İşsizlere ve Çalışmayanlara Kredi Kartı Veren Bankalar

İşsizlere ve Çalışmayanlara Kredi Kartı Veren Bankalar


Herhangi bir geliri olmayan kişi bankaya ürün almak için başvuru yaptığında banka genelde gelir belgesi istemekte idi. Çünkü, çalışmayanlara kredi kartı veren bankalar zor durumda kalıp ceza yiyebiliyordu. Bu yüzden işsizlere kredi kartı veren bankalar sayısı da oldukça düşüktü. Ama son sicil yasası ile artık işsizlere ve çalışmayanlara bu ürünlerden kolay şekilde yararlanma imkanı sağlayan birçok kurum ortaya çıktı. Bankalar; Bonus, Campus, Axes, Word gibi ürünlerini artık geliri olmayanlara da sunmaya başladı. Bu isimlerden hangisi olursa olsun artık geliri olmayan kişilere de kredi kartı çıkartılmaktadır.

Sigortasız Kredi Kartı Veren Bankalar 2018

Bazı banka müşterileri gelir getirici bir işte çalışmasına rağmen maaş bordrosu olmayabilir. Şu anda birçok fabrika ya da esnaf sigortasız işçi çalıştırdığı için sigortası olmayan kişilere kredi kartı veren bankalar da önemli bir konuyu oluşturmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu bankalar zaten hemen kart verme taraftarı olduğu için oldukça kolay bir süreç olacaktır. Ama önemli olan bol puanı yani en çok bonus verenleri tercih etmek olmalıdır. Ayrıca bazı bankaların kartları ücretsizdir.

Yapı Kredi, Ziraat Bankası, Vakıfbank, Denizbank, TEB, Akbank, Finansbank, Halkbank, Garanti Bankası ve diğer tüm bankalar aslında işsizlere kart imkanı veren bankalar noktasındadır. Zaten aynı bankalar öğrencilere, çiftçilere, esnafa, ev hanımlarına, yaşlılara ve emeklilere gelir belgesiz ürün vermektedir.

Kart Almak İçin Yapılması Gerekenler

Bankaların sunmuş olduğu bu ürünleri alabileceğiniz birçok yöntem bulunmaktadır. Bu ürünleri araştırırken koşulsuz şekilde yardımcı olan bankalar noktasında da bilgi sahibi olabilir ve hatta yıllık aidatı olmayan ürünlerin bile sahibi olabilirsiniz. Bunun için cep telefonunuzdan sms ile kart başvurusu yapabileceğiniz gibi şubeden hatta telefon bankacılığından da kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Bunların yanında; internet bankacılığından direkt kart başvurusu yapabilirsiniz. Banka şubesi yakın ise banka şubesine girerek de kart almak istediğinizi belirten formu doldurup başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz.

Bazı kişiler geliri olmadığı için kart başvurusu yapmak istememektedir. Hatta bunun için genelde şu soru sorulmaktadır: kredi kartı almak için kaç ay sigorta olmak gerekir?

Geçmişte kart sahibi olabilmek için en azından 6 ay kadar sigortalı olma şartı aranmakta idi. Sonra bu 3 aya kadar düşürüldü. Artık maaş belgesi ile kart verildiği için eski sigortalılık süresinin pek önemi de kalmadı. Ama kredi sicilinin temiz olması gerekmektedir.

öğrenciye kredi kartı için bu yazımızda yararlanabilirsiniz.

Gelir Belgesiz Kart Başvurusu

SSK’lı çalışmayan kişilerin kart başvurusu yapması sonrası kendilerine kesin kart çıkacak diye bir kural yoktur. Bazı bankalar şu aralar kişiden gelir belgesi istemeyerek onlara kart çıkartmaktadır. Ama BDDK eskiden olduğu gibi yine denetimleri sıklaştırdığı için birçok kişi kart alamamaktadır. Bu sorunun çözümü yani gelir belgesiz kredi kartı alma için yapılacak en iyi şey kolay kredi kartı veren bankalara başvuru yapmaktır. Bunun için kesinlikle QNB Finansbank, HSCB Bank, Ak Bank ve Yapı Kredi’yi tercih etmelisiniz. Bu bankalar kısmen diğer bankalara göre çok daha kolay kart vermektedir.

Bu konuda ayrıca  hakkında en hızlı kredi kartı veren bankalar yazımızdan faydalanabilirsiniz.

En avantajlı kredi kartı hangisidir yazımızı okuyarak daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Etiketler:

Bu yazı için 5 yorum yapıldı: 1. burcu dedi ki:

  Arkadaşlar ben geçenlerde kefilsiz sigortasız çalışanlara kredi verdiklerini bir internet sitesinde görmüştüm.İlk başlarda inanmamıştım ama kendilerine mail attıktan 4 gün sonra 5000 tl 48 ay vade ile kredi kullandım.Tabi faiz oranları biraz yüksek 5000 tlye 8000 tl gibi geri ödemesi oldu ama kesinlikle bu şirketi tavsiye ediyorum,güvenilir kişilerdir.Bankalara borcu olan arkadaşlar tek bir yere borçlanmak için bu kişilerden kredi kullanabilirler.Zor durumda kalan kişilere yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

  1. Fehmi dedi ki:

   Bu internet sitesini yazarmısònız zahmet olmassa

  2. Serkan dedi ki:

   Mrb nasılsıniz kredi kullandığınız yerin telefonu veya mail adresini bana yazarmısınız.saygılar

 2. Pınar dedi ki:

  Tlf arayan her kimse polise verdim aramayın yeter

  1. Pınar Hanım sizi rahatsız eden kişinin telefon numarasını yazabilir misiniz? Gerekli yerlere savcılığa başvuru yapılacaktır. Tekrar Uyarı; site olarak kredi vermiyoruz sadece bankalar hakkında bilgi veriyoruz. Numaranızı yazmayın. Sizi arayan kim olursa olsun ya yasa dışı çalışan tefecidir ya da dolandırıcıdır. Site Yönetimi

Yorum Yaz