Haberler

Okullardan Sendika İstifa Belgeleri İstenmeye BaşlandıOHAL İnceleme Komisyonun aktif olarak göre başlaması ile birlikte, ihraç olanların gözü kulağı Ankara’ya çevrilmiş durumda. OHAL komisyonunun özellikle, banka ve sendika hakkında gerçekleştirmiş olduğu her icraat ihraç olan memurlar için heyecan yaratmaktadır. Geçtiğimiz günlerde Adalet Bakanlığı Avrupa Birliği Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Selami Turabi; OHAL  komisyonun kamu kurumlarının ihraç kriterlerini denetleme yetkisine sahip olduğunu ve bundan dolayı kriterler OHAL komisyonu tarafından yeniden yazılabileceğini ifade etti. Bu açıklamanın akabinde bazı okullara daha önce istifa etmiş olan öğretmenlerin istifa belgelerinin Bakanlık tarafından okullardan talep edildiği öğrenildi. Bu bilgilerin OHAL komisyonu tarafından Bakanlık aracılığı ile talep edildiği düşünülmektedir. Bilindiği gibi OHAL inceleme komisyonu bütün kurumlardan her türlü belgeyi talep etme yetkisi ile faaliyetlerini yürütmektedir.

Okullardan İstifa Formu Neden İsteniyor?

Bunun sendikadan ihraç olanların döndürüleceği şeklinde yorumlamak şimdilik ne kadar doğru bilmiyoruz; ama şimdilik sadece sendikadan dolayı ihraç olanlar için umut verici bir gelişme olarak kabul edebiliriz.

Sponsorlu Bağlantılar

Okullardan istenen istifa belgelerinin de tarihleri oldukça önemli olacaktır. Çünkü, MGK kararları doğrultusunda karar alınacak olursa 2016 yılında alınan MGK kararlarının tarihleri yeni bir milat olarak söz konusu olabilir. Bu konu hakkında çıkan son güncel bilgileri buradan paylaşmaya devam edeceğiz.

Kulislerin Adamı “ANKARA KUŞU” Twitter’de Duyurdu; Sadece Sendika Kriteri Olan Geri Dönecek!

Ankara’nın kulis bilgilerini Sosyal medya platformu twitterde sürekli paylaşan Ankara Kuşu adlı kullanıcının daha önce ifade ettiği birçok kulis bilgisi doğru çıkmıştır. Kendisine sendika kriteri ile ilgili sorulan bir soru karşısında şu cevabı veriyor.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Kuş Umutlu konuştu

İhraç olan kişilerin önümüzdeki haftalarda ilan edilmesi beklenen yeni KHK’da bazı iadelerin olacağı yönünde beklentileri oluşmaktadır. Ama şimdilik toplu bir iade olacağı düşünülmemektedir. İadeler noktasında artık OHAL komisyonun daha ön planda olacağını söyleyebiliriz.

KOSGEB 3 Günlük Kurs Sonrası 50 Bin TL  Geri Ödemesi Olmayan Hibe Veriyor. Dükkan Açmak İçin Devlet Desteği Şartlarını Öğrenmek İçin Bu Yazımızı İnceleyin. KOSGEB Destekleri

Ak Partili İçten: İhraç Olanların Çoğu Dönecek!

Ak Partili Gazeteci: ” Banka, sohbet suç olamaz!

Yasal uyarı: Kısmen ya da tamamen yapılan alıntılarda aktif link gösterilmesi zorunludur.

Sponsorlu Bağlantılar

Click to comment

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Copyright © 2011 - Dunden.com Bütün Hakları Saklıdır. ®™-
Yasal Uyarı: LÜTFEN DİKKAT! dunden.com sitesi üzerinden yasal kurumlardan kredi çekme, senet ve çek tahsil eden banka ve faktöringler hakkında bilgi verilir. Kesinlikle kredi verilmez ve kredi için aracılık edilmez. Banka ve yasal özel finans kurumları dışında kredi veren yerler yasa dışı çalışır. Tefecilik kesin suçtur. Yazdıklarımızı tam okumayan ya da okuduğunu anlamayan kişiler ısrarlar kredi çekmek için numarasını yorum kısmına yazıyor. Lütfen numaranızı yazmayın. Numaranızı gören art niyetli dolandırıcıların " Kredi veriyoruz" diye sizi ön ödeme istemek için sık sık aradıklarını öğreniyoruz. Bu kişilerin dunden.com ile bir ilgisi yoktur. Sizi arayan kişileri iletişim kısmını kullanarak bize bildiriniz. Savcılığa gerekli şikayetler yapılacaktır. Okuyucularımızın dolandırıcılık noktasında yapacakları hatalardan sitemiz asla mes\'ul değildir. Sitemizde senetle borç veren yerler hakkında verdiğimiz bilgiler tamamen BDDK denetiminde çalışan Faktöringler ve Bankalar için geçerlidir. Bunun dışında borçlar kanununda " Başkasına kazanç sağlayıcı borç para verilemez" maddesi dolayısı ile tefecilik sayılacak fiillere hiçbir okuyucumuz yönlendirilemez. Vermiş olduğumuz bilgiler böyle bir suçun olduğunu ve acil nakit ihtiyaç varsa bile bunun banka ya da faktöringlerden karşılanması gerektiği ile kısıtlıdır. Sitemizin ismini kullanarak kredi ve borç para veriyoruz diyenlere inanmayın. Sayfamız okuyucularımız için finansal rehberlik hizmeti vermektedir. Bunun dışında kredi verme ve krediye aracılık etmek gibi bir görevi yoktur. Krediye ihtiyacı olan kişiler bunun için yasal banka ya da özel finans kurumlarına başvuru yapması gerekmektedir. Site yönetimi .
İLETİŞİM : dundenekonomi@gmail.com

To Top