Esnaf Kredisi

KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır?Devlet, esnaflara ve KOBİ’lere destek vermek amacı ile onlara faizsiz hibeler vermektedir. 50 bin TL faizsiz KOSGEB kredisi ve yine 50 bin hibe bu paketler içinde yer almaktadır. KOBİ destek kredileri ve esnafa iş yeri açma kredileri  2018 yılı içinde verilmeye devam etmektedir. Peki KOSGEB kredi nasıl alınır KOSGEB kredi şartları nelerdir ve KOSGEB kredisi için gerekli evraklar nelerdir? Bu yazımızda bu merak edilen bütün soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

KOSGEB Başvuru Şartları

Kosgep kredisi almak isteyen esnafların 50 bin TL faizsiz kredi başvurusu yapması gerekmektedir. Şimdilerde esnaf kefalet 500 bin TL düşük faizli kredi verdiği için esnaflar KOSGEB’den daha çok kefalet odasına yönelmiş durumdadır. Ama esnaflar dışında yani yeni iş yeri açacak olan genç girişimci, bayan erkek, ev hanımı ya da diğer herkes KOSGEB iş yeri açma desteğine başvuru yapabilir. KOSGEB dükkan kredisi nasıl alınır?

Sponsorlu Bağlantılar

KOSGEB Dükkan Açma Kredisi

KOSGEB yardımı ile 50 bin hibe alıp iş yeri yani işletme açmak isteyen kişiler bunun için KOSGEB başvurusu yapması gerekmektedir. KOSGEB giriş menüsüne giriş yapılarak KOSGEB veri tabanına kayıt olunmalı ve KOSGEP kredi için ilk aşama tamamlanmalıdır. Ama bu işlemden önce KOSGEB müdürlüğüne gidip ne gibi bir kredi almak istediğinizi belirtebilirsiniz. KOSKEP kredi isteyenler bu sayede 100 bin faizsiz ve 50 bin tl hibe kredi sahibi olabilir. Üstelik KOSGEB devlet katkılı olduğu için de bu kredi geri ödemesiz olarak verilir.

KOSGEB Kayıt Nasıl Yapılır

KOSGEP Kayıt işlemleri için KOSGEB’in resmi sayfasına giriş yapılır ve vergi numarası ve T.C numara ile KOSGEP veri tabanına kayıt işlemi yapılır. Bu işlem sonrası artık online kaydınız tamamlanmış olur.

E-KOBİ Kayıt

Esnaflar gibi KOBİ yani orta ölçekli işletmeler de KOSGEP kredisi alabilir. KOSGEB KOBİ destekleri milyonlarca TL’yi bulmaktadır. KOSGEB kredisi almak isteyen patronlar iş verenler e-kobi başvurusu ve e-kobi kaydı yaparak bu destekleri alabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

KOSGEB Üye Girişi

KOSGEB üyesi olmak isteyenler www.kosgeb.gov.tr adresine giriş yaparak, sağ üst menüden giriş yapıp üyelik işlemlerine başlayabilir. Bu işlemler sonrası internetten da KOBİ ve esnaf kredi başvurusu yapılabilir.

KOSGEB KOBİ Girişimcilik Kredi Nasıl Alınır

KOBİ olan işletmeler KOSGEB destekli olarak sıfır faizli krediler ve geri ödemesiz krediler alabilmektedir. Bu krediler arsa, iş yeri modernizasyonu ve işletme giderleri için kullanılabilmektedir. Yine ticari araç alımı için KOSGEB ve esnaf kefalet kredisi desteği alınabilmektedir.  KOBİ ya da esnaf ve genç girişimciler KOSGEB kredisi alabilmesi için girişimcilik kurslarına katılmaları gerekmektedir.

KOSGEB Girişimcilik Kursu Başvurusu

KOSKEP girişimcilik kursu yaklaşık olarak 3 gün sürmektedir. Bu kurs sonrası aynı zamanda bir sınav yapılacak olup sınavdan başarılı olanlara 50 bin TL hibe ve yine istenmesi durumunda 100 bin TL faizsiz kredi verilecektir. KOSGEB girişimcilik kursuna nasıl başvuru yapılır ve üye girişi nasıl yapılır sorularının yanıtını verdik. Şimdi KOSGEB Faizsiz kredi nasıl alınır ona bakalım.

