İstanbul’da Senetle Ev Satan Firmalar

İstanbul’da Senetle Ev Satan Firmalar


İstanbul’da senetle ev satan şirketler firmalar 2018 yılında büyük kampanyalar yapıyor. İstanbul ve çevre illerde oturup da emlak sahibi olmak ya da ikinci evini satın alarak yatırım yapmak isteyenler için senetle ev veren şirketlerin avantajları devam etmektedir. Bu senede de birçok firma senetle İstanbul’da konut satmaya başlamıştır. Temelden satış yapan bu yerler %10 peşinatı senet karşılığında kabul etmektedir.

Ev Kampanyalarını Kaçırmak İstemeyenler İçin Bu Yazımızda;  senet karşılığı elden taksitle firmalar hakkında bilgiler verdik. İşte taşınmaz almanın en karlı yolları..

Sponsorlu Bağlantılar

İstanbul’da Peşinatsız Elden Taksitle Ev Satan Müteahhit Firmalar

İstanbul’da bazı büyük inşaat firmaları peşinatsız bir şekilde senetli konut projeleri yapmaktadır. Bu gayrimenkullerden satın almak isteyenler kredisiz senetle ev sahibi olabilmektedir. Bu kişiler sadece %10 peşinat vererek geri kalan %50 oranında ücreti de uzun vadeli senetler ile ödeyebilecektir.

Beylikdüzü, Başakşehir, Beyoğlu, Pendik, Kadıköy, Bostancı, Küçük çekmece, Esenyurt, Mecidiyeköy, Beşiktaş, Kartal, Ümraniye, Dudullu, Zeytinburnu, Bağcılar ve diğer tüm semtlerde senet karşılığı ev satan yerler bulunmaktadır.

Ali Ağaoğlu , Yıldız, Milenyum, Okyanus, Madran gibi firmalar senetle kredisiz gayrimenkul vermektedir. Ama buralar henüz proje aşamasında olduğu için, senet imzalayan kişiler hemen konutlara geçemeyecektir. Ama senet ödemeleri başlayacaktır.

Senetle Ev Nasıl Alınır?

Öncelikle inşaat şirketi müteahhit firma ile fiyat konusunda ve emlağın nerede kaç metre kare şeklinde yapılacağı konusunda anlaşma yapılır. Çünkü, bu gibi firmalar çok büyük olduğu için müşteriye göre projeler yürütmekte ve her kesime özel konut fırsatları sunmaktadır.

Projeyi gören müşteriler %10’luk bir nakit para vermek durumunda kalabilir. Bazı inşaat firmaları %10 nakit isteyip geri kalan paranın da %50’sine senet yapmaktadır. Diğer kısmı da isteyen kredi isteyen de başka türlü karşılamaktadır.

Elden Taksitle Ev Almak

Banka kredisi konut projelerine katılmak isteyenler elden taksitle senetle konut almak istemektedir. Normalde banka kredisiz taşınmaz vermezler; ama bazı firmalar da var ki özellikle Ağaoğlu inşaat gibi, peşinatsız konut satmaktadır. Projeye katılan kişiler banka kredisi ve peşinat olmadan sadece senetle emlak sahibi olabilmektedir. Ama bunun için en önemli şart temelden projeye dahil olmaktır. Daha sonraki dönemler için satış yapılmamaktadır.

İzmir ve Ankara’da Senetle Ev İmkanı Henüz Başlamadı

Ankara ve İzmir’de faaliyet gösteren firmalar henüz tam olarak bu işlemlere hız vermediği için, müşteriler gayrimenkul konusunda İstanbul kadar şanslı değildir. Bu yerler daha çok kredili ev satan firmalar tarafından projeler yürütülmektedir. Bir şirketin emlak satabilmesi için çok büyük sermayesi olması gerekmektedir. Bu illerde de bu gibi şirketler çok azdır. İzmir ve Ankara illerinde senetle ev satan kişiler ancak şahsi ev sahipleri olabilir.

Peşinatsız konut kredisi veren bankalar için yazımıza bakınız.

İstanbul’da Senetle Ev Satan Firmalar

Diğer İllerde Senetle Ev Satan İnşaat Şirketleri

Aşağıdaki tüm illere senetle ev satışı yapılmaktadır. Okur Şirketi, Reeyapım Firması ve müteaahitlik gibi şirketler, Mersin, Adana ve Antalya illerinde senetle temelden satış işlemleri yapmaktadır. Bu firmaların yanı sıra, Vizyon Emlak ve Ak İnşaat da Antalya ilinde temelden ve elden taksitle ev satmaktadır.

Konut kredisi faiz oranları düşer mi yazımızdan yararlanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Etiketler:

Bu yazı için 2 yorum yapıldı:  1. prefabrik ev fiyatları dedi ki:

    senetle prefabrik isteyenler web sayfamızı ziyaret edin

  2. SENETLE KREDİ İstanbul’da Senetle Ev Satan Firmalar

Yorum Yaz