KREDİ KARTI

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar ve BaşvuruKredi kartı almak eskisi kadar kolay olmadığı için bankalara yapılan kart başvuruları genelde olumsuz cevaplanmaktadır.  Eskiden gelir belgesiz kredi kartı veren bankalar çok olduğu için hemen kredi kartı verilmekte idi. Ama artık kolay kredi kartı veren banka sayısı azaldığı için sadece belli bankalar geliri olmayana yani maaş bordrosu olmayana kredi kartı vermektedir.  Şimdi sizin için yaptığımız araştırma sonrası aşağıda gelir belgesiz kredi kartı veren bankalar hakkında listeleme yaptık. Hangi bankalar gelir belgesiz kredi kartı veriyor sorusunun da net cevabı çıkacaktır.

Belgesiz Şartsız Kredi Kart Veren Bankalar

Not; Gelir belgesiz kart almak istiyorsanız kesinlikle rast gele kart başvurusu yapmayın. Kesin onaylı kredi kartı başvurusu yaparak hem kart sahibi olabilir hem de kredi sicilinizin bozulmamasını sağlayabilirsiniz. Bunun için hangi belgesiz şartsız kredi kartı veren bankaların tespit edilmesi hayati öneme sahiptir.

Sponsorlu Bağlantılar

En İyi Kredi Kartı Veren Bankalar

Gelir belgesiz kredi kartı veren bankalar arasında ING Bank, Garanti Bankası, Deniz Bank, Yapı Kredi Bankası, HSCB Bank, TEB Bankası, Ak Bank, QNB Finansbank, Şekerbank, Odeabank, İş Bankası gibi bankaları sayabiliriz. Fakat aslında hemen hemen piyasadaki bütün bankaların gelir belgesiz kredi kartı verdiğini söylemek yanlış olmaz. Çünkü bankalar faaliyetlerini findeks üzerinden yürütürler. Findeks, bütün bankaların bir araya gelerek oluşturdukları kredi kayıt bürosudur. Burada bankacılık adına gerçekleştirilen bütün bilgiler yer alır ve bir kişi kredi kartı talebinde bulunduğu zaman bankalar kredi kayıt bürosundan o kişinin bilgilerini incelerler. Kredi kartı verip vermemeye karar verirler.

İlginizi çekebilir: Sigortasız Olanlara kredi kartı

Bankalar Neden Kredi Kartı Vermez?

Kredi kartların günümüzün en revaçta ürünleridir. Ülkemizde mevcut kredi kartı sayısının 70 milyonu aşması da bunun en büyük göstergesidir. Birçok kişinin cüzdanında birkaç bankanın kredi kartı aynı anda bulunmaktadır. Kredi kartlarının bu kadar revaçta olmasını sağlayan ise sağladığı avantajlar, kullanım alanlarının genişliği ve sahip olmanın kolaylığıdır. Avantajlarına baktığımız zaman kredi kartları nakit ihtiyacı olmadan ödeme imkanı sağlıyor. Ama çok bilinçsiz kart kullanımı kişilerin borçlarını ödememesine neden olduğu için bankalar artık kredi sicili kötü olanlara kredi kartı vermek istemez. Kredi sicili bozuk olanlara kredi kartı veren banka sayısı az olmasının ve artık eskisi gibi kolay kredi kartı verilmemesinin ana sebebi bilinçsiz kart kullanımıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Sanal işlemin, sanal alışverişin çok büyük bir artış gösterdiği günümüzde kredi kartları sanal alışverişin kilidi oluyor. Taksitlendirme imkanının olması da kişilere ödeme kolaylığı sağlıyor. Kullanım alanı yönünden de artık hemen her yerde rahatlıkla kredi kartı kullanılabiliyor. Hatta yavaş yavaş kimi yerlerde, askeri kantinler gibi, nakit ödeme dahi kabul edilmiyor. Bütün bunlar da kişileri kredi kartı sahibi olmaya sevk ediyor.

Kredi Kartı Kullanmak Mantıklı Mı?

Kredi kartı sahibi olmak isteyenler kart kullanmak mantıklı sorusu anketine göre genelde hayır cevabı verirken, diğer yandan kullanan kişiler ise ankette evet yanıtını vermektedir.  Yani kişiden kişiye ve duruma göre değişmektedir diyebiliriz.

Kredi kartı kullanımının artmasının asıl gerekçesi ise kredi kartına sahip olmanın kolaylaşmasıdır. Bugün kredi kartı almak isteyen birçok kişinin aklına gelir belgesinin zorunlu olup olmadığı, gelir belgesiz kredi kartı veren bankaların bulunup bulunmadığı ve varsa bu bankaların hangileri olduğu gelir. Evet bankalar gelir belgesiz kredi kartı vermektedir. Çünkü kredi kartı bankalar açısından son derece karlı bir iştir. Bankacılık kanunlarının temellerinin de çok sağlam atılması bankaları kredi kartı verme konusunda korkusuz kılmaktadır. Ayrıca ülkemizde bankacılık kanunları kredi vermeyi çok daha sıkı gereklere, denetimlere tabi tutarken kredi kartı vermeyi daha kolay hale getiriyor. Bu da bankalar açısından fazla müşteri, fazla gelir demek olduğundan çoğu kişiye kredi kartı vermekte bir sakınca görmüyorlar.

