Haberler

KOSGEB Ne Kadar Kredi Veriyor ve Kimler Faydalanabilir?

Sponsorlu Bağlantılar

KOSGEB Nedir?  KOSGEB Ne Kadar Kredi Veriyor?

KOSGEB uzun yıllardır faaliyetlerini devam ettiren ve devlet kredi desteği için aracı kurum olarak bankalar ile iş birliği yapan bir devlet kurumudur. Bu kurumun temel amacı; genç girişimcilere, esnaflara, KOBİ’lere, ev hanımlarına ve hatta öğrencilere kredi ve hibe desteği vermektir. Bu sayede binlerce kişiye iş imkanı sağlanmaktadır. Kredi limiti olarak 50 bin geri ödemesiz kredi ve 100 bin TL de faizsiz kredi desteği verilmektedir. Peki kosgeb kime kredi veriyor kredi limiti ve kimler bu krediyi alabilir? İşte detaylar

KOSGEB Kredilerine Nasıl Başvurulur?

KOSGEB kredisie  başvuru yapmak isteyen kişiler bunun için bağlı olunan bir müdürlüğe gidilerek T.C kimlik belgesinin ve esnaflık belgelerinin ibraz edilmesi yeterlidir. Eğer dükkan açmak için gidiyorsanız o zaman sadece T.C ile gitmeniz yeterli olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

KOSGEB’den Kimler Destek Alabilir?

KOSGEB’in destek verdiği kişi ve alan oldukça büyüktür. Bu kişiler içinde, KOBİ, esnaf, iş yeri sahibi olmak isteyen işsizler, elinde sermayesi olmayanlar, çalışmayan ev hanımları, SSK sı olmayan erkekler, öğrenciler, ilk okul mezunları, cahiller, üniversite mezunları, açık öğretim mezunları, iş yeri sahibi olmak isteyen herkes başvuru yapabilir. KOSGEB’in kapısı herkese açıktır.

KOSGEB’den Devlet Desteği Alabilme Şartları 2017

KOSGEB devlet desteği alınabilmesi için aynı dönemde birden fazla başvurunun yapılmaması gerekmektedir. Uygulamalı girişimcilik kursunun tamamlanması ve iş planının bitirilmesi ve kabul ettirilmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra, açılan dükkan için yapılan harcamaların fatura edilmesi de gerekmektedir. Bu faturalara göre ödemeler yapılmaktadır. KOBİ olarak ve esnaf olarak kredi almak isteyenler ise KOBİ beyannamesi doldurmak durumundadır. Bunun için KOSGEB veri tabanına kayıt olunmalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

KOSGEB 30.000 TL Hibe İmkanı

KOSGEB geçtiğimiz senelerde 30 bin TL hibe dağıratak birlerce kişiye sıfır sermaye ile iş yeri sahibi yapmıştı. 2017 ve 2018 KOSGEB destekleri kapsamında ise yeni hibe kredi limiti 50 bin tlye çıkmıştır. Yani önceden 30 bin olan hibe artık 50 bin olarak güncellenmiştir. Hatta yine önceden verilen 70 bin TL faizsiz kogseb kredisi yerine şimdi 100 bin faizsiz kosgeb  desteği getirilmiştir.

Genç Çiftçilerimize 30 Bin TL Hibe Desteği Şartları (KOSGEB 50 TL Hibe Başvuru Şartları 2017)

30 bin hibe yerine 50 bin şartları dememiz daha doğru olacaktır. Bunun için şartlar kişinin kosgebin 32 saat süren seminerine yani girişimcilik kursuna katılması gerekmektedir. Bu kurs sonrası iş planı yapılacak; iş planı sonrası da 50 bin TL hibe almaya hak kazananlarının hesabına 3 sene boyunca parça parça ödeme yapılacaktır.

2017 Yılı Hibe Kredisi Veren Kurum Ve Hibe Kredi Programları

2017 VE 2018 için hibe ve destek veren kurumların başında yine KOSGEB gelmektedir. KOSGEB’in yanı sıra esnaf kefalet kredi kooperatifi, TKDK ve kalkınma ajansları da geri ödemesiz ve hibe kredi vermeye devam edecektir.

