Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar


Nakit ihtiyaçlar için finans kurumlarına başvuru yapan kişilerden iyi bir banka sicili istenmektedir. Daha önceki bankacılık düzenlemesine göre kara listeye girmiş olan yani kredi sicili bozuk kişilere bankaların nakit para vermesi yasaktı. Yani kara listeye kredi çıkması çok zordu. Bankaların bu kişilere yardımcı olması  durumunda hemen BDDK tarafından cezalandırılıyordu. Bu nedenle ne olursa olsun bankalar kredi sicili bozuk kişilere kredi vermiyordu. Ama durum vatandaşların lehine değişti. Artık bankalara uygulanan yasakların kalması ile müşterilerine her konuda yardımcı olan bankaların sayısında önemli bir artış meydana geldi. Hükümetin çıkardığı sicil affı sonrası her kurum yapılan başvuruları daha hızlı şekilde neticelendirmeye ve nakit imkanı sunmaya başladı.Sizin için özellikle başvurusu olumlu sonuçlanmayanlara yardımcı olan kurumların isimlerini araştırdık.

Peki sorunsuz bir şekilde sicili kötü olanlara kredi veren bankalar hangileridir? İşte detaylar…

Sponsorlu Bağlantılar

Kara Listede Olanlara Kredi İmkanı Sunulmaya Başlandı

Kara liste sicil affı 2018 sonrası bankalar artık kara listede olanlara kredi çıkartmaya başladı. Birçok banka; Sicili bozuk olana kredi çıkartılır şeklinde reklam sloganlarına başladı. Bunun nedeni şudur; önceleri BDDK bankalara bazı yasaklar koymuştu. Örneğin findeks notu çok kötü olana yardımcı olunmazdı. Söz gelimi findeks notu 700 olana finans sağlayan banka sayısı oldukça azdı. Çünkü, kara listede olanlara kredi imkanı tanıyan bankalar direkt ceza yiyorlardı.

Bu durum birçok kişiyi doğrudan mağdur ettiği için hükümet bir sicil affı yasası çıkartarak artık bankalara sicili bozuk olanlara para vermesine izin vermiş oldu. Bu kanun ile birlikte artık 10’a yakın banka müşterilerine bu yönde kolaylık tanımaya başladı.

Önemli Not:  Temiz olmayan banka puanına sahip kişiler için %100 kesin çözüm dedik ve sorununuzu hallediyoruz. Emekli, çiftçi, memur, ev hanımı, SSK’lı, işçi, özel sektör çalışanı, esnaf, ve daha birçok değişik işte çalışan kişiye müjdes verilmektedir. Kara listeye 100 bin TL bile nakit çıkar. Yeter ki aşağıda yazdığımız durumlara dikkat edilerek başvurus yapılsın. Sonuna kadar okuyun ve bankadan çizik yiyen kişi bile nasıl konut ve ihtiyaç finansmanı çekebileceğini görün.

İcralık olanlar ve takibe takılanlara kredi imkanı için buraya bakın.

Kara Listeye Kredi Sağlayan Kurumlar

Doğru banka tercihi yapılması durumunda istenilen nakit miktarı çıkartılabilmektedir. Kara listedekilere af çıktıktan sonra aşağıdaki bankalar kara listede olanlara finans desteği veren bankalar haline gelmiştir. Bu bankalar;

 • ING Bank
 • Deniz Bank
 • Ak Bank
 • TEB Bankası
 • Garanti Bankası
 • Finansbank
 • ICBC Bank

Bu bankalar, hem icralık olan kişilere hem de KKB notu düşüklere destek vermektedir. Peki bu bankalar hangi şartlar altında bozuk sicile nakit vermektedir? Bunun için şu şartlar koşulmaktadır;

 • Kişinin mutlaka bir gelir beyan etmesi gerekmektedir
 • En fazla 100 BİN TL nakit çekilebilir
 • Banka isterse kefil bulunmalıdır
 • Yine banka isteğine göre ek teminatlar bulunabilir

Bu şartları taşıyan kişilere anında kredi verilmesi söz konusu olacaktır. Hatta banka şubesine gitmeden, ön onaysız ve ön onaylı şekilde finansman almak isteyenler de bu bankalara internetten başvuru yapabilir.