En avantajlı kredi kartı seçenekleri için en iyi kredi kartı yazımız size faydalı olacaktır.

Kredi Kartları Arasındaki Farkların Nedenleri

Kredi kartı talebi reddedilen kişilerin ret gerekçesi gelir belgelerinin olmaması değildir. Asıl neden findeksin kredi sistemindeki kişinin kredi sicilinin zayıf olmasıdır. Bu da kişinin daha önceki kredilerinde, kredi kartlarında ve bankacılıkla alakalı diğer ödemelerinden kaynaklanan olumsuzlukların sonucudur. Ödemelerini düzenli yapmayan, icralık olan, hakkında takip davası olan kişiler kredi kayıt bürosu tarafından kara listeye alınır ve bankalar bu kişilere kredi kartı vermeyi durdurur.

Üstelik bankalar bugün kredi kartı taleplerinde gelir belgesi, bordro, mal beyanı gibi belgeler de istemiyorlar. O yüzden ev hanımları, öğrenciler, serbest çalışanlar, işsizler dahi çok kolay biçimde kredi kartı başvurusunda bulunabiliyor, kredi kartı sahibi olabiliyorlar. Tek istenen TC kimlik numarası oluyor ve kredi takip sistemi üzerinden kimlik numarasıyla beraber kişinin tüm bilgilerine ulaşılabiliyor. Kişinin aylık geliri, sigortası, mal varlıkları, kredi notu gibi her türlü bilgiye bankalar buradan ulaşabiliyor. Tabi ki bunlar içinde en önem verdikleri kredi notu oluyor. Gelir belgesiz kredi kartı veren bankalar arasındaki fark, çoğu zaman kredi kartı limitinden kaynaklanıyor. Bazı bankalar limiti çok yüksek tutma gayretinde olurken bazıları daha düşük limitlerde kredi kartı çıkartabiliyorlar.

Sponsorlu Bağlantılar

1 Comment

1 Comment  1. Kredi Yöneticisi

    9 Şubat 2018 at 00:12

    Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar ve Başvuru

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Copyright © 2011 - Dunden.com Bütün Hakları Saklıdır. ®™-
Yasal Uyarı: LÜTFEN DİKKAT! dunden.com sitesi üzerinden yasal kurumlardan kredi çekme, senet ve çek tahsil eden banka ve faktöringler hakkında bilgi verilir. Kesinlikle kredi verilmez ve kredi için aracılık edilmez. Banka ve yasal özel finans kurumları dışında kredi veren yerler yasa dışı çalışır. Tefecilik kesin suçtur. Yazdıklarımızı tam okumayan ya da okuduğunu anlamayan kişiler ısrarlar kredi çekmek için numarasını yorum kısmına yazıyor. Lütfen numaranızı yazmayın. Numaranızı gören art niyetli dolandırıcıların " Kredi veriyoruz" diye sizi ön ödeme istemek için sık sık aradıklarını öğreniyoruz. Bu kişilerin dunden.com ile bir ilgisi yoktur. Sizi arayan kişileri iletişim kısmını kullanarak bize bildiriniz. Savcılığa gerekli şikayetler yapılacaktır. Okuyucularımızın dolandırıcılık noktasında yapacakları hatalardan sitemiz asla mes\'ul değildir. Sitemizde senetle borç veren yerler hakkında verdiğimiz bilgiler tamamen BDDK denetiminde çalışan Faktöringler ve Bankalar için geçerlidir. Bunun dışında borçlar kanununda " Başkasına kazanç sağlayıcı borç para verilemez" maddesi dolayısı ile tefecilik sayılacak fiillere hiçbir okuyucumuz yönlendirilemez. Vermiş olduğumuz bilgiler böyle bir suçun olduğunu ve acil nakit ihtiyaç varsa bile bunun banka ya da faktöringlerden karşılanması gerektiği ile kısıtlıdır. Sitemizin ismini kullanarak kredi ve borç para veriyoruz diyenlere inanmayın. Sayfamız okuyucularımız için finansal rehberlik hizmeti vermektedir. Bunun dışında kredi verme ve krediye aracılık etmek gibi bir görevi yoktur. Krediye ihtiyacı olan kişiler bunun için yasal banka ya da özel finans kurumlarına başvuru yapması gerekmektedir. Site yönetimi .
İLETİŞİM : dundenekonomi@gmail.com

To Top