Esnaf Kredisi

KOSGEB’in 2018’de Desteklediği AlanlarKOSGEB uzun yıllardır küçük ve orta ölçekli işletmelerin geliştirilmesi için desteklemeler veriyor. Zaman zaman güncellenen destek verilen sektörler 2018 yılı için de açıklandı. KOSGEB’in 2018 yılında desteklediği alanlar bu yazımızda ayrıntılı olarak yer alacaktır. Ayrıca KOSGEB destek şartları ve KOSGEB destekleri nasıl alınır sorularına da yazımızda yer vereceğiz.

KOSGEB Desteği İle Kurulan İşletmeler

KOSGEB, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından kurulmuştur. Bu kapsamda destek alanlar da daha çok bilim, sanayi, teknoloji ile ilgili, modern dünyanın ihtiyaçları merkezlidir. En güzel yanı ise Türkiye’nin her yerinden KOSGEB kredilerine başvuruların yapılabilmesi ve işletme kurmak için destek alınabilmesidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu sayede KOSGEB desteği ile kurulan işletmeler yurdun her yerinde mevcuttur. Fakat unutmamak gerekir ki KOSGEB’in verdiği destekleri bölgesel ve sektöre göre değişmekte, kişilerin projeleri üzerinden destek miktarları belirlenmektedir.

KOSGEB Hangi Alanlarda Kredi Vermektedir?

KOSGEB’in 2018’de desteklediği alanlar oldukça geniştir. KOSGEB’in desteklediği sektörler aynı zamanda nace kodu dediğimiz kodlarla duyurulur ve başvuru yapılırken KOSGEB nace kodu sorgulama işlemlerini doğru yapmak gerekir. KOSGEB tarafından destek sağlanan alanlar şunlardır;

 • B – Madencilik ve Taş Ocakçılığı
 • C – İmalat,
 • D – Elektrik, Gaz, Buhar ve İklimlendirme Üretim ve Dağıtım,
 • E – Su Temini; Kanalizasyon, Atık Yönetimi ve İyileştirme Faaliyetleri,
 • F – İnşaat,
 • G – Toptan ve Perakende Ticaret; Motorlu Kara Taşıtlarının ve Motosikletlerin Onarımı,
 • H – Ulaştırma ve Depolama,
 • I – Konaklama ve Yiyecek Hizmeti Faaliyetleri,
 • J – Bilgi ve İletişim,
 • K – Finans ve Sigorta Faaliyetleri,
 • M – Mesleki, Bilimsel ve Teknik Faaliyetler,
 • N – İdari ve Destek Faaliyetleri,
 • R- Kültür, Sanat, Eğlence, Dinlence ve Spor,
 • S – Diğer Hizmet Faaliyetleri.

KOSGEB’in Desteklemediği Sektörler

KOSGEB’in 2018’de desteklediği alanlar ve nace kodları yukarıda verdiğimiz ana başlıklardan oluşmaktadır. Her başlık kendi içinde alt kategorilere ayrılmakta ve bu sayede KOSGEB’in desteklemediği sektörler neredeyse yok hükmüne düşmektedir. Çünkü KOSGEB’in asıl önem verdiği üretim ve istihdamdır. Projeniz bir şekilde üretim odaklı ve istihdam sağlayacak nitelikte ise KOSGEB desteği almanız için hiçbir engel yoktur.

Sponsorlu Bağlantılar

KOSGEB Desteği Alan İş Fikirleri

KOSGEB’in 2018’de desteklediği alanlar alt kategorileri ile çok geniş bir kapsama alanı buluyor. Örneğin KOSGEB inşat desteği bina yapımından köprü yapımına, tünel yapımından yıkım işlerine, sıva işlerinden elektrik tesisatlarına kadar inşaatla alakalı akla gelebilecek her konuyu içine almaktadır. KOSGEB desteği alan iş fikirleri ve KOSGEB desteği alan projeler incelendiğinde de ne kadar geniş bir destek alanı olduğu rahatlıkla görülebilmektedir.

KOSGEB desteği alabilmek için ön şart girişimcilik eğitimini başarıyla tamamlamak ve sertifika almaktır. Bundan sonra başvurunuzu yapmak ve iş fikrinizi bütün detaylarıyla, usulüne uygun biçimde inceleme heyetine takdim etmektir. Sonrasında %60, %70, %80 gibi oranlarda rahatlıkla destek alabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

1 Comment

1 Comment 1. Anonim

  2 Mart 2018 at 13:18

  kosgeb destekli kredilerin verildiği alanlar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Copyright © 2011 - Dunden.com Bütün Hakları Saklıdır. ®™-
Yasal Uyarı: LÜTFEN DİKKAT! dunden.com sitesi üzerinden yasal kurumlardan kredi çekme, senet ve çek tahsil eden banka ve faktöringler hakkında bilgi verilir. Kesinlikle kredi verilmez ve kredi için aracılık edilmez. Banka ve yasal özel finans kurumları dışında kredi veren yerler yasa dışı çalışır. Tefecilik kesin suçtur. Yazdıklarımızı tam okumayan ya da okuduğunu anlamayan kişiler ısrarlar kredi çekmek için numarasını yorum kısmına yazıyor. Lütfen numaranızı yazmayın. Numaranızı gören art niyetli dolandırıcıların " Kredi veriyoruz" diye sizi ön ödeme istemek için sık sık aradıklarını öğreniyoruz. Bu kişilerin dunden.com ile bir ilgisi yoktur. Sizi arayan kişileri iletişim kısmını kullanarak bize bildiriniz. Savcılığa gerekli şikayetler yapılacaktır. Okuyucularımızın dolandırıcılık noktasında yapacakları hatalardan sitemiz asla mes\'ul değildir. Sitemizde senetle borç veren yerler hakkında verdiğimiz bilgiler tamamen BDDK denetiminde çalışan Faktöringler ve Bankalar için geçerlidir. Bunun dışında borçlar kanununda " Başkasına kazanç sağlayıcı borç para verilemez" maddesi dolayısı ile tefecilik sayılacak fiillere hiçbir okuyucumuz yönlendirilemez. Vermiş olduğumuz bilgiler böyle bir suçun olduğunu ve acil nakit ihtiyaç varsa bile bunun banka ya da faktöringlerden karşılanması gerektiği ile kısıtlıdır. Sitemizin ismini kullanarak kredi ve borç para veriyoruz diyenlere inanmayın. Sayfamız okuyucularımız için finansal rehberlik hizmeti vermektedir. Bunun dışında kredi verme ve krediye aracılık etmek gibi bir görevi yoktur. Krediye ihtiyacı olan kişiler bunun için yasal banka ya da özel finans kurumlarına başvuru yapması gerekmektedir. Site yönetimi .
İLETİŞİM : dundenekonomi@gmail.com

To Top