bankalar bilindiği gibi maaş bordrosuz gelir belgesiz kredi çıkarma konusunda bazen zorluk çıkarabilmektedir. Bu nedenle kolay  kredi almak isteyenler her şeyden banka sicilini temizlemek durumundadır.

Kredi Çıkmaz Deme!

Bazı banka müşterileri için kendisine kredi verilmez cevabı yani banka kredi politikalarına uyulmadığı gibi cevaplar alındığını görmekteyiz. Bu kişilerin KKB findeks puanının iyi olması durumunda bile kredi alamıyorum demesi söz konusu oluyorsa ya kredi limiti bitmiştir; ya da gelir belgesi yok ve yetersizdir. Merkez Bankası kara sicil sorgulaması yapıldığında temiz sicile kredi çıkmıyor diyen kişilerin bankaları şikayet ettiği görülmektedir. Yüksek kredi notuna kredi çıkmıyorsa yine gelir belgesi ya da kredi limiti ile ilgili sorunlar var demektir. Birçok kişi kesin kredi çıkması için kesin kredi veren bankalar a ya da diğer bir alternatif çözüm olarak kesin onaylı kredi çıkartan yerlere başvuru yapmaktadır. Ama kredi kkb’si kötü olan kişilerin bu yönde umutlanmaması gerekmektedir. Kesin yüzde yüz onaylı kredi ancak banka puanı iyi ve gelir belgesi olan kişilere çıkar.

KKB Merkez Bankası Kara Liste Sorgulama 

KKB yani kredi kayıt bürosu findeks kara liste sorgulaması yapmadan kredi başvurusu yapan kişiler, genelde, size kredi veremiyoruz ya da banka kredi kullanım politikalarına uygun değilsiniz şeklinde uyarılar ile karşılaşabilirsiniz. Banka kredi verme ve kredi onayı için bazı kredi politikalarına göre hareket eder. Bu nedenle kara sicil sorgulama yapılmadan başvuru yapılmamalıdır. Çünkü yapılan başvuru sonrası kredi ret cevabı gelirse kredi notu daha da düşer. Kredi Geçmişi Sorunlu Olanlara Önce Merkez Bankası kara liste sorgulama yapmalıdır. Bu şekilde kredi risk seviyesini de öğrenebilir. Daha sonra kolay kredi veren bankalar ile kredi notuna bakmayan bankalar daha sağlıklı karşılaştırılıp bir sonuca varılabilir.

Merkez Bankası Kara Liste Sicil Sorgulama

Kredi başvurusu yapıp da kendisine kredi çıkmayan kişilerin aslında en büyük sorunu kredi notlarının düşük olmasıdır. TBB Kara liste sorgulama yapıldığında, ya da merkez bankası kara liste sicil sorgulama yapıldığında kişinin tüm bankacılık işlemleri ortaya çıkmaktadır. Kara sorgulama e devlet üzerinden yapılamaz. Kara liste sicil sorgulama için internet ve sms hattınızı kullanabilirsiniz.

Kredi çekemeyenlere kredi imkanı sağlayan yerler için tıkla. 

Birçok kişi merkez bankası kara liste sildirme ile uğraşmaktadır. Ama 5 sene geçmeden kara listeden çıkmak mümkün değildir. Kara listeden nasıl çıkılır diyenler için bunu açıkça söylemeliyiz. Ama bu durum sizin kredi çekmenize engel olmaz. Kredi çekemiyorum diyenler, banka kredi vermiyor, neden kredi alamıyorum , acil para lazım diyenler; siz kara listede olsanız bile yukarıdaki bankalar zaten sicil affı çıktığı için size kredi verecektir. Ama sicil affı demek kara listeden hemen çıkma anlamına gelmez.

2017 Kara liste affı tam olarak nedir?

Banka dışı kredi veren yerler tıkla.

En kolay kredi veren bankalar

Acil para veren yerler

Kredi Kara Liste Affı Çıktı!

