KREDİLER

100.000 TL İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar100 Bin TL ihtiyaç kredisi yüksek bir tutar olarak görülebilir. Ama gelir belgesi ve kişinin kredi limiti yeterli ise o zaman 100 bin tl ihtiyaç kredisi veren bankalar da olacaktır. Yüz bin TL kredi için kısaca bir hesaplama yapmamız gerekiyor. Aylık geliriniz ve ve ödeyebileceğiniz kredi tutarı hesaplanıp kredi çıkıp çıkmayacağı belli olacaktır. Birçok kişi yüksek kredi talep ettiği için 120 ay ihtiyaç kredisi veren banka var mı diye merak etmektedir.

İhtiyaç Kredisi En Fazla Kaç Ay?

İhtiyaç kredisi daha önce 72 ay olarak kısa süreli düzenlenmiş olmasına rağmen daha sonra standart olarak en fazla 48 ay olarak sabitlendi. 36 ay ihtiyaç kredisi bu şekilde 100 bin tl bile olsa 48 ay olarak belirlenmiş oldu. Ama maaş bordronuz ya da aylık geliriniz yeterli ise o zaman 48 ay bile size yeterli gelecektir. 100 bin kredi 48 ay hesaplaması;

Sponsorlu Bağlantılar

Kredi Tutarı: 100.000 TL

Kredi Vadesi: 48 Ay

Aylık Faiz Oranı: %1.25

Sponsorlu Bağlantılar

Aylık Ödeme Tutarı:  2777 TL ortalama

Toplam Geri Ödeme: 134 Bin TL

Yüz Bin TL İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

2018 yılına girdiğimiz şu dönemde artık yüz bin tl çok yüksek bir rakam olmadığı için neredeyse bütün bankalar bu rakamı ihtiyaç kredisi olarak vermektedir. Bu bankalar;

Ziraat Bankası

Yapı Kredi Bankası

Vakıf Bank

Ak Bank

Halk Bankası

Deniz Bank

Burgan Bank

Aktif Bank

Finans Bank

Garanti Bankası

Şeker Bank

ING Bank

Bu bankaların hangisi daha düşük faiz veriyorsa onlara başvuru yaparak kredi çekme şansı elde edebilirsiniz. Uygun ihtiyaç kredisi faiz oranları için bankaları karşılaştırmanız daha yerinde olacaktır.

Not: Kredi çekemeyenlerin yaşadıkları sorunları ve kredi çıkmama nedenlerini aşağıda sıraladık. Ayrıca banka kredisi alamayanlar için banka yerine kredi ya da para bulunabilecek yerleri de kaleme aldık.

Banka Yerine Para Ve Kredi Bulmak

Bankalardan kredi çekemeyenler için kredi imkanı sunan yerler ve firmaların acil kredi ihtiyacınızı giderdiğini bilmeniz gerekmektedir. Bankalar kredi için ilk seçenek olarak kabul edilmesine rağmen bazı müşteriler bankadan kredi çekemiyorum nereden ve nasıl para bulabilirim diye şikayetçi olduklarını duyuyoruz. Sadece birkaç ay ödemelerimi geciktirdim diye banka kredi vermiyor diyenler belki de haklı sayılabilir.

Bu yazımızda bankadan kredi çekemeyenler için kredi imkanı sunan yerler ve diğer bankalar hakkında detaylı bilgi verip, banka dışında kredi ve kredi çekemeyenlere kredi veren firmalardan bahsedeceğiz.

Kredi Alamayanlara Borç Veren Firmalar

Türkiye genelinde sadece bankalar kredi vermez. Bu bankaların yanında aynı zamanda, senetle, ipotekle, kefille, teminatla kredi veren bazı firma ve yerler vardır. Banka kredisi kullanamıyorum kredi sicilim bozuk banka kredi vermiyor diyenlere kesin kredi imkanı sunan yerleri yazdık. Bu yerleri tam öğrendikten sonra sizin için, kredi faiz oranı ve ihtiyaç kredisi hesaplama gibi lazım olan bilgileri vereceğiz.

Banka Kredi Vermiyor Nakit Veren Yerler Var Mı

Bankalara yapılan kredi başvurularının olumsuz sonuçlanması sonrası bazı kişiler, bankalardan kredi çekemiyorum kara listeye girdim diyerek banka dışında kredi alternatifleri arayışına girmektedir. Bunun için ilk sırada elinizde çek ve senet varsa faktöring firmalar olarak bilinen özel kredi kuruluşlarıdır. Bu yerler düşük faizler, kefilsiz evraksız kredi vermektedir. Kredi yanında kişilerin acil kredi ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Bankalardan Kredi Çekemeyenler İçin Kredi İmkanı 

BDDK denetiminde çalışan bu yerlerin genel merkezleri İstanbul’da olmasına rağmen bu yelerin tüm illerde danışmanlık büroları vardır. Bu yerden kredi ve nakit avans çekilebilir. Banka kredisi çekemeyen esnaf, tüccar ve bireysel müşteriler bu yerlerden kredi alabilir. Kredi çekebilmek için ise senet ve çek bulundurma zorunluluğu vardır. Senet ve çek olmadan da kredi veren özel finans kurumları vardır.

