KREDİLER

Bankadan Kredi Çekemeyenler Ne Yapmalı



Bankadan kredi çekemeyenler için çözüm yolları adı altına birçok yöntem denenebilir. Bunları yani bankadan kredi alamayanlara çözüm yollarını anlattık. Kredi alamayanlar ne yapmalı diyenler için çözüm yolu. Kredi başvurusu yapan kişilerin kredi red cevabı alması oldukça can sıkmaktadır. Ama kredi red nedenleri tam olarak tespit edilirse kredi çıkmaması ve buna müteakip kredi onayı sağlanabilir. Öncelikle kredi çekemeyenler için bazı alternatifler sunacağız sonra kesin onaylı kredi için önemli birkaç bilgi vereceğiz. Kredi başvurusu red nedenlerine baktığımızda ilk sırada kredi notu yanı kişinin banka skorunun düşük olması kabul edilir. İkinci sorun da kişinin gelir belgesiz kredi başvurusu yapması olabilir. Diğeri de kişinin kredi limitinin yetersiz olması olabilir. Hep ihtimal üzerine konuşmamızın nedeni herkesin kredi başvurusunun olumsuz sonuçlanmasının nedeninin farklı olmasıdır.

Banka Kredisi Çıkmama Sebepleri

Bazen çok acil nakit ihtiyacımız olur ve bunun için öncelikle kendimize yakın hissettiğimiz eşe dosta gideriz. Buradan bir sonuç çıkmayınca çoğu kişinin yaptığı gibi bankaya gidip kredi başvurusu yaparız. Bankalar müşterilerine kredi verirken bazı kriterleri ön plana çıkarırlar.  Bu kriterlere uymayan müşterilerine kredi onayı verilmez. Bu durumdaki müşteriler, neden kredi alamıyorum? Neden kredi çekemiyorum? Şeklinde sorular sorabilir. Vatandaşın neden kredi çekemediği ile ilgili kaleme aldığımız bu yazımızda pek çok önemli noktaya değindik. Bankadan kredi çıkmamasının 5 nedenini saydık.

Bankaların müşterilerine kredi verirken, bu kredinin nasıl geri ödeneceğine de azami önem verir. Kredi verdiği müşterinin bir şekilde kredi taksitini aksatması ve bu gibi müşterilerin çoğalması bankayı da zor durumda bırakabilir. Bu nedenle finansal sistemini ayakta tutmak isteyen bankalar güvenilir müşteriler ile çalışmayı uygun görürler.

Kredi Çekemeyenler Ne Yapmalı

Kredi alamayanlara kredi veren bankalar vardır;ama birçok başvuru yapan kişi artık kredi çekemez duruma düşebilir. Bu kişilerin artık banka dışında kredi bulması ya da bankadan kredi çekmek için bazı tedbirler alması gerekmektedir. Öncelikle banka neden kredi vermez sorusunun yanıt bulması gerekmektedir. Daha sonra kredi alamıyorum ne yapmalıyım sorusunun yanıtını da verebiliriz.

Sponsorlu Bağlantılar

Peki bankalar hangi kriterlere göre müşterilerine kredi veriler. Bunlar;

Banka Kredisi Neden Onaylanmaz?

Bankaya yapılan kredi başvurularının olumlu sonuçlanmamasının temel bazı sebepleri vardır. Bunları sizi için belirledik. İşinize yarayacak çok önemli detaylar veriyoruz.

  • 1. Neden: Müşterinin kredi notunun seviyesi (Kredi sicilinin bozuk olması)
  • 2. Neden: Müşterinin sabit bir gelirinin olup olmaması( Maaş Bordrosunun olmaması)
  • 3. Neden: Müşterinin SSK’lı ya da başka bir sağlık güvencesinin olup olmaması( Sigortanın olmaması)
  • 4. Neden: Müşterinin kara listede olup olmaması( Kırmızı kalem yenmiş olması)
  • 5. Neden: Sabit bir geliri olmayanların kefil ya da ipotek gösterme durumları( Kefil ve ipotek sorunu olanlar)

Yukarıda sıralanan kriterler, bankalar tarafından kredi onayı verilirken önemle dikkat edilen kriterlerdir.

Banka Puanı Düşük Olana Kredi Çıkmaz Mı?

Kredi notunuz çok düşükse banka size kredi vermez. Peki kredi notunuzun kaç olması gereklidir? Kredi notu 0-1900 arasında değişen değere sahip olup, yukarı çıktıkça risk durumunuz azalır. Örneğin kredi notu 1500 olan biri iyi durumda olup bu kişiye önemli bir sorun olmadıkça kredi onayı çıkar.

