Esnaf Kredisi

Kadın Girişimcilere 50000 TL Hibe Ve Devlet Destek KredisiKadınlara kosgeb kredisi veren bankalar son dönemde yapılan anlaşmalar gereği hızla artmaktadır. Ama devlet destekli kadın kredisi almak isteyenler önce KOSGEB’e şahsen başvuru yapıp kurs alması ve başarılı olması gerekmektedir. Geri ödemesiz KOSGEB kredisi almak isteyen kadınlara 50 bin tl’ye kadar hibe verilmektedir. Ayrıca 100 bin tl de faizsiz kosgeb kredileri de sunulmaktadır. Bayan girişimcilere, genç kızlara, ev hanımlarına kosgeb desteklemesi devam etmektedir. Peki kadınlar kosgeb kredisi nasıl alınır? Kosgeb kredisi için istenen şartlar ve belgeler yazımızda.

2018 Yılı KOSGEB Hibe Kredileri ve Kampanyalar

KOSGEB, 2018 yılında ev hanımlarını iş hayatına kazandırmak için büyük bir fırsat sunmaktadır. Kendi iş erinin patronu olmak isteyen, girişimci ruha sahip, iş hayatına atılmak isteyen hanımlar 50000 TL lik hibe fırsatını değerlendirip hayallerini gerçeğe dönüştürerek kendi iş yerlerini açabilecekler. Kadın girişimciler 50000 TL Hibe Ve Devlet Destek Kredisi ile pastane, çocuk bakım evi, kuaför gibi mekân açıp, işletebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

2018 Yılında Ev Hanımlarına Girişimcilik Destekleri

Ev hanımlarını destekleme ve sektöre kazandırma dediğimizde aklımıza ilk olarak KOSGEB gelmektedir. KOSGEB ev hanımlarını destekleme adına her yıl teşvik amaçlı yüksek meblağlar verdiği gibi 2018 yılında da kendi iş yerini açmak isteyen sigortasız bayanlara 50000 TL gibi yüksek meblağı hibe etmektedir. Bu hibeden yararlanmak isteyen bayanlardan taşımaları gereken bazı şartlar istemektedir. Bu şartlardan ilki 18 yaşını doldurmanız, diğer şart ise KOSGEB girişimcilik sertifikasına sahip olmanız gerekmektedir.

Ev Hanımlarına Destek Hibesinden Faydalanma Şartları

Ev hanımları KOSGEB ‘in sunmuş olduğu hibe programından faydalanmaları için 18 yaşını doldurmuş olmaları ve KOSGEB tarafından verilen uygulamalı girişimcilik sertifikası sahibi olmaları gerekmektedir. Hibeye başvuru yapmak için ev hanımı KOSGEB birimlerine giderek hibe kredisinden faydalanmak istediğini belirtmeli. Başvuru yapım aşamasında kadın girişimciye küçük bir test yapılmakta, testte başarılı olması halinde KOSGEB girişimcilik sertifikası almaya hak kazanmış olacaktır. Testten başarılı olan bayan girişimcilik kurslarına katılmaya başlayıp, sürecin devamında girişimcilik iş projesi hazırlayıp, belirlenen komisyona hazırlamış oldukları iş projelerini sunarlar. Ve başarılı olmaları halinde KOSGEB iş yeri açma sertifikasını alıp, KOSGEB veri tabanına kaydını yaptırabilirler. Bu şartları sağlayan ev hanımları KOSGEB’in destek hibesi olan 50000 TL den faydalanabilmektedirler.

