TARIM KREDİSİ

Hayvancılık Teşvikleri Ve Desteklenen İller 2018Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), yıllardır yapmış olduğu desteklemeleri 2018 yılında da devam ettiriyor. Hayvancılık teşvikleri ve desteklenen iller 2018 yılı itibariyle arttırılmış ve sayıları 42’ye ulaşmıştır. TKDK desteklenen iller içinde bulunuyorsanız rahatlıkla hayvancılık desteklemelerine başvurabilir, işletmeniz için destek alabilirsiniz. 2018 yılı hayvancılıkta desteklenecek olan illeri aşağıda listeledik.

Hayvancılık Teşvikleri Hangi İllere Veriliyor?

TKDK, hayvancılık alanında yatırım yapmak isteyenlere büyük destekler veriyor. Fakat bunları belli başlı illerle sınırlı tutuyor. Zamanla Türkiye’nin bütün illerine destek projelerinin yayılması hedeflense de şu an için 42 ile veriliyor. Bu illerin merkez, ilçe ve köylerinde bulunan yatırımcılar rahatlıkla başvurabiliyor. Peki hibe kredisi ve hayvancılık teşvikleri hangi illere veriliyor? Bu iller alfabetik sırayla şunlardır:

Sponsorlu Bağlantılar

Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Ardahan, Aydın, Balıkesir, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Elâzığ, Erzincan, Erzurum, Giresun, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Karaman, Kars, Kastamonu, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muş, Nevşehir, Ordu, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Tokat, Trabzon, Uşak, Van, Yozgat.

IPARD 2 Ne Zaman Başlayacak?

TKDK tarafından Avrupa Birliği Kırsal Kalkınma Programı IPARD II adıyla verilen kırsal kalkınma destekleri 2018 yılı itibariyle 42 ile verilmektedir. Bu iller için herhangi bir ayrım yapılmaksızın yurdun doğusundan batısına her bölgeyi kapsamaktadır. IPARD 2 ne zaman başlayacak diye merak edenler için 2018 yılı itibariyle üçüncü başvuru çağrı ilanı 21 Aralık 2017 tarihinde yayınlanmıştır. Çiftlik faaliyetleri kapsamında başvuracaklar için başvurular 12.02.2018 tarihinde başlayacak 15.03.2018 tarihinde bitecektir. Tarımsal faaliyetler kapsamında başvuracaklar içinse başvurular 01.03.2018 tarihinde başlayacak, 05.04.2018 tarihinde son bulacaktır. Online başvuru sistemleri son başvuru tarihlerinden 3’er gün önce kapanacak ve son başvuru tarihlerinden sonra yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır.

TKDK Desteklenen Projeler

Hayvancılık teşvikleri ve desteklenen iller 2018 yılı itibariyle de pek çok üreticinin yüzünü güldürmeye devam edecektir. Bu güne kadar TKDK desteklenen projeler ve çeşitlerine baktığımız zaman et ürünlerinden süt ürünlerine, sebze, meyve işlenmesinden kırsal turizme, yerel ürünlerden faaliyetlerine kadar çok geniş bir destek alanının olduğunu görüyoruz. TKDK kırsal alan listesi kurumun sitesinde bulunuyor. Hatta bu listede il il hangi projelerin faaliyete geçtiği, teşviş alan işletmelerin nasıl bir gelişim kaydettikleri görülebiliyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Ayrıca;

Hayvan kredisi hakkında detayları bu yazımızdan öğrenebilirsiniz.

5 yıl geri ödemesiz hayvan kredisi için bu yazımıza bknz.

Hayvancılık Hibe Destekleri İçin Başvuru Detayları

TKDK destek vermek için ilana çıkmakta ve başvuru tarihleri içinde proje başvuruları kabul etmektedir. Her proje çağrı döneminde hayvancılık teşvikleri ve desteklenen iller genelinden yüzlerce başvuru alınmakta, değerlendirme sonrasında yüzlerce projeye milyarlarca teşvik verilmektedir. Örneğin 2015 yılındaki TKDK 15. Çağrı dönemi sonunda 289 farklı yatırıma destek verilmiştir. Dilerseniz küçükbaş, büyükbaş, kanatlı hayvan çeşitleri ya da balık ürünleri gibi hayvancılığın her alanında yatırım planınızı hazırlayabilir, teknik projenizi detaylandırabilir ve başvuru evraklarıyla beraber başvurunuzu yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Click to comment

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Copyright © 2011 - Dunden.com Bütün Hakları Saklıdır. ®™-
Yasal Uyarı: LÜTFEN DİKKAT! dunden.com sitesi üzerinden yasal kurumlardan kredi çekme, senet ve çek tahsil eden banka ve faktöringler hakkında bilgi verilir. Kesinlikle kredi verilmez ve kredi için aracılık edilmez. Banka ve yasal özel finans kurumları dışında kredi veren yerler yasa dışı çalışır. Tefecilik kesin suçtur. Yazdıklarımızı tam okumayan ya da okuduğunu anlamayan kişiler ısrarlar kredi çekmek için numarasını yorum kısmına yazıyor. Lütfen numaranızı yazmayın. Numaranızı gören art niyetli dolandırıcıların " Kredi veriyoruz" diye sizi ön ödeme istemek için sık sık aradıklarını öğreniyoruz. Bu kişilerin dunden.com ile bir ilgisi yoktur. Sizi arayan kişileri iletişim kısmını kullanarak bize bildiriniz. Savcılığa gerekli şikayetler yapılacaktır. Okuyucularımızın dolandırıcılık noktasında yapacakları hatalardan sitemiz asla mes\'ul değildir. Sitemizde senetle borç veren yerler hakkında verdiğimiz bilgiler tamamen BDDK denetiminde çalışan Faktöringler ve Bankalar için geçerlidir. Bunun dışında borçlar kanununda " Başkasına kazanç sağlayıcı borç para verilemez" maddesi dolayısı ile tefecilik sayılacak fiillere hiçbir okuyucumuz yönlendirilemez. Vermiş olduğumuz bilgiler böyle bir suçun olduğunu ve acil nakit ihtiyaç varsa bile bunun banka ya da faktöringlerden karşılanması gerektiği ile kısıtlıdır. Sitemizin ismini kullanarak kredi ve borç para veriyoruz diyenlere inanmayın. Sayfamız okuyucularımız için finansal rehberlik hizmeti vermektedir. Bunun dışında kredi verme ve krediye aracılık etmek gibi bir görevi yoktur. Krediye ihtiyacı olan kişiler bunun için yasal banka ya da özel finans kurumlarına başvuru yapması gerekmektedir. Site yönetimi .
İLETİŞİM : dundenekonomi@gmail.com

To Top