Ekonomi

Hesap numarası kartın neresinde yazar

Hesap numarası kartın neresinde yazar

Banka hesap numarası; bankanın her müşterisine özel olarak tanımlamış olduğu genelde 7-8 basamaktan oluşan bir hesap numarasıdır. Banka hesap numarası para transferlerinde her zaman lazım olan bir unsurdur. Kredi kartları ya da banka ATM kartlarının ön yüzünde bazılarında ise arka yüzünde hesap numarası yazılırken, son çıkan banka kartlarında ise hiçbir şekilde Kart üzerinde yazılmaktadır.

Hesap numarası nerede yazılır?

Hesaba para transferi yapılacağı zaman bir gün bankanın kişiye özel olarak tanımlamış olduğu hesap numarası kullanılmalıdır. Peki hesap numarası nerede yazar? Banka hesap numarası genelde banka ATM kartlarının ön yüzünün sağ alt kısmında yazmaktadır. Kartın ön yüzünde bulunan ve 16 haneli olarak yazılan kart numarası ile karıştırılmamalıdır.

Kartın ön yüzünde bulunan 16 haneli numara genellikle kart numarası olarak kabul edilir. Bankanın size vermiş olduğu hesap numarası ise genellikle 7 ya da 8 basamaklı oluşmaktadır.

Ziraat Bankası Birgül Vakıfbank Birgül Halk Bankası, Finansbank, Akbank, Şekerbank gibi birçok banka daha önce hesap numarasını kartın ön yüzüne yazılı olacak şekilde basmak taydı. Ama son bastıkları banka kartlarının hiçbirinde ön yüz kısmında hesap numarası bulunmamaktadır.

Eğer kartın arka yüzünde de hesap numarası yazmıyorsa o zaman internet bankacılığından hesap bilgilerini girerek hesap numaranızı öğrenebilirsiniz.

Hesap numarası kartın neresinde yazar

Hesap numarası IBAN numarasının neresinde yazar

IBAN numarası ile hesap numarası farklı bilgilerdir.
IBAN numarası TR t r ile başlayıp 26 haneden oluşan bir numaradır. Hesap numarası ise IBAN numarasının genellikle son 7 ya da 8 hanesine oluşmaktadır. 7 veya 8 hane nedeni bankadan bankaya değişmesidir. Ama siz hesap numarası olarak ilk etapta tespit etmiş olduğunuz IBAN numarasının son 7 hanesini kabul edebilirsiniz.

Banka kartı üzerinde hesap numarası yeri

Banka kartlarının ön yüzünde 16 haneli bir numara bulunur. Bu numara kesinlikle kart numarasıdır. Kart numarası ile hesap numarası aynı şey değildir. Hesap numarasını merak ediyorsanız kart numarasının sağ altında; hesap numarası: arkasından 7 haneli Bir rakamın yazılması gereklidir. bu bilgi yoksa kartın arka tarafına bakınız nokta kartın arka tarafında da hesap numarası yazmıyorsa, o zaman son olarak internet bankacılığından; banka hesapları hesap bilgileri ve hesap numarası öğren yolundan banka hesap numaranızı öğrenebilirsiniz.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top