Ziraat Bankası’dan Sicili Bozuk Çiftçilere Yardımcı Olmaktadır

Ziraat Bankası çiftçilere yönelik olarak kara listeye giren çiftçilere de nakit imkanı tanımaktadır. Kefil ve teminat bulan herkese destek veren banka, sicili bozuk kişilere kredi çıkartılır sloganı ile tanıtımlara başladı. Çiftçilerin zor durumda kalması nedeni ile hükümetin teşviki ile kamu bankası olan Ziraat Bankası zor durumda kalan ve para çekme sorunu yaşayan köylülere yardımcı olmaya başladı. Bütün banka şubelerinden başvuru yapılabilmektedir.

Yapılacak başvuruların daha etkili ve hızlı şekilde sonuçlanması için vatandaşların; Gelir belgesi, ipotek ya da kefil göstermesi istenebilir. Buna hazırlıklı şekilde bankaya gidilmesi durumunda işlemler çok daha hızlı halledilecektir.

Limitin Yeterli Olmaması Durumunda Kredi Çıkmaz

Bazı banka müşterilerinin banka politikalarına uyulmadığı gibi nedenlerden dolayı ret cevapları alındığını görmekteyiz. Bu kişilerin KKB findeks puanının iyi olması durumunda bile finansman çıkmıyorsa, ya limit yeterli değildir; ya da gelir belgesi yoktur. Çünkü bankalar müşterinin maaş bordrosuna göre bir limit belirlemekte ve onlara yardımcı olmaktadır. Limit aşıldığı zaman genelde başvurular olumsuz sonuçlanır.  Merkez Bankası kara sicil sorgulaması yapıldığında kişinin sicili temiz çıkmasına rağmen başvurunun olumsuz çıkması da söz konusu olabilmektedir. Bu sizin kredi sicili ile ilgili bir durum değildir. Maaşınızın %80’inden fazlasını taksit şeklinde ödeyemezsiniz. Buna BDDK bir üst limit koymuş ve kurumların da buna uyması istenmiştir.

KKB Merkez Bankası Kredi Sicili Sorgulama 

KKB yani Findeks kayıt bürosu sicil sorgulaması yapmadan başvuru yapan kişiler, genelde, size yardımcı olamaıyoruz ya da banka kredi kullanım politikalarına uygun değilsiniz şeklinde uyarılar ile karşılaşmaktadırlar. Bu nedenle banka sicil sorgulama yapılmadan başvuru yapılmamalıdır. Çünkü yapılan başvuru sonrası ret cevabı gelirse findeks notu daha da düşer. Bankacılık geçmişi Sorunlu olanlara önce Merkez Bankası kara liste sorgulama yapmalıdır. Bu şekilde risk seviyesini de öğrenebilir ve gerekli tedbirleri aldıktan sonra işlemleri başlatılabilir.

Başvuru yapıp da kendisine para çıkmayan kişilerin aslında en büyük sorunu banka puanlarının düşük olmasıdır. KKB Kara liste sorgulama yapıldığında, kişinin tüm bankacılık işlemleri ortaya çıkmaktadır. Kara sorgulama e -devlet üzerinden yapılamaz. Kara liste sicil sorgulama için internet ve sms hattınızı kullanabilirsiniz. Sorgulama sonrası kredi çıkmayana kredi verilip verilmeyeceği ortaya çıkacaktır.

Banka dışı kredi veren yerler tıkla.