KOSGEP Faizsiz İş Yeri Açma Kredisi

Kosgep destekleri kapsamında kosgebin iş yeri açma kredisi vardır. Uygulamalı girişimcilik kursunu tamamlayan kişiler, daha sonra KOSGEB iş planını düzenledikten sonra 100 bin TL faizsiz ve ertelemeli kredi alabilirler. Bu krediyi iş yerlerini satın almak ve içindeki malzemeleri yerleştirmek için kullanabilirler. Bunun yanı sıra ayrıca KOSGEB hibe kredileri de vardır.

KOSGEB Hibe Desteği Şartları

KOSKEB hibe kredilerinde 50 bin TL geri ödemesiz bir avantaj vardır. Bazı bölgelerde kadınlara %90 oranında hibe verilmektedir. Erkeklere ise %70 oranında verilmektedir. KOSGEB hibe şartlarının başında yine iyi bir iş planı gelmektedir. İş planı kabul edilen esnaf ve genç girişimcilere 50 bin TL’ye kadar devlet desteği verilmektedir. KOSGEB 0 faiz ve kosgeb hibeleri içi yukarıda şartların tamamlanması gerekmektedir.

KOSGEB Desteği Kaç Sene Sürer

KOSGEB desteği toplam 3 sene sürmektedir. Bu destekten yararlanmak isteyenler verilen hibeleri doğru kullanmalıdır. Yoksa KOSGEB denetimleri olur ve para kesilebilir. Bu durumda para geri istenebilir. KOSGEB denetimleri oluyor mu diyenler içi evet bu denetimler 3 sene boyunca devam eder.

KOSGEB Hayvancılık ve Besi Kredisi Verir Mi

İnek, dana ve kuzu koyun gibi hayvanlar beslemek isteyenler bunun için kosgeb devlet desteğinden yararlanmak istemektedir. Ama kosgeb kredilerinde hayvancılık desteği yoktur.

Sponsorlu Bağlantılar

Click to comment

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Copyright © 2011 - Dunden.com Bütün Hakları Saklıdır. ®™-
Yasal Uyarı: LÜTFEN DİKKAT! dunden.com sitesi üzerinden yasal kurumlardan kredi çekme, senet ve çek tahsil eden banka ve faktöringler hakkında bilgi verilir. Kesinlikle kredi verilmez ve kredi için aracılık edilmez. Banka ve yasal özel finans kurumları dışında kredi veren yerler yasa dışı çalışır. Tefecilik kesin suçtur. Yazdıklarımızı tam okumayan ya da okuduğunu anlamayan kişiler ısrarlar kredi çekmek için numarasını yorum kısmına yazıyor. Lütfen numaranızı yazmayın. Numaranızı gören art niyetli dolandırıcıların " Kredi veriyoruz" diye sizi ön ödeme istemek için sık sık aradıklarını öğreniyoruz. Bu kişilerin dunden.com ile bir ilgisi yoktur. Sizi arayan kişileri iletişim kısmını kullanarak bize bildiriniz. Savcılığa gerekli şikayetler yapılacaktır. Okuyucularımızın dolandırıcılık noktasında yapacakları hatalardan sitemiz asla mes\'ul değildir. Sitemizde senetle borç veren yerler hakkında verdiğimiz bilgiler tamamen BDDK denetiminde çalışan Faktöringler ve Bankalar için geçerlidir. Bunun dışında borçlar kanununda " Başkasına kazanç sağlayıcı borç para verilemez" maddesi dolayısı ile tefecilik sayılacak fiillere hiçbir okuyucumuz yönlendirilemez. Vermiş olduğumuz bilgiler böyle bir suçun olduğunu ve acil nakit ihtiyaç varsa bile bunun banka ya da faktöringlerden karşılanması gerektiği ile kısıtlıdır. Sitemizin ismini kullanarak kredi ve borç para veriyoruz diyenlere inanmayın. Sayfamız okuyucularımız için finansal rehberlik hizmeti vermektedir. Bunun dışında kredi verme ve krediye aracılık etmek gibi bir görevi yoktur. Krediye ihtiyacı olan kişiler bunun için yasal banka ya da özel finans kurumlarına başvuru yapması gerekmektedir. Site yönetimi .
İLETİŞİM : dundenekonomi@gmail.com

To Top