Kredi notu 800’ün altında olan bir kişiye de kredi onayı çok büyük olasılıkla çıkmaz. Çünkü kredi notu bir kişinin banka ile ilgili bütün ilişkilerini yansıtır. Kredi notu düşük kişiler banka ile sağlıklı işlemler yapmayan kişiler olup, güven endeksleri oldukça düşüktür.

Sicili bozuk olana kredi yazımıza göz atabilirsiniz.

Sabit Bir Geliri Olmayana Kredi Verilmez!

Eğer bir yerde uzun bir süredir çalışmıyor ve bir geliriniz yoksa banka size kredi vermez. Bankalar daha çok sabit gelirli müşterilere kredi verme taraftarıdırlar.

Geliriniz iyi değil ve bankaya kredi karşılığında teminat ya da ipotek olarak gösterebileceğiniz bir malınız yoksa ve bunun üzerine size kefil olacak kişileri de bulamadıysanız o halde banka size büyük bir ihtimal yine kredi vermeyecektir. Bankadan kredi çekmek için öncelikle geliriniz olmalı, bu yoksa o halde teminatlarınız iyi olmalıdır. Teminat konusunda da yeterli değilseniz son olarak kredi notu iyi olan bazı kefillerinizin olması gerekir. Bu şartları taşımayanlara kredi çıkmaz.

Bankadan Kredi Çekemeyenlere Kesin Çözümler

Banka kredisi alamayanlar genelde hemen senetle kredi veren yerlere ya da kredi çıkartan kredi komisyoncularına başvuru yaparlar. Ama senetle para veren bu yerler 10 veriyorsa 6 ay sonra bunu 30 yaparlar. Bundan dolayı hem çok yüksek faize neden olurlar hem de yasal olarak da suçtur. Ama kredi alamayanlar için en etkili yöntem olarak senetle telefon alınıp bunun bozdurulması söz konusu olabilir. Günümüzde 8 bin TL’ye bile telefon var. Bu kişilerin telefon alıp bozması kısa süreliğine çözüm olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Click to comment

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Copyright © 2011 - Dunden.com Bütün Hakları Saklıdır. ®™-
Yasal Uyarı: LÜTFEN DİKKAT! dunden.com sitesi üzerinden yasal kurumlardan kredi çekme, senet ve çek tahsil eden banka ve faktöringler hakkında bilgi verilir. Kesinlikle kredi verilmez ve kredi için aracılık edilmez. Banka ve yasal özel finans kurumları dışında kredi veren yerler yasa dışı çalışır. Tefecilik kesin suçtur. Yazdıklarımızı tam okumayan ya da okuduğunu anlamayan kişiler ısrarlar kredi çekmek için numarasını yorum kısmına yazıyor. Lütfen numaranızı yazmayın. Numaranızı gören art niyetli dolandırıcıların " Kredi veriyoruz" diye sizi ön ödeme istemek için sık sık aradıklarını öğreniyoruz. Bu kişilerin dunden.com ile bir ilgisi yoktur. Sizi arayan kişileri iletişim kısmını kullanarak bize bildiriniz. Savcılığa gerekli şikayetler yapılacaktır. Okuyucularımızın dolandırıcılık noktasında yapacakları hatalardan sitemiz asla mes\'ul değildir. Sitemizde senetle borç veren yerler hakkında verdiğimiz bilgiler tamamen BDDK denetiminde çalışan Faktöringler ve Bankalar için geçerlidir. Bunun dışında borçlar kanununda " Başkasına kazanç sağlayıcı borç para verilemez" maddesi dolayısı ile tefecilik sayılacak fiillere hiçbir okuyucumuz yönlendirilemez. Vermiş olduğumuz bilgiler böyle bir suçun olduğunu ve acil nakit ihtiyaç varsa bile bunun banka ya da faktöringlerden karşılanması gerektiği ile kısıtlıdır. Sitemizin ismini kullanarak kredi ve borç para veriyoruz diyenlere inanmayın. Sayfamız okuyucularımız için finansal rehberlik hizmeti vermektedir. Bunun dışında kredi verme ve krediye aracılık etmek gibi bir görevi yoktur. Krediye ihtiyacı olan kişiler bunun için yasal banka ya da özel finans kurumlarına başvuru yapması gerekmektedir. Site yönetimi .
İLETİŞİM : dundenekonomi@gmail.com

To Top