Acil para veren yerler

Yeni Sicil Affı İle Kredi Sicili Bozuk Olanlara Kredi Verilmeye Başlandı

En son 2017 yılında bir af çıkmış ve yazımızın başında buna değinmiştik. 2018 seçimlerine girerken hükümet ek bir af tasarısı düzenleyerek sicili bozuk müşterilere yardımcı olunması ve onlara nakit sağlanması noktasında bankaları teşvik etti. Daha önce ceza yiyen bankalara bu konuda serbestlik tanındı. Yani isteyen banka kara listede olan kişilere finansman verebilecektir. Bu konuda tüm yetki bankalara verilmiştir artık. Bu nedenle artık özellikle yabancı sermayeli özel bankalar kara listedeki müşterilerine daha kolay finansman desteği verebilmektedir. Kredi çıkmayanlara kredi veren bankalar bu yasa düzenlemesi ile artık istedikleri müşterilere gerekli finansman desteğini sunmaya başladı. Sicil tasarısı sadece finansman desteği için çıkarılmış ve kişileri sicil listesinden çıkmasını sağlamamaktadır. Birçok kişi sicil affı ile birlikte kara listeden çıkmak mümkün mü diye sorduğu için yanıtlıyoruz; şimdilik maalesef çıkılamamaktadır. Siz kendi özel çabalarınızla bu durumdan kurtulabilirsiniz ancak.

Sicili bozuk olanlara kredi düzenlemesi bir kara liste affı değildir. Sadece bankalara, kara listedekilere parasal destek verme hakkı verilmiştir. Yani kişiler liste olarak kara listede kalmaya devam edecektir. Banka ister finansman kullandırır isterse de kullandırmaz. Hükümet ve bankaları kontrol eden BBDK buna karışmayacaktır.

Özetle, kara listede olan kişiler daha çok özel bankalara başvuru yaparsa ( ING Bank, DenizBank, AkBank, TEB, Garanti Bankası, Finansbank, ICBC Bank) para çıkma şansı daha yüksek olacaktır. Bunun için mutlaka kefil ve teminat gösterilmesi gerekmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Etiketler:

Bu yazı için 42 yorum yapıldı: 1. alagöz dedi ki:

  benımde bankaya borcum yok kara lıstedeyım memurum ama kredı cekemıyorum nasıl cekebılırım ?

 2. mehmet dedi ki:

  ıyı gunler bankalardan kredi cekemeyenler kredi gecıkmesı olanlar kredı kartı gecıkmesı olanlar yasal takıpte olanlar ıcraatlık olanlar skor puanı dusuk olanlar ssk sı olmayanlar her turlu kredı cıkarılır uzun vadede arayın yardımcı olalım

  1. aşkın dedi ki:

   mehmet bey nasıl ulasicaz peki size numaram ararsanız sevinirim

  2. tevfik dedi ki:

   Mehmet bey tefo burdan yazarsanız görüşelim

  3. suleyman dedi ki:

   ıyı gunler mehmet bey benım adım suleyman numaramı yazsam benım ıle ıletısıme gecersenız cok sevınırım

  4. suleyman es dedi ki:

   geri donus yaparsanız cok sevenırım

  5. cagla dedi ki:

   Yardımcı olurmusunuz

 3. Cengiz dedi ki:

  yapanda ön ödeme talep ediyo bankalar sicili bozuk olana kredi vermiyo dediğim gibi

  1. eylu dedi ki:

   ön öndeme ısteyenlerın hepsi sahtekar malsef sicilin,iz bozuksa avukatlık ıcralık olanlar hıc bır sekılde dosta arkadas yoksa arka cıkacak bırılerı yoksa malsef bu bataga saplanıyor cocum aramayın bosuna

 4. Ersin dedi ki:

  10.000 TL kredi ihtiyacım var bütün borçları sıfırlamak istiyorum 2.500TL gelirim var 700-800TL taksitle kredi çekmek istiyorum ama hiç bir banka vermiyor. Yardımcı olur musunuz ?

