Ekonomi

İcradan Araba Nasıl Alınırİcradan araba almak istiyorum, icradan araba nasıl alınır ve icralık araç alma şartları hakkında kaleme aldığımız bu yazımızda, hacizli araba alma yöntemleri ve ihale ile araba almak ile ilgili tüm detayları paylaşıyoruz. İcralık arabalar nasıl alınır, ihale usulü satılan arabalar ve fiyatları 2018 icralık arabalar ve 2018 ihalesi olan arabalar hepsi bu yazımızda.

İhaleden Araba Almak

Haciz işlemleri uygulanmış araçlar icralık olur ve zaman zaman çok uygun fiyatlarda maliye müdürlükleri tarafından satışa sunulur. Birçok kişi bu işlemin yapıldığını duysa da icradan araba nasıl alınır konusunda pek fazla fikir sahibi olmaz. Bu yazımızda icradan araba satışı ve icralık arabalar fiyatları gibi konularda bilgiler vereceğiz.

Sponsorlu Bağlantılar

İcradan Araba Satışı

İcralık ucuz araba ilanları ve icradan satılan arabalar 2018 yılında da devam etmektedir. Borcu olan kişilerin borçlarını ödeyememesi sonrası araçları icralık olmaktadır. Fiat, Renault, Mercedes, Opel, BMW, Doblo, Megane, Wolksvagen, Hundaı, Audi, Ford, Toyota, Honda ve diğer tüm modeller icradan satılmaktadır.

Hazinenin haciz işlemleri uyguladığı arabalar otoparklara çekili ve bir süre sora da satışa çıkarılır. İcra dairelerinin satışa çıkardığı bu arabalar çoğu zaman piyasa değerinin altında bir rakama satıldığı için bu işi bazı kişiler sıklıkla tercih eder. Bu kişiler için bu yol bir nevi ticarete dönüşmüş bir gelir kapısı haline gelmiştir. Fakat icradan araba alanlar sadece bu kişiler değil, sıradan kişiler de olabilir. Araçların satışı ihale ile olduğu için bu ihalelere başvurma şartlarını yerine getiren herkes ihaleye girebilir.

İcradan Araba Almak Mantıklı Mı?

İcra müdürlüklerinin belirlediği araç ihalelerine katılmak için bir miktar teminat yatırılması zorunludur. Yatırılacak teminat araca göre değişir ve önceden icra müdürlükleri vasıtasıyla duyurulur. Teminat yatırılması ihaleye katılan herkesin ihaleyi kazanmak için uğraşacağını anlamına gelir. Bu yüzden icradan alınacak aracın piyasa değerinin çok altında olacağını her zaman kestirmek imkansız olur. Bu yüzden icradan araba almak mantıklı mı derseniz, bu durum ihaleye göre ve araca göre değişir. İhaleye katılanlar müdürlüğün belirlemiş olduğu bir açılış fiyatı üzerinden teklif vermeye başlarlar ve bu teklifler bazen piyasa değerinin üzerine dahi rahatlıkla çıkabilir. Bunun için kişinin ihalesine gireceği aracı göz önünde bulundurması ve şartları sağladığı taktirde başvurması gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar

İcra Yolu İle Araba Satın Almak

İcradan satışa çıkarılan bütün araçlar ihale sonucu satılır. Bu ihaleler il bazlı olarak Adalet Bakanlığı icra malları satış portalından ve resmi ilan portalından takip edilebilir. Buralarda ihaleye çıkarılacak aracın bilgileri ve detayları yer alır. Her ihale için şartname bulunur ve şartnamede istenen belgelerin önceden hazır edilmesi gerekir. Belirtilen teminat miktarının da hazırlanması zorunludur. İhaleler çoğu zaman iki kez yapılır. Eğer ilk ihalede araç satılmaz ise ikinci ihalede bedel biraz daha düşer. Fakat icradan araç nasıl alınır diye merak ediyorsanız mutlaka ihaleye girmeden önce aracı görmeye çalışmalısınız. Çünkü ihalede yer alan yazılı detayla kimi zaman araçla uyumlu olmayabilir. Araçlar otoparkta tutulduğu için otoparkçılar özen göstermez ve araçlarda hasar oluşabilir.

İcradan alınan araç kaç günde teslim edilir

İhale esnasında verilen teklifler iyi gözlemlenmeli ve ona göre teklif verilmelidir. Bu sayede uygun oranlarda araç almak mümkün olur. İcradan alınan aracın masrafları içinde KDV ve damga vergisi vardır. Bunun dışında diğer masraflar borçluya yansıtılır. İhalesini kazandığınız arabaların işlemlerini hallederek aracı otoparktan çıkarmaya hak kazanırsınız. İcradan alınan araç kaç günde teslim edilir diyorsanız 10 gün içinde satış ücretini yatırmanız gerekir ve muhtemelen 15 gün içinde aracı alıp gidebilirsiniz.

 

Sponsorlu Bağlantılar

1 Comment

1 Comment  1. Kredi Yöneticisi

    9 Şubat 2018 at 00:13

    İcradan Araba Nasıl Alınır

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Copyright © 2011 - Dunden.com Bütün Hakları Saklıdır. ®™-
Yasal Uyarı: LÜTFEN DİKKAT! dunden.com sitesi üzerinden yasal kurumlardan kredi çekme, senet ve çek tahsil eden banka ve faktöringler hakkında bilgi verilir. Kesinlikle kredi verilmez ve kredi için aracılık edilmez. Banka ve yasal özel finans kurumları dışında kredi veren yerler yasa dışı çalışır. Tefecilik kesin suçtur. Yazdıklarımızı tam okumayan ya da okuduğunu anlamayan kişiler ısrarlar kredi çekmek için numarasını yorum kısmına yazıyor. Lütfen numaranızı yazmayın. Numaranızı gören art niyetli dolandırıcıların " Kredi veriyoruz" diye sizi ön ödeme istemek için sık sık aradıklarını öğreniyoruz. Bu kişilerin dunden.com ile bir ilgisi yoktur. Sizi arayan kişileri iletişim kısmını kullanarak bize bildiriniz. Savcılığa gerekli şikayetler yapılacaktır. Okuyucularımızın dolandırıcılık noktasında yapacakları hatalardan sitemiz asla mes\'ul değildir. Sitemizde senetle borç veren yerler hakkında verdiğimiz bilgiler tamamen BDDK denetiminde çalışan Faktöringler ve Bankalar için geçerlidir. Bunun dışında borçlar kanununda " Başkasına kazanç sağlayıcı borç para verilemez" maddesi dolayısı ile tefecilik sayılacak fiillere hiçbir okuyucumuz yönlendirilemez. Vermiş olduğumuz bilgiler böyle bir suçun olduğunu ve acil nakit ihtiyaç varsa bile bunun banka ya da faktöringlerden karşılanması gerektiği ile kısıtlıdır. Sitemizin ismini kullanarak kredi ve borç para veriyoruz diyenlere inanmayın. Sayfamız okuyucularımız için finansal rehberlik hizmeti vermektedir. Bunun dışında kredi verme ve krediye aracılık etmek gibi bir görevi yoktur. Krediye ihtiyacı olan kişiler bunun için yasal banka ya da özel finans kurumlarına başvuru yapması gerekmektedir. Site yönetimi .
İLETİŞİM : dundenekonomi@gmail.com

To Top