Krediler

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Koronovirüs salgını nedeniyle nakit ihtiyaçların artması sonrası kredi çekmek daha kolay hale geldi. Sicili bozuk olanlara kredi veren bankaların sayısı bu noktada her geçen gün artmaya devam ediyor. Önceleri sadece Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıf Bank tarafında kara listeye kredi çıkartılırken şimdi ise birçok banka tarafından bozuk sicile kredi verilmeye başlandı. ,

Kredi notu düşük kişiler, kara listeye girenler ve çok fazla borcu biriktiği için kredisi gecikmede olup icralık, avukatlık kişilere yönelik de bazı çalışmalar yapılıyor. Bu kişilerin daha kolay kredi çekip pandemi döneminde nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için bu kişilere de aynı gün kredi veriliyor. Sicili bozuk kişiler hangi bankadan ve ne kadar kredi kullanabilir? Bu sorunun yanıtını aşağıda verdik.

Sicili Bozuk Olanlara Aynı Gün Kredi

2020 yılında büyük parasal sorunlar başladı. Birçok esnaf iş yerini kapatmak zorunda kaldı. İşçiler ve asgari ücretliler maaş alamaz duruma geldi. Bu da nakit akışın bozulmasına neden oldu. Hükümet bu noktada bankalara görev vererek her kredi başvurusunun kabul edilmesini ve herkese aynı gün içinde kredi imkanı sağlanması talep etti.

Hükümetin de katkısı ile artık bankalara yapılacak olan kredi başvurularında kişilerin kara listede olup olmadığı ya da kredi sicilinin bozuk olup olmadığına bakılmaksızın herkese kesin olarak kredi verilecektir. Bu sayede kredi çekemiyorum diyen kişilere de aynı gün içinde kredi verilecektir.

Kredi Çekemeyenlere Koronavirüs kredisi

Koronavirüs salgını başladığından bu yana hükümet Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıf Bank aracılığı ile koronavirüs kredisi dağıtmaya devam ediyor. Üst limit 10.000 TL olan bu krediden yararlanmak isteyenler SMS ile bankaya başvuru yapabilir. Bu kredi limiti harici daha fazla paraya ihtiyacı olanlar ise normal 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi başvurusu da yapabilirler.

Faiz oranları şu aralar %0.90 altında olup oldukça düşük devam etmektedir. Koronavirüs kapsamında desteklemelerden yararlanmak ve düşük faiz ile bireysel kredi çekmek isteyenler bankaların kredi başvuru sayfalarından başvurularını yapabilirler.

Not: Bazı kişilerin kredi başvurularına red cevabı geldiği ifade ediliyor. Normal şartlarda kimseye ret gelmiyor. Ama bazı özel durumlar nedeniyle kedi başvurunuz reddedilmiş olabilir. Bu durumda ne yapmanız gerektiğini aşağıda açıkladık. Yeni bir başvuru yapmadan yazımızı okuyunuz.

Temel Destek Kredisi 2020 Eylül Başvuruları

Pandemi destek başvuruları eylülde devam ediyor.  Temel ihtiyaç kredisi çekmek isteyenlere 10 bin TL limite kadar çok düşük faizli krediler veriliyor. Bu kredilerden almak istiyorsanız doğru yöntemle başvuru yapmalısınız.

Birincisi, aynı evde oturan kişilere ayrı ayrı kredi verilmiyor. Bunun  yerine sadece bir kişi başvuru yapması gerekiyor.

Başka bankadan kredi çeken kişiler kredi limitlerini doldurduysa yeni bir başvuru yapmamalı. Eski kredi taksitlerine birkaç ay daha devam etmelidir.

Covid-19 yeni tip virüs kredi destek paketleri eylül, ekim aylarında da devam edecek olup düşük limitli kredi ihtiyacı olanlar bu desteklemelerden yararlanabilir.

kara listeye kredi

Yasal takipte olanlara kredi

Yasal takipte olanlar eski kredi borçlarını ödeyemeyip kanuni takip sürecine girenlerdir. Bu kişilerin kredi çekip eski borçlarını kapatacaklarını taahhüt etmeleri durumunda kendilerine yeni bir kredi açılacaktır. Bu şekilde fazladan para çekilerek hem borçlar 60 ay vadeli yapılandırılabilir hem de acil nakit ihtiyaçlar karşılanabilir.

Yasal takipte olanlar bu şekilde kredi kullanabilmek için eski bankalarından yeni başvuru yapmaları gerekmektedir. Kredi ödeme sözü verilmesi durumunda henüz avukatlık aşamasına gelinmeden banka ile anlaşma yapılıp yeni bir borç kapatma kredisi çekilebilir. Bunun için banka şubesine gidilerek şartların konuşulması gerekmektedir.

İcralık olanlara kredi veren banka var mı?

Avukatlık olup da yasal takip sonrası icralık olanlar da eğer henüz kredi limitini bitirmediyse kredi çekebilir. Kredi notu 1000 puan üstü olanlar ve gelir belgesi olan kişiler icralık olsalar bile hemen aynı gün kredi çekebilirler.

Kredi çekebilmek için ise aşağıdaki bankaları tercih etmeleri gerekmektedir. Bu bankalar;

Burgan Bank

Halk Bankası

VAKIF Bankası

Şeker Bank,

Deniz Bank

Garanti Bankası

Ziraat Bankası,

ıcbc bANK

Bu bankalar diğer bankalara göre daha kolay kredi imkanı tanıdığı için bunların tercih edilmesi gerekmektedir.

Ziraat bankası kara listeye kredi imkanı tanıyor

Pandemi sürecinde en hızlı kredi veren banka Ziraat Bankası oldu. Ziraat Bankası şu anda herkese sorgusuz sualsiz kredi veriyor. Gelir belgesi, kişinin kredi sicil durumu, findeks kredi notu gibi önemli noktalara bile bakılmadan Ziraat Bankası tarafından her Türk vatandaşına kolay kredi verilmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Hesaplama Tablosu 2020 Eylül
Miktar 35 Ay 45 Ay 60 Ay
5.000 TL 212,38 TL 182,51 TL 157,66 TL
10.000 TL 424,77 TL 365,01 TL 315,33 TL
15.000 TL 637,15 TL 547,52 TL 472,99 TL
20.000 TL 849,53 TL 730,02 TL 630,66 TL
25.000 TL 1.061,91 TL 912,53 TL 788,32 TL
30.00 TL 1.274,30 TL 1.095,03 TL 945,98 TL

 

  • Yapılması gereken sadece SMS ile Ziraat’ten kredi başvurusu yapılmasıdır. Başvuru şartları şunlardır;
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Ziraat Bankasından son 6 ayda yüksek limitli kredi kullanmamak
  • Diğer kamu bankalarından son 6 ayda ihtiyaç kredisi kullanmamak
  • Kredi limitinin aylık taksit ödemelerinin aylık gelirden düşük olmaması

kara listeye girenlere kredi veren bankalar hangileri

kara listeden çıkmak için yapılması gerekenler

kredi notu düşük olanlara yeni kredi imkanı

komisyonla kredi çıkartan firmalara başvuru yapmak

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top