Faizsiz Konut Kredisi ile Ev Sahibi Olmak

Faizsiz Konut Kredisi ile Ev Sahibi Olmak


Faizsiz konut kredisi kullanmak isteyen kişilerin kullanabileceği tüm kredi yöntemleri hakkında bilgiler sunacağız. Sıradan banka kredisi kullanmanın yanında, diğer tüm yöntemler hakkında bilgi sahibi olmanız durumunda, en ucuz ve en hızlı şekilde istediğiniz gibi faizsiz konut sahibi olabilirsiniz. Kredi ile ev satın almak istediğinizi düşünürsek, faizsiz konut kredisi veren bankaları ve devlet destekli kredileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Katılım Bankasından Faizsiz Konut Kredisi Çekmek!

Birçok banka şu an faizsiz ev kredisi verdiğini söylemektedir. Bakın mesela; Türkiye Finans, Kuveyt Türk Ya da Albarak Türk… bu bankalar faizsiz ev almak isteyenlerin ilk tercihi olmaktadır. Ev finansmanı adı altında sizden istediği kar payı tam olarak ne anlama gelmektedir? Burada İslami düşünce olarak tamamen faizsiz kredi çekmek isteyen kişiler için oldukça olumlu bir durum olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Ama bu konuda sadece daha fazla para vermemek için faiz ödemek istemeyen kişileri de düşündüğümüzde, faizle ve faizsiz şekilde finansman veren banka arasında bir fark çıkmaz. Hatta birçok standart banka, katılım bankalarından daha ucuza kredi vermektedir. Şimdi de ucuz konut kredisi için ip uçlarını anlatalım.

Ucuz Konut Kredisi Kullanmak

Uzun süredir hayalini kurmuş olduğunuz bir yer belirlediniz. Ama konut kredileri çok yüksek olduğu için bu evi satın alamıyorsunuz. Peki, çok düşük faizli konut kredisi çekerek istediğiniz evin sahibi olmak ister misiniz?

Bunun için size şu anda uygun şekilde müşterilerine yardımcı olan bankalardan söz etmek istiyorum. Şu anda kamu bankaları düşük faizli ev kredisi noktasında diğer bankalara göre bir adım değil birkaç adım daha ötede sayılmaktadır. Son olarak Cumhurbaşkanının bizzat devreye girmesi ile özellikle Halk Bank ve Ziraat Bankası faiz indirimine giderek, uygun zamanı bekleyenler için bir altın fırsat sundu. Siz de uygun zamanı bekleyenlerden iseniz Halk Bankası ve Ziraat’e başvuru yaparak bundan faydalanabilirsiniz.

Faizsiz Konut Kredisi

Faizsiz Konut Kredisi Veren Bankalar

Daha önce konut kredisini yüksek faizle kullandıysanız düşük faizli ev kredisi için konut kredisi yapılandırma yazımıza bakınız.

Devlet Destekli Faizsiz Ev Projeleri

Devlet 0 faizli desteği ve katkısı sunmak için vatandaşlarına bazı zamanlarda fırsatlar sunmaktadır. TOKİ herkesin bildiği bir fırsat kapısıdır; ama bazı toki’lerinin çok pahalı olması ve taksitlerin enflasyon oranında artması dar gelirli vatandaşlar için sorun olmaya başladı. Toplu Konut Dairesi birçok ilde dar gelirli vatandaşlar için, tamamen sıfır faizli konut projeleri yürütmektedir. Banka kredisi çekmeden sadece TOKİ’ye borçlanırsanız faiz ödemeden ev sahibi olabilirsiniz. Birçok kişi 0 faizli konut kredisi 2018 yılında hemen başlasın derken seçimlerin erkene alınması ile bu fırsatın doğması da söz konusu olacaktır. Nitekim TOKİ erken ödeme yapan ailelere şimdiden %20 indirim yapmaya başladı. Faizsiz konut almak isteyenler için bundan farklı yollar da söz konusudur.

Faiz Ödemeden Ev Almak

İslami yönden düşünerek faiz ya da kar payı bile ödemeden ev sahibi olmak isteyebilirsiniz. Bunun için yöntemler,

  • Kooperatiften ev satın almak
  • Sermayesi olan 5-110 kişi bir araya gelerek apartman yapmak
  • Son çare Eminevim gibi bir şirkete girmek

Bu yöntemler içinde en sık kullanılanı eminevim sistemi ile ev sahibi olmaktır. Bu sistemi kullanarak her sene yüz binlerce kişi kiradan kurtulup ev sahibi olabilmektedir.

Ev Sahibi Olmak İsteyenlere  Altın Tavsiye

Anadolu’da en çok uygulanan bir yöntem olarak şunu söyleyebiliriz; 3-5 güvenilir arkadaş bir araya gelerek bir arsa alıp parça parça ödemeler yaparak bir ev sahibi olabilirler. Bunun için inşaatın kendilerince yapılması daha mantıklı olacaktır. Bu yöntem ile ev fiyatları ayrıca %40 daha ucuza gelmektedir.

Faizsiz ev satın almak ve faizsiz konut kredisi için birçok değişik seçenek olabilir; ama faizsiz ev sahibi olacağım diye de güvenilir olmayan sistemlere de dahil olmamanızı tavsiye ederiz. Daha önce batan birçok sistem buna örnek olarak gösterilebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Etiketler:

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:  1. Faizsiz Konut Kredisi Veren Bankalar 2018

Yorum Yaz