Esnaf Kredisi

KOSGEB Kredisi Başvuru Şartları 2018KOSGEB tarafından esnaf ve KOBİ’lere verilen kredi desteği 2018 yılında da devam etmektedir. KOSGEB kredileri için başvuru alınmaya devam edilmektedir. KOSGEB kredi başvuru şartlarını aşağıda tek tek anlatıp, KOSGEB kredisi nasıl alınır, hibe kredi şartları ve diğer merak edilenler ile ilgili tüm ayrıntıları yazımızın devamında bulabilirsiniz. Desteklerden yararlanmak isteyen KOBİ, esnaf, bayanlar, öğrenciler, genç girişimciler ve diğer herkes için bir destek alanı mevcuttur.  KOSGEB’in destek verdiği alanların listesini de aşağıda yazarak, bu konuda bilgi vereceğiz.

KOSGEB Kredisi İçin Kayıt Şartı Aranmaktadır

Hibe ve desteklerden yararlanmak için öncelikle KOSGEB’e üye olunmalıdır. Bunun için KOSGEB ‘e giriş yaptıktan sonra şifre ve kullanıcı almak gerekmektedir. Bu hem esnaf hem de KOBİ’ler için geçerlidir. KOSGEB’e üye olan KOBİ’ler daha sonra KOSGEB KOBİ beyannamesi dolduracak ve kredi başvurusu için KOSGEB veri tabanına kayıt olacaklardır. Peki KOSGEB veri tabanına nasıl kayıt olunur? Bunun için dediğimiz gibi KOSGEB girişten girip bütün bilgilerinizi, vergi numaranızı yazmanız gerekmektedir.  Bu şekilde kayıt birkaç dakikada yapılabilmekledir.

Sponsorlu Bağlantılar

KOSGEB 300 BİN TL HİBE VE KOSGEB 700 BİN TL FAİZSİZ KREDİ

Devlet katkılı krediler için kesenin ağzı açıldı. Daha önce 700 bin faizsiz ve 300 bin hibe şeklinde açıklanan kredilere ek olarak ayrıca 5 milyon üst sınırı bulunan ve %70 hibe olan yeni KOBİ destek paketleri müjdesi verildi. Bu yazımızda; kosgeb başvuru için gerekli evraklar ve başvuru şartlarına da yer veriyoruz.

Bu unsurlara dikkat edilerek KOSGEB hibe kredi programına başvuru yapmakta fayda vardır. Kredi hibe limiti için ilk etapta 700 bin TL faizsiz ve 300 bin TL geri ödemesiz kredi dağıtılması planlanmaktadır.

KOSGEB Girişimcilik Kursu Nedir Nasıl Başvuru Yapılır?

KOSGEB’den kredi almak için başvuru yapan genç girişimciler, bayanlar ve işletme açmak isteyenler KOSGEB işletme kredisi ve KOSGEB girişimcilik kredisi için bu kurslardan geçmesi gerekmektedir. KOSGEB girişimcilik kursları 32 saat sürmektedir. KOSGEB kursu kaç gün sürüyor diye merak edenler için KOSGEB girişimcilik kursları 3 gün sürmektedir. Bu kurslarda, işletme bilgileri verilmektedir. Ve ücretsiz olarak verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

 Sondakika: KOSGEB Başkanı Özlü, KOBİ Gelişim Destek Programı yeni çağrı kapsamında, işletmelere verilecek destek tutarının üst limitlerinin 300 bin lira geri ödemesiz, 700 bin lira faizsiz geri ödemeli olmak üzere toplam 1 milyon lira olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

500 Bin TL KOSGEB KOBİ Destek Kredisi 

KOSGEB’e üye olan KOBİ’ler işletme büyütmek için KOSGEB kredisi alabilir. KOBİ KOSGEB Kredi limitleri 500 bin TL’ye kadar çıkmaktadır. Bazı KOSGEB’ler büyük KOBİ’ler teminat karşılığında 1.5 milyon TL kadar kredi vermektedir. Daha önce 150 bin tl kredi veriliyordu. Bunun 50 bin tl’si geri ödemesiz hibe şeklinde iken 100 bin TL’si de faizsiz işletme kredisi şeklinde idi. Bu destek devam etmekle birlikte şu anda ayrıca ek 500 bin’lik bir destek paketi daha açıklanmış oldu.

 

KOSGEB Başvuru Formu ve İş Planı Hazırlama

KOSGEB başvuru formunu dolduran kişiler daha sonra işletmeleri için gerekli iş planını hazırlayıp, (KOSGEB iş projesi ) KOSGEB’e teslim etmelidir. Bu KOSGEB iş projesi KOSGEB Danışmanlık firmaları tarafından hazırlanmaktadır. İş planı kabul edilenlere 150 bin TLye kadar kredi verilmektedir. KOSGEB 50 bin TL hibe verirken, 100 bin TL faizsiz kredi de vermektedir.