KOSGEB ‘in Destek Hibesi İle Değerlendirilebilecek İş Alanları Sektörler

Girişimci bayanlar bir iş sunum projesi hazırlayarak komisyona sunulup, projeden onay almaları halinde hayallerindeki pastane, güzellik merkezi, kafeterya gibi mekân açabilirler. Tabi iş yerlerini açmadan önce KOSGEB iş yeri açma veri tabanına kayıt yaptırmaları gerekmektedir. 2017 yılında bazı şehirlerimizde girişimci ev hanımları KOSGEB’in sunmuş olduğu hibeden faydalanarak hayallerindeki iş yerlerini açmışlar ve mekânın patroniçeleri olmuşlardır. İşte yurdumuzdan bazı KOSGEB haberler ini sizler için araştırdık ve değerlendirdik.

Sponsorlu Bağlantılar

KOSGEB Desteği İle İş Sahibi Olanlar

Siirt’te KOSGEB ve Siirt Ticaret Odası öncülüğünde düzenlenen hibe ve destek projesi kapsamında 34 kadın girişimci KOSGEB uygulamalı girişimcilik sertifikası alarak kendi iş yerlerini açarak mekânlarının patroniçeleri oldular.

Devletin sunmuş olduğu 50000 TL faizsiz hibe desteği ve 10000 TL faizsiz kredi fırsatlarını değerlendirerek açtıkları iş yerleri ile kendi kazançlarını sağlamakta, hem de ailelerine destek olmaktadırlar. Kendi iş yerlerini açmaları diğer ev hanımlarına örnek olmakta kendi ayakları üzerine durmaları üzerine değinmekte ve onlarında farklı iş alanlarına istihdam edilmelerini sağlamaktadırlar.

Sponsorlu Bağlantılar

1 Comment

1 Comment  1. Hatice akyüz

    22 Şubat 2018 at 01:34

    Bende dar gelirlirim var kıredi için banada yardımcı olursaniz

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Copyright © 2011 - Dunden.com Bütün Hakları Saklıdır. ®™-
Yasal Uyarı: LÜTFEN DİKKAT! dunden.com sitesi üzerinden yasal kurumlardan kredi çekme, senet ve çek tahsil eden banka ve faktöringler hakkında bilgi verilir. Kesinlikle kredi verilmez ve kredi için aracılık edilmez. Banka ve yasal özel finans kurumları dışında kredi veren yerler yasa dışı çalışır. Tefecilik kesin suçtur. Yazdıklarımızı tam okumayan ya da okuduğunu anlamayan kişiler ısrarlar kredi çekmek için numarasını yorum kısmına yazıyor. Lütfen numaranızı yazmayın. Numaranızı gören art niyetli dolandırıcıların " Kredi veriyoruz" diye sizi ön ödeme istemek için sık sık aradıklarını öğreniyoruz. Bu kişilerin dunden.com ile bir ilgisi yoktur. Sizi arayan kişileri iletişim kısmını kullanarak bize bildiriniz. Savcılığa gerekli şikayetler yapılacaktır. Okuyucularımızın dolandırıcılık noktasında yapacakları hatalardan sitemiz asla mes\'ul değildir. Sitemizde senetle borç veren yerler hakkında verdiğimiz bilgiler tamamen BDDK denetiminde çalışan Faktöringler ve Bankalar için geçerlidir. Bunun dışında borçlar kanununda " Başkasına kazanç sağlayıcı borç para verilemez" maddesi dolayısı ile tefecilik sayılacak fiillere hiçbir okuyucumuz yönlendirilemez. Vermiş olduğumuz bilgiler böyle bir suçun olduğunu ve acil nakit ihtiyaç varsa bile bunun banka ya da faktöringlerden karşılanması gerektiği ile kısıtlıdır. Sitemizin ismini kullanarak kredi ve borç para veriyoruz diyenlere inanmayın. Sayfamız okuyucularımız için finansal rehberlik hizmeti vermektedir. Bunun dışında kredi verme ve krediye aracılık etmek gibi bir görevi yoktur. Krediye ihtiyacı olan kişiler bunun için yasal banka ya da özel finans kurumlarına başvuru yapması gerekmektedir. Site yönetimi .
İLETİŞİM : dundenekonomi@gmail.com

To Top