Kredi sicili bozuk kişiler daha önce kredi notları çok kötü olduğu için bankalardan kredi alamıyordu. Bu sayı çok artınca hükümet devreye girdi. Türkiye’de 4 milyon kişinin kara listede olduğu bilinmektedir. Bu kadar yüksek sayıda kişinin kara listede olması kredi sicili sorununu tekrar gündeme getirdi. Buna göre hükümet bir düzenleme yaparak, artık kara listede olanlara kredi imkanı verilmesini sağladı. Peki bu nasıl olacak?

Kredi Sicil Affı 2017

Kara Listedekilere Kredi İmkanı!

Bankalar artık kara listedekilere kredi verme hakkı elde etti. Daha önce ceza yiyen bankalara bu konuda serbestlik tanındı. Yani isteyen banka kara listede olan kişilere kredi verebilecektir. Bu konuda tüm yetki bankalara verilmiştir artık. Bu nedenle artık özellikle yabancı sermayeli özel bankalar kara listedeki müşterilerine daha kolay kredi verebilmektedir. Pek bu sicil affı ile birlikte kara listeden çıkmak mümkün mü?

Kara Listeden Nasıl Çıkarım?

Yapılan düzenleme bir kara liste affı değildir. Sadece bankalara, kara listedekilere kredi verme hakkı verilmiştir. Yani kişiler liste olarak kara listede kalmaya devam edecektir. Banka ister kredi verir ister vermez. Hükümet ve bankaları kontrol eden BBDK buna karışmayacaktır.

Özetle, kara listede olan kişiler daha çok özel bankalara başvuru yaparsa kredi çıkma şansı daha yüksek olacaktır. Bunun için mutlaka kefil ve teminat gösterilmesi gerekmektedir. Kara liste sicil sorgulama 

50 BİN TL VE 100 BİN KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? 

Kara listedekilere aynı gün onaylı 100.000 TL’ye kadar kredi veren bankalara  göz atarak  önce inceleyip en düşük faizli kredi veren bankaya da hemen başvuru yapabilirsiniz. İnternet üzerinde kredi başvurusu yapmak için bankaların kredi tekliflerini lütfen inceleyin. 

Sponsorlu Bağlantılar

30 Comments

30 Comments 1. rol

  20 Mart 2018 at 14:15

  MERHABA 43 YILLIK ESNAFIM YAKIN BİR ARKADAŞIMA GÜVENİM BENİ EKONOMİK ANLAMDA BİTİRDİ 300 İŞ YERİNE BAŞVURDUM BU ÇEVREDE TANINMAM SEBEBİYLE TEKRARA İŞ KURARIM VEYA YAŞI 43 OLMUŞ DİYE İŞ VERMEDİLER SNELERCE ESNAFLIK YAPTIM VEE GÜZEL PARALAR KAZANDIM EŞİM TERK ETTİ ÇOCUKLARIM GİTTİ ŞUAN ARKADAŞIMIN ARABASINDA YATIYORUM İŞ KURMAK İSİTİYORUM SERMAYEM SIFIR KARA LİSTEDEYİM İŞ KURMAK İÇİN DETSEK VEREBİLECEK KİMSE VARMI ( KARA LİSTEDEYİM TEMİNATIM YOK KAZANIRIRM ÖDERİM İŞ KURDUKDAN HEMEN SONRA SENELERCE RESTEURANT İŞLETTİM

 2. Serhat

  18 Mart 2018 at 21:41

  2.500 TL ye ihtiyacım var internetren basvuru uapuyirim hiçbir banka vermiyor iş bulamadığım için bankaya borcum birikti 2.500 lira verebilecek banka varmı aceba kredi notum düşük

 3. Tunahan

  16 Mart 2018 at 19:10

  Acil 20000 lazım yardımcı olabılecek varmı . Devlet memuruyum .5000 liramaaşım var .

 4. Sevcan

  15 Mart 2018 at 15:27

  acil 10 bin tl ye ihtiyacım var sicilim bozuk yardımcı olursanız sevinirim.

 5. İLHAN

  5 Mart 2018 at 09:53

  BANA 10.000 TL KREDİ LAZIM ÇOK ACİL BEN KAMUDA MEMURUM

 6. mehmet

  3 Mart 2018 at 15:25

  bn mehmet bn 30.000lira ihtiyacım var acill icralık oldum sizden bana yardımcı olabilirmisiniz..

