Devlet Hastanelerinde Saç Ekimi İmkanıDevlet hastanesinde saç mezoterapisi ya da prp ekimini merak edenler için bir araştırma yaptık. Kellik ile mücadele eden dar gelirli vatandaşlarımız devlet hastanesinde SGK kapsamında ekim yaptırmak istemektedir. Saç ekimini sigorta karşılar ama bazı şartların sağlanması gerekmektedir. Devlet hastanelerinde saç ekimi yapılır ama bunun için kişinin gerçekten buna ihtiyaç duyması gerekmektedir. Bu da yine kelliğin ileri derecede olması ve sağlık raporunun alınmasına bağlıdır.

SSK Anlaşmalı Saç Ekimi Yapan Yerler Hastaneler

Saç ektirmek isteyenlerin maddi durumunun iyi olmaması durumunda bu kişiler devlet hastanelerinde saç ekimi hakkında araştırma yaparlar. Şunu belirtelim; devlet hastanelerinde SGK kapsamında estetik yapılması için bazı şartlar vardır. İstanbul, İzmir, Adana, Bursa, Konya ve Ankara gibi büyük illerdeki bütün devlet hastanelerinde saç ekimleri yapılmaktadır. Aynı zamanda Ege Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi, Ankara ve İstanbul’daki tüm üniversite hastanelerinde ekim hizmeti verilmektedir. Bunun için kişilerin sağlık anlamında bir ihtiyaç içinde olmaları gerekmektedir. Özellikle bayanların ihtiyaçları noktasında, eğer gözle görülür bir kellik varsa destek olunmaktadır. Ama erkeklerde çok büyük sorun yokken, sadece daha iyi görünmek adına başvuru yapılırsa SSK bunu karşılamaz ve özel hastanelere yönlendirme yapılır. Yani temel koşul, fiziksek ve psikolojik olarak gerçekten bir saç ekime ihtiyaç duyulması şartı aranmaktadır. Buna da doktorlar karar vermektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Birçok kişi ücretsiz saç ekimi yapan hastaneleri araştırmaktadır. Ama şu anda Türkiye’de tamamen ücretsiz şekilde bu hizmeti veren hastane yoktur. Devlet hastanelerinde SGK kapsamında bu işlemler yapılsa bile bunun düşük de olsa bir ödemesi olacaktır.

Ciddi bir şekilde bu durumdan rahatsızlık duyan kişiler için en iyi merkezleri araştırdık. Fiyatlarını da sizin için tek tek yazdık.

En İyi Saç Ekim Merkezleri

Öncelikle Türkiye genelinde sizin gibi yüz binlerce kellik sorunu yaşayan kişi olduğunu unutmayın. Dünya’da en çok sorunu yaşayan toplumlardan biri de Türk toplumudur. Ama teknolojik imkanlar ile birkaç operasyon ile gür saçlara kavuşma şansı elde edebilirsiniz. Bakın Türkiye’de yalnız olmadığınızı gösteren ve internette en ucuz ve en iyi dikim merkezlerini arayanlara şu merkezleri öneriyoruz.

 • Boğaziçi Saç Ekim
 • Civaş klinik
 • Armamed S. E
 • Apex
 • Esteword S.E
 • Çevre Hastanesi
 • Magic S.E
 • Kent S.E

Bu noktada hangi ilde olduğunuz önemli değil. Şimdi iller arası fiyat kıyaslaması yapalım. En pahalı merkezleri en başta söyleyelim İzmir’de bulunmaktadır. Bu konuda İzmir kendisini ispatlamış bir çok doktor sayesinde ünlenmiş ve kalitesini ispatlamıştır. Tabi her klinik merkezi için geçerli değildir.

Aşağıda estetik merkezleri ve fiyatları yer almaktadır.

2018 Saç Ekimi Fiyatları

Kliniklerin paylaştığı rakamlar;

 • Boğaziçi; 8500 köke kadar 2600 TL.
 • Civaş klinik; 2700 greft 3700 TL.
 • Armamed 3200 greft 6600 TL.
 • Apex 2600 greft 3100 TL.
 • Esteword 4400-6000 TL greft sayısı önemsenmemiş.
 • Çevre Hastanesi 4000 greft 5000 TL.
 • Magic 2000 greft 5000 TL.
 • Kent 3000 greft 4000 TL.

Bayanlar nasıl ki burun estetiği başta olmak üzere diğer birçok organ için estetik ameliyat masasına yatıyorsa erkekler de aynı şekilde bu estetikler için büyük uğraş vermektedir. Operasyon yaptırmaya karar vermeden bu işi yapan yerleri gezmeniz ve daha önce varsa bunu yaptıran tanıdıklarınızdan tecrübelerini paylaşmalarını istemelisiniz. Bu sayede daha iyi bir çalışma şansı elde edebilirsiniz.

 

Saç Ektirme

Burun estetiği fiyatları için yazımıza bakabilirsiniz.

Taksitle Saç Ekimi Yapan Yerler

Evet, bu noktada birçok klinik kredi kartı ile ya da taksitli kampanyalar yapmaktadır. Çevre Hastanesi, Magic Klinik, Kent Estetik Merkezi tüm müşterilerine taksit imkanı sağlamaktadır.

Özellikle yaza girerken bu merkezler %50’ye varan indirimler yapmaktadır. Yukarıda saydığımız merkezlerde taksit imkanı da söz konusudur. Ektirmek isteyen kişiler bu kampanyaları takip etmelidir. Bu sayede en uygun ektirme işlemini yaptırma noktasında avantaj yakalayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Etiketler:

Yorum Yaz