Krediler

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi notu düşük olanlara kredi vermeye yönelik birkaç tane banka diğer bankalara göre daha hızlı ve kolay kredi vermektedir.  Mevcut kredi notunuzu yükseltmeyi beklemeden en kısa sürede kredi çekmek istiyorsanız size önerdiğimiz bankaları tercih ederek kredi başvurusu yapmalısınız. 2020 yılında kolay ve ucuz krediler için öncelikli bankalar arasında; Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıf Bankası bulunuyor. Bu bankalardan düşük kredi notu ile nasıl kredi çekebileceğinizi hemen açıklıyoruz.

Kredi Çekebilmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

Bankaların kredi başvurularını değerlendirme kriterleri değişkenlik gösterse de çoğu banka Kredi Kayıt Bürosu ve Findeks üzerinden aldıkları müşteri kredi sicil bilgilerine göre kredi vermektedir. Bu da standart bazı uygulamalar doğurmaktadır. Örneğin, Yapı Kredi Bankası 900 puana kredi verebiliyorsa Fibank da bu nota kredi verebilmektedir. Ama kredi notu çok düşük kişilerin birçok bankadan kredi çekmesi imkansız bir durum almıştır. Bu sorun karşısında kredi almak isteyenlerin daha dikkatli başvuru yapmaları gerekmektedir.

Yanlış başvuru yapılması durumunda kredi sicili daha da bozulmaktadır. Bundan dolayı başvuru haklarının doğru kullanılması adına doğru bankalara kredi başvuru yapılmalıdır. Peki hangi banka kredi notu düşük olanlara kredi veriyor?

Kredi Çekmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalı 2020

Ziraat Bankası Kredi Notu Düşüklere Kredi Veriyor

Bankalar arasında en kolay kredi çıkartan banka kesinlikle Ziraat Bankası’dır. Kredi notu henüz 1000 puan olmayanlar ve 700-800 puan aralığında olan kişilere daha hızlı ve kolay kredi imkanı tanınmaktadır. Findeks üzerinden, cep telefonundan sms ise banka puanınızı öğrendiğinizde notunuz kötüyse o zaman Ziraat Bankasını tercih etmelisiniz. ,

Ziraat Bankası kamu bankası olduğu için son zamanlarda devletin de vermiş olduğu teşvikler ile tüm halka daha kolay krediler vermeye devam ediyor. Son temel ihtiyaç kredisi başvurularında olduğu gibi kredi notu düşük olanlara ve sicili bozuk olanlara Ziraat Bankası tarafından aynı gün onaylı kredi verildi. Bu durum şu anda da geçerli olup findeks kredi notu düşük kişiler Ziraat Bankası’na başvuru yapmaları durumunda kredi onayı alabilmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Limiti 10000 TL

Ziraat Bankası tarafından düşük kredi notuna verilen kredi limiti şimdilik sadece 10 bin TL olarak belirlenmiş olup bu rakam acil ihtiyaçlar için geçerli bir rakamdır. Ama bankanın isteyeceği bazı şartları yerine getirebilirseniz size 60 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi kullandırılacaktır. Bu şartlar;

Sizden kefil istenebilir, kefil bulamayanlar için ipotekli kredi kullanımı sağlanabilir. Bunların hiçbirini karşılayamayan ve kredi sicili bozuk olanlara dediğimiz gibi yine kredi çıkar; ama bu kredi limiti 10 bini geçmeyebilir.

Kredi Notu 0 Olanlara Kredi Veren Bankalar

2020 yılında başlayan pandemi nedeniyle birçok kurum gibi bankalar da kolay kredi vermeye başladı. Normal zamanlarda kredi notu sıfır olanlar ya da kredi notu hiç olmayan kişilere kredi verilmez. Ama pandemi nedeniyle Halk Bankası ve Vakıf Bankası gibi kamu bankaları kredi dağıtmaya başladı. 3 bin TL ile 10 bin TL arasında verilen bu kredilere başvuru yapabilirsiniz.

Eğer daha çok paraya ihtiyacınız varsa nakit ihtiyacınızı karşılamak adına ipotekli kredi başvuru yapmalısınız. Çünkü sıfır kredi notuna çok yüksek limit açılmaz. Bunun yerine daha çok düşük miktarlarda nakit para verilir. İpotekli kredinin yanı sıra kefil aracılığı ile de yüksek meblağlı krediler alabilirsiniz.

Düşük Kredi Notuna İpotekli Kredi İmkanı

Kredi notu düşük olanlara ya da kredi notu sıfır olanlara ipotekli kredi imkanı tanınmaktadır. Değerli sayılan ev, araba, arsa ve buna benzer ürünlerinizi bankaya teminat olarak sunabilir ve ipotekli kredi çekebilirsiniz.

Şu anda ipotekli kredi veren bankalar arasında;

Ziraat Bankası

Halk Bankası

Yapı Kredi Bankası

Vakıf Bank

Ak Bank

ICBC Bank

Ziraat Bankası

Şeker Bank

Garanti Bankası

Deniz Bank ,

bu bankalar düşük kredi notuna sahip kişilere teminat karşılığında kredi verebilmektedir.

Konut Kredisi İçin Kredi Notu Kaç Olmalıdır?

Son zamanlarda konut kredilerinde faizlerin çok düşmesi nedeniyle birçok kişi ev alma planı yapmaya başladı. Kredili ev satın almak isteyenlerin kredi notu düşük olması yüzünden birçok kişi kredi çekemiyor. 100 BİN-300 BİN TL arasında değişen kredi limitleri ile kredi çekmek için başvuru yapan müşterilerden genelde yüksek kredi notu istenebilmektedir.

Şu anda birçok banka konut kredisi için en azından 1000 puanlık bir findeks şartı koşmaktadır. Bazı bankalar eve çekilecek kredi ve ev için belirlenen peşinata göre kredi notunda esnek davranabilmektedir. Örneğin, 300 bin TL olan bir ev için 200 bin TL peşinat veren birisi için çok yüksek kredi notu istenmez. Bu koşullarda ortalama olarak 700 puan ya da orta riskli birine kredi verilir.

Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi sicili bozuk olanlar yani kara listeye girenler aslında kredi çekemez. Ama son gelişmeler neticesinde bankalara kara listeye girenlere kredi verilmesi noktasında yetki verildi. Bundan dolayı artık bankalar istedikleri kişilere, kara listede olanlara, sicili bozuk olanlara kredi verebilecek. Bu kişilerin kredi notu düşük olması da pek sorun olmayacaktır. Sadece gelir belgesi sunmaları ve bankanın istemesi durumunda, kefil ve ipotek sunmaları durumunda kredi notu düşük olanlara kolay kredi verilecektir.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top