 5. zeynep dedi ki:

  Su an 3bankadan odeyemedigimden haciz islemi baslatildi.kredi notum 0 olmus acil toplam 30000Tl ihtiyacim var.bankalara ve diger bankalarla gorustum sicilim bozuk kredi cekebilirmiyim diye konustum kefililimde var dedim. Hayir cevabi verdiler.anneniz emekli maasini buradan alirsa annenize veririz denildi.yazilarda sicili bozuk olanlara verilir dediniliyordu.bankalarda yaziyorlar bence ne yapmam gerekiyor yardimci olurmusunuz

 6. rol dedi ki:

  MERHABA 43 YILLIK ESNAFIM YAKIN BİR ARKADAŞIMA GÜVENİM BENİ EKONOMİK ANLAMDA BİTİRDİ 300 İŞ YERİNE BAŞVURDUM BU ÇEVREDE TANINMAM SEBEBİYLE TEKRARA İŞ KURARIM VEYA YAŞI 43 OLMUŞ DİYE İŞ VERMEDİLER SNELERCE ESNAFLIK YAPTIM VEE GÜZEL PARALAR KAZANDIM EŞİM TERK ETTİ ÇOCUKLARIM GİTTİ ŞUAN ARKADAŞIMIN ARABASINDA YATIYORUM İŞ KURMAK İSİTİYORUM SERMAYEM SIFIR KARA LİSTEDEYİM İŞ KURMAK İÇİN DETSEK VEREBİLECEK KİMSE VARMI ( KARA LİSTEDEYİM TEMİNATIM YOK KAZANIRIRM ÖDERİM İŞ KURDUKDAN HEMEN SONRA SENELERCE RESTEURANT İŞLETTİM

 7. Serhat dedi ki:

  2.500 TL ye ihtiyacım var internetren basvuru uapuyirim hiçbir banka vermiyor iş bulamadığım için bankaya borcum birikti 2.500 lira verebilecek banka varmı aceba kredi notum düşük

 8. Tunahan dedi ki:

  Acil 20000 lazım yardımcı olabılecek varmı . Devlet memuruyum .5000 liramaaşım var .

 9. Sevcan dedi ki:

  acil 10 bin tl ye ihtiyacım var sicilim bozuk yardımcı olursanız sevinirim.

 10. İLHAN dedi ki:

  BANA 10.000 TL KREDİ LAZIM ÇOK ACİL BEN KAMUDA MEMURUM

 11. mehmet dedi ki:

  bn mehmet bn 30.000lira ihtiyacım var acill icralık oldum sizden bana yardımcı olabilirmisiniz..

 12. Ömer Mete dedi ki:

  4000 TL ye kadar kredi imkanı sağlıyoruz iletişim WhatsApp dan ulaşabilirsiniz

  1. cemal dedi ki:

   merhabalar belirttiğiniz rakam için şartlarınız nelerdir. yardımcı olabilirseniz memnun olurum. özel bir üniversitede çalışıyorum. numaram

 13. ahmet dedi ki:

  çok acil krdeiye ihtiyacım var yardımcı olursanz çok sevinirim

 14. Onur dedi ki:

  Babam emekli adına 1 ev var kredisi bitmemiş düzenli ödemekte ama ayrı 2 bankaya toplamda 15.000 tl borcu var icralık maaşınıda icralık olduğu bankadan çekiyor babama kredi çıkarmı bu borçları faizsiz ödemek için yardım ederseniz sevinirim

 15. ysf dedi ki:

  iki ayrı bankaya borcum var su an bir tanesi maaşımdan kesinti yapıyor faiz yemektense hepsini birarada kapatmak istiyorum bu konuda yardımcı olabilecek varsa aylık 700 lira gibi bir taksitle ödeyebilirim