İş Yeri Açma Kredisi 2017-2018 Devlet Teşvikleri

İş yeri sahibi olmak isteyenler; Ziraat Bankası, Halkbank, Deniz Bank, vakıf Bank, Yapı Kredi, ING Bank gibi bankalardan kredi alabileceği gibi, düşük faizli iş yeri kredisi olarak da yine KOSGEB’e başvuru yapılabilir. Yukarıda izah ettiğimiz üzere iş yeri sahibi olmak isteyip de elinde sermayesi olmayan kişiler için KOSGEB sıfır faizli işletme kredileri vermektedir. Bunun yanında bayanlara, ev hanımlarına erkeklere 50 bin hibe desteği de verilmektedir.

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Kurs Başvurusu

Bu kredi desteklerinden yararlanmak isteyenler en yakın yerdeki KOSGEB şubesine giderek kurs zamanına dikkat edip kurs başvurusu yapabilir. Şartları taşıyan herkes kurslara katılabilir. Bu kursların en büyük avantajı sadece 32 saat sürmeleri ve kurs sonrası herkesin kazanabilecek kadar kolay bir sınavın yapılmasıdır.

KOSGEB İş Planı Nasıl Hazırlanır? KOSGEB İş Planı Örneği

Kurs sonrası kişilerden iş planı hazırlanması istenir. Ama iş planı konusunda yetersiz ve tecrübesiz olanlar için kosgeb danışmanlık firmaları küçük ücretler karşılında bu planlamaları yapmaktadır. Bu planlamaya dahil olmak isteyenler bulundukları illerde yoksa bile Ankara merkezli birçok kosgeb danışmanlık firması vardır. Bunlarda yardım ve destek alınabilir.

KOSGEB Kredisi Onayı İçin Gerekli Koşullar Nelerdir?

KOSGEB başvurusu sonrası iş planını da tamamlayan kişilerin kredileri büyük ihtimalle onaylanır. Ama iş yeri değil de hükümetin son çıkardığı kanunla 50 bin faizsiz kosgeb kredisi alan kişilerin aynı zamanda kredi sicillerinin de temiz olması gerekmektedir.

KOSGEB Kredi Destek Oranları

KOSGEB destek oranları kadınlar için %90 ve erkekler için %70 dolaylarındadır. Bu destek oranı ve limitleri belirlenirken kadın ve erkeklerin hangi bölgede devlet desteğine ve hibe yardıma başvurduğu önemlidir. Yani İzmir’de başvuru yapan bir bayana %80 destek çıkarken Tekirdağ’da ise bu oran %90’a çıkabilmektedir. Bu şu anlama gelir. Bayan 40 bin TL harcama yapınca,  ve %90 hibe desteği alacaksa, 36 bin TL hibe yani geri ödemesiz destek alacak anlamına gelmektedir.


Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Copyright © 2011 - Dunden.com Bütün Hakları Saklıdır. ®™-
Yasal Uyarı: Sitemizde senetle borç veren yerler hakkında verdiğimiz bilgiler tamamen BDDK denetiminde çalışan Faktöringler ve Bankalar için geçerlidir. Bunun dışında borçlar kanununda " Başkasına kazanç sağlayıcı borç para verilemez" maddesi dolayısı ile tefecilik sayılacak fiillere hiçbir okuyucumuz yönlendirilemez. Vermiş olduğumuz bilgiler böyle bir suçun olduğunu ve acil nakit ihtiyaç varsa bile bunun banka ya da faktöringlerden karşılanması gerektiği ile kısıtlıdır. Sitemizin ismini kullanarak kredi ve borç para veriyoruz diyenlere inanmayın. Sayfamız okuyucularımız için finansal rehberlik hizmeti vermektedir. Bunun dışında kredi verme ve krediye aracılık etmek gibi bir görevi yoktur. Krediye ihtiyacı olan kişiler bunun için yasal banka ya da özel finans kurumlarına başvuru yapması gerekmektedir. Site yönetimi .
İLETİŞİM : dundenekonomi@gmail.com

To Top