 

KOSGEB Genç Girişimci Kredisi

KOSGEB genç girişimcilere de destek vermektedir. KOSGEB’e başvuru yapan bayan girişimcilere %90 oranında hibe verilirken, erkek girişimcilere ise %70 oranında hibe vermektedir. Örneğin bir bayan işletmesi için 40 bin TL harcama yaptı ise KOSGEB bunun %90 ı olan 36 bin TL’yi hibe olarak ödeyecektir.  KOSGEB yeni girişimci desteği ile işletme sahibi olmak isteyen erkek-bayan herkese faizsiz, ertelemeli ve hibe krediler vermektedir.  KOSGEB kadın girişimci kredisi ve KOSGEB bayan girişimci kredileri aynı kategoride değerlendirilmektedir. Bazı yerlerde KOSGEB ev hanımları kredisi ayrı düşünülebilir; ama KOSGEB bayanlara eşit oranda destek verir.

KOSGEB Kredisi Başvuru Şartları 2018

KOSGEB Kredi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

KOSGEB kredi başvurusu yapacak olanlar için gerekli evraklar ve şartlar belirlenmiştir. Bu kişilerin her şeyden önce TÇC vatandaşı olması gerekmektedir. Suriyeliler KOSGEB kredisi alamaz. 18 yaş şartı bulunup aynı zamanda KOBİ’ler için ve esnaflar için ayrı şartlar da bulunur. Diğer yandan hapishaneden çıkanlar için yani Mahkumlar için KOSGEB destekleri de bulunur.  KOSGEB kredisi için, eğer yeni işletme kurulacaksa daha önce KOSGEB kredisi alınmamış olması gerekmektedir.

KOSGEB İşkur Girişimcilik Kursu

KOSGEB işkur ile işbirliği yaparak işsizlere iş olanı tanımaktadır. İşkur KOSGEB kurslarına katılan ve daha sonra iş başı eğitime dahil edilen kişiler, işi öğrendikten sonra kredi ile iş sahibi olabilirler.

Sponsorlu Bağlantılar

1 Comment

1 Comment  1. Esra

    12 Mart 2018 at 06:51

    Merhaba elimdeki ticketlaeı bozdurmak istiyorum
    Yardımcı olabilirmisiniz

    g_sahin05@hotmail.com

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Copyright © 2011 - Dunden.com Bütün Hakları Saklıdır. ®™-
Yasal Uyarı: LÜTFEN DİKKAT! dunden.com sitesi üzerinden yasal kurumlardan kredi çekme, senet ve çek tahsil eden banka ve faktöringler hakkında bilgi verilir. Kesinlikle kredi verilmez ve kredi için aracılık edilmez. Banka ve yasal özel finans kurumları dışında kredi veren yerler yasa dışı çalışır. Tefecilik kesin suçtur. Yazdıklarımızı tam okumayan ya da okuduğunu anlamayan kişiler ısrarlar kredi çekmek için numarasını yorum kısmına yazıyor. Lütfen numaranızı yazmayın. Numaranızı gören art niyetli dolandırıcıların " Kredi veriyoruz" diye sizi ön ödeme istemek için sık sık aradıklarını öğreniyoruz. Bu kişilerin dunden.com ile bir ilgisi yoktur. Sizi arayan kişileri iletişim kısmını kullanarak bize bildiriniz. Savcılığa gerekli şikayetler yapılacaktır. Okuyucularımızın dolandırıcılık noktasında yapacakları hatalardan sitemiz asla mes\'ul değildir. Sitemizde senetle borç veren yerler hakkında verdiğimiz bilgiler tamamen BDDK denetiminde çalışan Faktöringler ve Bankalar için geçerlidir. Bunun dışında borçlar kanununda " Başkasına kazanç sağlayıcı borç para verilemez" maddesi dolayısı ile tefecilik sayılacak fiillere hiçbir okuyucumuz yönlendirilemez. Vermiş olduğumuz bilgiler böyle bir suçun olduğunu ve acil nakit ihtiyaç varsa bile bunun banka ya da faktöringlerden karşılanması gerektiği ile kısıtlıdır. Sitemizin ismini kullanarak kredi ve borç para veriyoruz diyenlere inanmayın. Sayfamız okuyucularımız için finansal rehberlik hizmeti vermektedir. Bunun dışında kredi verme ve krediye aracılık etmek gibi bir görevi yoktur. Krediye ihtiyacı olan kişiler bunun için yasal banka ya da özel finans kurumlarına başvuru yapması gerekmektedir. Site yönetimi .
İLETİŞİM : dundenekonomi@gmail.com

To Top