 7. Ömer Mete

  3 Mart 2018 at 10:18

  4000 TL ye kadar kredi imkanı sağlıyoruz iletişim WhatsApp dan ulaşabilirsiniz

 8. ahmet

  1 Mart 2018 at 23:55

  çok acil krdeiye ihtiyacım var yardımcı olursanz çok sevinirim

 9. Onur

  28 Şubat 2018 at 12:30

  Babam emekli adına 1 ev var kredisi bitmemiş düzenli ödemekte ama ayrı 2 bankaya toplamda 15.000 tl borcu var icralık maaşınıda icralık olduğu bankadan çekiyor babama kredi çıkarmı bu borçları faizsiz ödemek için yardım ederseniz sevinirim

 10. ysf

  21 Şubat 2018 at 12:39

  iki ayrı bankaya borcum var su an bir tanesi maaşımdan kesinti yapıyor faiz yemektense hepsini birarada kapatmak istiyorum bu konuda yardımcı olabilecek varsa aylık 700 lira gibi bir taksitle ödeyebilirim

 11. Sena

  12 Şubat 2018 at 12:21

  Merhaba sizinle nasıl iletişime geçebilirim çom acil kredi lazım

 12. mutlu

  5 Şubat 2018 at 01:24

  istanbul ici emekli dul yetim maasi alana kredi ssk 3ay ustu olan ve kredi karti kullanipta kkb yuksek olana gelirbelgesiz kredi 5basvuru ustu ve icrada olanlara cikmaz emeklilerde hacizlik olsada vergi borcu olsada maasta kesinti yoksa kredi saglanir onden para istiyenlere itibar etmeyin sadece istanbul ici istanbul disi almiyoruz

  • Anonim

   1 Mart 2018 at 16:27

   nasıl iletişim kurarız

 13. Gökhan

  23 Ocak 2018 at 10:55

  Benimde 10milyara ihtiyacim varr acil arayın

  • Sena

   12 Şubat 2018 at 12:20

   Merhaba sizinle nasıl iletişime geçebilirim çom acil kredi lazım

 14. Ken

  19 Ocak 2018 at 03:01

  Hiç bi banka vrrmiyo aa hepsi

 15. HÜR

  12 Ocak 2018 at 15:04

  yedi yıl önce kara listeye istenmeyen nedenlerle kırmızı kalem yedim şu han icin cok acil onbinteleye ihtiyacımvar bana yardımcı olmanızı bekliyorum

 16. Melike

  10 Ocak 2018 at 21:49

  Aylık gelirim asgari ödemelerini rahatlıkla yapamıyorum çünkü banka haricinde hacizli olan borcumu acil toplu kapatmam gerek aksi halde babamın evi elden gidecek kefil bana çünkü.bu konuda yardıma çok ihtiyacım var 50000 tl ile hem hacizimi hem bankaya olan borcum bitecek ve ben çok rahatlıcam. Lütfen elinizden geleni yaparsanız çok rahatlıcam

 17. Ayhan

  6 Ocak 2018 at 00:21

  Esnafım 3aylık vergim var garanti bankasından post cihazında aldım kullanıyorum bireysel emeklilik dedi 2ay onuda ödedim. Lakin kredi kartı vermediler ne yapıcam bilmiyorum yeni esnafa hiç bir şey yok

 18. Samet

  5 Ocak 2018 at 14:45

  acil kredi lazım 40.000 Tl tel: 0555 001 04 **

 19. Anonim

  3 Ocak 2018 at 11:19

  Ben bankalara 100.00 borcum var kredi çekebilirmiyim 0530 07413**

 20. senyr

  2 Ocak 2018 at 13:17

  acil 10000 tl nakit lazım.kredi çıkmıyor.aylık 500 tl ödemeyle halledebilirim.