 16. Sena dedi ki:

  Merhaba sizinle nasıl iletişime geçebilirim çom acil kredi lazım

 17. mutlu dedi ki:

  istanbul ici emekli dul yetim maasi alana kredi ssk 3ay ustu olan ve kredi karti kullanipta kkb yuksek olana gelirbelgesiz kredi 5basvuru ustu ve icrada olanlara cikmaz emeklilerde hacizlik olsada vergi borcu olsada maasta kesinti yoksa kredi saglanir onden para istiyenlere itibar etmeyin sadece istanbul ici istanbul disi almiyoruz

  1. Anonim dedi ki:

   nasıl iletişim kurarız

 18. Gökhan dedi ki:

  Benimde 10milyara ihtiyacim varr acil arayın

  1. Sena dedi ki:

   Merhaba sizinle nasıl iletişime geçebilirim çom acil kredi lazım

 19. Ken dedi ki:

  Hiç bi banka vrrmiyo aa hepsi

 20. HÜR dedi ki:

  yedi yıl önce kara listeye istenmeyen nedenlerle kırmızı kalem yedim şu han icin cok acil onbinteleye ihtiyacımvar bana yardımcı olmanızı bekliyorum

 21. Melike dedi ki:

  Aylık gelirim asgari ödemelerini rahatlıkla yapamıyorum çünkü banka haricinde hacizli olan borcumu acil toplu kapatmam gerek aksi halde babamın evi elden gidecek kefil bana çünkü.bu konuda yardıma çok ihtiyacım var 50000 tl ile hem hacizimi hem bankaya olan borcum bitecek ve ben çok rahatlıcam. Lütfen elinizden geleni yaparsanız çok rahatlıcam

 22. Ayhan dedi ki:

  Esnafım 3aylık vergim var garanti bankasından post cihazında aldım kullanıyorum bireysel emeklilik dedi 2ay onuda ödedim. Lakin kredi kartı vermediler ne yapıcam bilmiyorum yeni esnafa hiç bir şey yok

 23. Samet dedi ki:

  acil kredi lazım 40.000 Tl tel: 0555 001 04 **

 24. Anonim dedi ki:

  Ben bankalara 100.00 borcum var kredi çekebilirmiyim 0530 07413**

 25. senyr dedi ki:

  acil 10000 tl nakit lazım.kredi çıkmıyor.aylık 500 tl ödemeyle halledebilirim.

  1. Buket dedi ki:

   İletisim saglayin

   1. Emre dedi ki:

    Benim 4000 tl maaşım var 70000 tl çekip borclarimi kapatmak istiyorum bankadan kredi cikmiyo napmam lazim

 26. murat dedi ki:

  icra ya olan borçlarımı 4 ay once kapattım kredi kartım yok maaş aldığım bankaya 27 bin borcum var hiç bir baqnkaya borcum yok icram yok fakat kara listeden çıkamıyorum ve maaş aldığım banka bile kredi vermiyor nakit lazım maaşı olgun kamu da çalışıyorum nasıl kredi çekebilirim 45 bin tl

  1. fatih dedi ki:

   kredi notunuzu yükseltmeden çekemezsiniz.Aktifbank kredi veriyor fakat 2.000 tl veriyor

 27. Çağrı dedi ki:

  Acil dönerseniz memnun olurum allah rızası için 20 000 tl ye ihtiyacım var

 28. ümit çelik dedi ki:

  sayın yetkili
  emekliyim ve pttden maaş alyorum aynı zmanda başarrlı bir işadamym yeni açmak istediğim apart projelerimvar bunlar için çok acil nakite ihtiyacım var hemen bana bu konuda yardım edilmsini rica ederim teminat olarak işyerlerimi gsterebilirim saygılarımla
  5050400820

 29. salih dedi ki:

  acıl bana 10000 tl lazım bankalarla sorunum var kreı vermıyo bana acıl donus yaparsanız sevınırim

 30. KADİR İLDEN dedi ki:

  yedi yıl önce kara listeye istenmeyen nedenlerle kırmızı kalem yedim şu han icin cok acil onbinteleye ihtiyacımvar bana yardımcı olmanızı bekliyorum 05422265210

Yorum Yaz