KREDİLER

Ortak Hisseli Tapuya Kredi Veren BankalarOrtak hissesi olan bazı evler , tarlalar ya da diğer taşınmaz olabilir. Bu durumdaki yerlere yani ortak hisseli yerlere kredi çıkması mümkündür. Ama ortak hissedarlar olduğu için ortak kredi ya da daha farklı bir formül uygulanmaktadır. Ortak tapuya kredi veren bankalar hangileri ya da ortak tapuya kredi çıkar mı diye merak edenler için bir araştırma yaptık.

Ev sahibi olmak isteyen birçok kişi ortak hisseli ev alımına girer ve konut kredisi araştırmaları da ortak hisseli tapuya kredi veren bankalar olarak şekillenir. Evet, Ziraat Bankası ve aşağıda belirteceğimiz diğer bankalar gibi hisseli tapuya ev kredisi veren banklar vardır.

Sponsorlu Bağlantılar

Hisseli Tapuya Kredi Çıkar Mı?

Hisseli tapu bir gayrimenkulün üzerinde birden çok kişinin ak sahibi olduğu resmi evrakı ifade eder ve birçok konutta hisseli tapu uygulamasını görmek mümkündür. Hisseli tapu tercihi ise daha çok kişilerin tek başlarına ev almaya güçlerinin yetmediği zamanlarda tercih edilir. Bu yöntem genellikle oturmak amacıyla alınan evlerde değil de yatırımlık amaçlı alınan evlerde uygulanıyor. Kişiler ortaklaşa bir ev alıyorlar ve evin tapusunda bütün ortakların isimleri yazıyor. Ödemelerini de ortaklar birlikte yapıyorlar. Ortaklaşa ev almayı düşünüyorsunuz ve hisseli tapuya kredi çıkar mı diye merak ediyorsanız bunun karşılığı bankalara göre değişir.

Ortak Hisseli Tapuya Kredi Verme Yöntemleri

Daha önce bankalar hisseli tapulu eve kredi verirken ortakların aile bireylerinden, kan bağı ile bağlı olmalarını istiyordu. Fakat son zamanlarda bu genişletilmiştir ve böyle bir istek bazı bankalar tarafından aranmaz olmuştur. Bankalar ortak hisseli tapuya kredi verirken iki yol takip ediyorlar. Birincisi tek tapu üzerine kredi çıkartarak birisini borçlu birisini de kefil gösterme yöntemidir. İkincisi ise her alıcının kendi üzerine bankanın kredi vermesidir. Bu yöntemde her ortak kendi kredisini çekmiş olur.

Ziraat Bankası Ortak Konut Kredisi

Ortak hisseli tapuya kredi veren bankalar arasında ilk olarak Ziraat Bankasını gösterebiliriz. Banka, ortak konut kredisi kapsamında düzenli geliri bulunan en az 2, en fazla 5 kişiye kadar konut kredisi veriyor. 120 aya kadar vadelendirilebilen ortak tapu kredisini ortaklardan birisi, birkaçı veya tümü kullanabiliyor. Bu sayede banka yüksek tutarlardaki evlere dahi kolaylıkla konut kredisi sağlamış oluyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Hisse Tapulu Eve Denizbank Kredisi

Hisse tapulu eve kredi çıkar mı diye merak ediyorsanız ortak tapuya kredi veren bankalardan birisi de Denizbank’tır. Denizbank, ortak mortgage uygulaması ile 4 kişiye kadar ev kredisi veriyor. Ortakların her biri birbirinden bağımsız olarak istedikleri vadede konut kredisi kullanabiliyorlar. Banka, maksimum 300 ay gibi uzun bir vade seçeneği sunuyor. Verilecek toplam kredi evin ekspertiz değerinin %75’i oranında olabiliyor.

Yapı Kredi Ortak Ev Kredisi

Bazı bankalar ortak hisseli tapuya kredi verirken hisseli tapuyu tek tapuya çevirme talebinde bulunabilir. Fakat belirttiğimiz bankalarla birlikte Yapı Kredi bankasında böyle bir talep yoktur. Yapı Kredi, ev beraber mortgage uygulamasında ortaklar arasında kan bağı zorunluluğu da aramıyor. Kişiler ayrı ayrı kredi başvurusunda bulunabiliyorlar ve bankanın verdiği toplam ortak ev kredisi ekspertiz değerinin %80’i kadar olabiliyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Click to comment

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Copyright © 2011 - Dunden.com Bütün Hakları Saklıdır. ®™-
Yasal Uyarı: LÜTFEN DİKKAT! dunden.com sitesi üzerinden yasal kurumlardan kredi çekme, senet ve çek tahsil eden banka ve faktöringler hakkında bilgi verilir. Kesinlikle kredi verilmez ve kredi için aracılık edilmez. Banka ve yasal özel finans kurumları dışında kredi veren yerler yasa dışı çalışır. Tefecilik kesin suçtur. Yazdıklarımızı tam okumayan ya da okuduğunu anlamayan kişiler ısrarlar kredi çekmek için numarasını yorum kısmına yazıyor. Lütfen numaranızı yazmayın. Numaranızı gören art niyetli dolandırıcıların " Kredi veriyoruz" diye sizi ön ödeme istemek için sık sık aradıklarını öğreniyoruz. Bu kişilerin dunden.com ile bir ilgisi yoktur. Sizi arayan kişileri iletişim kısmını kullanarak bize bildiriniz. Savcılığa gerekli şikayetler yapılacaktır. Okuyucularımızın dolandırıcılık noktasında yapacakları hatalardan sitemiz asla mes\'ul değildir. Sitemizde senetle borç veren yerler hakkında verdiğimiz bilgiler tamamen BDDK denetiminde çalışan Faktöringler ve Bankalar için geçerlidir. Bunun dışında borçlar kanununda " Başkasına kazanç sağlayıcı borç para verilemez" maddesi dolayısı ile tefecilik sayılacak fiillere hiçbir okuyucumuz yönlendirilemez. Vermiş olduğumuz bilgiler böyle bir suçun olduğunu ve acil nakit ihtiyaç varsa bile bunun banka ya da faktöringlerden karşılanması gerektiği ile kısıtlıdır. Sitemizin ismini kullanarak kredi ve borç para veriyoruz diyenlere inanmayın. Sayfamız okuyucularımız için finansal rehberlik hizmeti vermektedir. Bunun dışında kredi verme ve krediye aracılık etmek gibi bir görevi yoktur. Krediye ihtiyacı olan kişiler bunun için yasal banka ya da özel finans kurumlarına başvuru yapması gerekmektedir. Site yönetimi .
İLETİŞİM : dundenekonomi@gmail.com

To Top