  • Buket

   14 Ocak 2018 at 11:56

   İletisim saglayin

   • Emre

    10 Mart 2018 at 21:24

    Benim 4000 tl maaşım var 70000 tl çekip borclarimi kapatmak istiyorum bankadan kredi cikmiyo napmam lazim

 21. murat

  29 Aralık 2017 at 11:23

  icra ya olan borçlarımı 4 ay once kapattım kredi kartım yok maaş aldığım bankaya 27 bin borcum var hiç bir baqnkaya borcum yok icram yok fakat kara listeden çıkamıyorum ve maaş aldığım banka bile kredi vermiyor nakit lazım maaşı olgun kamu da çalışıyorum nasıl kredi çekebilirim 45 bin tl

  • fatih

   2 Ocak 2018 at 23:54

   kredi notunuzu yükseltmeden çekemezsiniz.Aktifbank kredi veriyor fakat 2.000 tl veriyor

 22. Çağrı

  28 Aralık 2017 at 17:45

  Acil dönerseniz memnun olurum allah rızası için 20 000 tl ye ihtiyacım var

 23. ümit çelik

  25 Aralık 2017 at 08:18

  sayın yetkili
  emekliyim ve pttden maaş alyorum aynı zmanda başarrlı bir işadamym yeni açmak istediğim apart projelerimvar bunlar için çok acil nakite ihtiyacım var hemen bana bu konuda yardım edilmsini rica ederim teminat olarak işyerlerimi gsterebilirim saygılarımla
  5050400820

 24. salih

  30 Kasım 2017 at 01:43

  acıl bana 10000 tl lazım bankalarla sorunum var kreı vermıyo bana acıl donus yaparsanız sevınırim

 25. KADİR İLDEN

  12 Kasım 2017 at 23:13

  yedi yıl önce kara listeye istenmeyen nedenlerle kırmızı kalem yedim şu han icin cok acil onbinteleye ihtiyacımvar bana yardımcı olmanızı bekliyorum 05422265210

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Copyright © 2011 - Dunden.com Bütün Hakları Saklıdır. ®™-
Yasal Uyarı: LÜTFEN DİKKAT! dunden.com sitesi üzerinden yasal kurumlardan kredi çekme, senet ve çek tahsil eden banka ve faktöringler hakkında bilgi verilir. Kesinlikle kredi verilmez ve kredi için aracılık edilmez. Banka ve yasal özel finans kurumları dışında kredi veren yerler yasa dışı çalışır. Tefecilik kesin suçtur. Yazdıklarımızı tam okumayan ya da okuduğunu anlamayan kişiler ısrarlar kredi çekmek için numarasını yorum kısmına yazıyor. Lütfen numaranızı yazmayın. Numaranızı gören art niyetli dolandırıcıların " Kredi veriyoruz" diye sizi ön ödeme istemek için sık sık aradıklarını öğreniyoruz. Bu kişilerin dunden.com ile bir ilgisi yoktur. Sizi arayan kişileri iletişim kısmını kullanarak bize bildiriniz. Savcılığa gerekli şikayetler yapılacaktır. Okuyucularımızın dolandırıcılık noktasında yapacakları hatalardan sitemiz asla mes\'ul değildir. Sitemizde senetle borç veren yerler hakkında verdiğimiz bilgiler tamamen BDDK denetiminde çalışan Faktöringler ve Bankalar için geçerlidir. Bunun dışında borçlar kanununda " Başkasına kazanç sağlayıcı borç para verilemez" maddesi dolayısı ile tefecilik sayılacak fiillere hiçbir okuyucumuz yönlendirilemez. Vermiş olduğumuz bilgiler böyle bir suçun olduğunu ve acil nakit ihtiyaç varsa bile bunun banka ya da faktöringlerden karşılanması gerektiği ile kısıtlıdır. Sitemizin ismini kullanarak kredi ve borç para veriyoruz diyenlere inanmayın. Sayfamız okuyucularımız için finansal rehberlik hizmeti vermektedir. Bunun dışında kredi verme ve krediye aracılık etmek gibi bir görevi yoktur. Krediye ihtiyacı olan kişiler bunun için yasal banka ya da özel finans kurumlarına başvuru yapması gerekmektedir. Site yönetimi .
İLETİŞİM : dundenekonomi@gmail.com

To Top