KKB Findeks Kredi Notu Kötü Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi çekemiyorum diyenlerin genelde kara listede oldukları için kredi çekemediklerini ve kredi çıkmaz olarak adlandırıldıklarını biliyoruz. Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar hakkında bazı bilgileri öğrendiğinizde, aslında sizin de kredi çekebileceğinizi söyleyebiliriz. Öncelikle, sık sık kredi başvurusu yapmayı bırakıp, artık bilinçli ve ne istediğinizi bilerek kredi başvurusu yapmalısınız.

Kara Sicil Affı Çıktı Kredi İmkanı Doğdu

Kredi alamayanlar daha önce bankalardan kredi başvurularına olumsuz yanıt alırken, şimdi çıkan kredi kara liste sicil affı sonrası artık kredi almaya başladı. Bankalar zaten kredi vermek istedikleri için çıkan sicil affı sonrası, referanslı kredi dönemi başladı. Yani bir kefil bulursanız kara listede olsanız bile kefille kredi veren bankalar bu yönde size yardımcı olacaktır.  Diğer kredi çekme yolu da ipotekli kredilerdir.

Kredi Çekemeyenler İçin İpotekli Kredi Veren Bankalar

Kredi notu düşük olduğu için ya da kredi limiti yetersiz olduğu için kredi çekemeyenler için bankalar taşınmaz mal ipoteği ile kredi vermektedir. Ev ve arsa, ya da başka taşınmaz varsa ipotekli ihtiyaç kredisi ile kredinizi alabilirsiniz.

Senetle Borç ve Kredi Veren Yerler

Senetle kredi veren yerler kredi alamayanlara çözüm bulmaktadır. Bu yerler kesinlikle senetle kredi ve para veren tefeciler değildir. Tamamen yasal olarak çalışan bu yerler devletin denetiminde senetle kredi veren özel finans kurumları olarak bilinir. Siz de kredi çekemiyorum diyorsanız bu alternatifleri kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

1 Comment

1 Comment  1. Anonim

    28 Kasım 2017 at 13:01

    Hangi firma veriyor onuda yazın factoring dışında hangi firmalar veriyor Diyarbakır’da böyle yerler var mı Lütfen bilgi veriniz teşekkürler

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Copyright © 2011 - Dunden.com Bütün Hakları Saklıdır. ®™-
Yasal Uyarı: LÜTFEN DİKKAT! dunden.com sitesi üzerinden yasal kurumlardan kredi çekme, senet ve çek tahsil eden banka ve faktöringler hakkında bilgi verilir. Kesinlikle kredi verilmez ve kredi için aracılık edilmez. Banka ve yasal özel finans kurumları dışında kredi veren yerler yasa dışı çalışır. Tefecilik kesin suçtur. Yazdıklarımızı tam okumayan ya da okuduğunu anlamayan kişiler ısrarlar kredi çekmek için numarasını yorum kısmına yazıyor. Lütfen numaranızı yazmayın. Numaranızı gören art niyetli dolandırıcıların " Kredi veriyoruz" diye sizi ön ödeme istemek için sık sık aradıklarını öğreniyoruz. Bu kişilerin dunden.com ile bir ilgisi yoktur. Sizi arayan kişileri iletişim kısmını kullanarak bize bildiriniz. Savcılığa gerekli şikayetler yapılacaktır. Okuyucularımızın dolandırıcılık noktasında yapacakları hatalardan sitemiz asla mes\'ul değildir. Sitemizde senetle borç veren yerler hakkında verdiğimiz bilgiler tamamen BDDK denetiminde çalışan Faktöringler ve Bankalar için geçerlidir. Bunun dışında borçlar kanununda " Başkasına kazanç sağlayıcı borç para verilemez" maddesi dolayısı ile tefecilik sayılacak fiillere hiçbir okuyucumuz yönlendirilemez. Vermiş olduğumuz bilgiler böyle bir suçun olduğunu ve acil nakit ihtiyaç varsa bile bunun banka ya da faktöringlerden karşılanması gerektiği ile kısıtlıdır. Sitemizin ismini kullanarak kredi ve borç para veriyoruz diyenlere inanmayın. Sayfamız okuyucularımız için finansal rehberlik hizmeti vermektedir. Bunun dışında kredi verme ve krediye aracılık etmek gibi bir görevi yoktur. Krediye ihtiyacı olan kişiler bunun için yasal banka ya da özel finans kurumlarına başvuru yapması gerekmektedir. Site yönetimi .
İLETİŞİM : dundenekonomi@gmail.com

To Top