Esnaf Kredisi

Esnaf Kefalet Kredisi Borç Yapılandırma Başvurusu 2018Esnaf kredisi yapılandırma seçeneğini kullanmak isteyenler için oldukça büyük avantajlar söz konusudur. Esnaf kefalet kredisi yapılandırma 2018 ile birlikte artık 200 bin limit dahilinde daha basit şekilde yapılmaktadır. Esnaf Kefalet Kooperatifinden kredi çeken esnafların borçlarını ödeyememesi sonrası hükümet harekete geçti, Yeni yapılan düzenlemeye göre, esnaf kooperatifine olan borçlarını ödeyemeyen esnaflar için bir yapılandırma düzenlemesi gündeme geldi. Daha doğrusu esnafa bir faiz silinme imkanı getirildi.

Esnaf Kredisi Yapılandırma 2018

Esnaflarımız kefalet odasına varsa biriken borçlarını ödeyebilmek için yapılandırma seçeneğine başvuru yapabilir. Bunun için yapılması gereken oldukça basittir.

Sponsorlu Bağlantılar

Esnaf kefalet kredisi yapılandırma eskiden daha zordu; ama esnaf kredisi üst limiti şimdi 200 bin tl olunca eski borçları da kapatacak olan kredi limiti de artmış oldu. Örneğin, kefalet odasına 100 bin borcu olan biri yeni bir kredi ile eski kredi borcunu kapatıp sıfırlayabilir. Bu durumda kredi sicili de bozulmaz.

Esnafa Yeniden Kredi Çekme İmkanı

Kefalet odasına ya da başka bankaya kredi borcu olan esnaf için yeniden kredi çekme imkanı verilmektedir. Buna göre, özel ya da kamu bankasına borcu olan esnaf sicili bozuk değilse ipotek ya da kefil ile kredi çekip borçlarını kapatabilir. Ama kredi limiti dolu ise o zaman esnaf odasına başvuru yaparak 200 binlik kredi limitini kullanabilir.

Özetle; başka banka kredisini yapılandırma istiyorsanız bunun için kefalet odasından kredi çekebilirsiniz. Ama kefalet odası kredinizi yapılandırma istiyorsanız o zaman yine kefalet odasından kredi çekebilirsiniz. Burada önemli olan 200 bin limitidir. Sizin toplam borcunuz çok yüksek değilse yeniden kredi çekip borç yapılandırma başvurusu yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Esnaf kefalet kredisinde yeniden yapılandırma başvuruları için dükkan ve arsa hatta ev ipotekleri istenebilir. Gelir belgesi yetersiz ise o zaman kefiller talep edilir.

Esnafın Faizleri Siliniyor!

Kefalet odasına borcu olan esnafların 31 temmuz öncesi takibe takılmış olanları için kredi yapılandırma müjdesi geldi. Halihazırda kredi borcunu ödeyip bu borcunu aksatmayanlar için herhangi bir düzenleme yapılmamıştır. Bu yapılandırma sadece 31 Temmuz 2017 öncesi takibe takılanlar için geçerlidir.

 • esnaf kefalet kredi borçları affı 2018

Esnaf Kredisi Yapılandırma Şartları Nelerdir?

Esnaf kredisi yapılandırma şartları aşağıda listelenmiştir;

 • 31 Temmuz 2017 öncesi takibe takılmak
 • Esnaf odasına üyeliğinin devam etmesi
 • Daha önce yapılandırma yapıp da yapılandırma sözünü yerine getirmeyenler başvuru yapabilir
 • Kredi yapılandırma için 12 ay ve 24 ay yapılandırma söz konusudur.
 • 12 ay yapılandırma isteyenlere %8 faiz uygulanacaktır
 • 24 ay yapılandırma isteyenlere %12 faiz uygulanacaktır.
 • Kredisini toplu olarak ödeyecek kişilerden faiz istenmeyecektir.
esnafa kredi affı

esnafa kredi affı

Esnaf Kefalet Yapılandırma Son Başvuru Tarihi

Esnaf kredisi yapılandırmasından yararlanmak isteyenler, en geç 29 eylül 2017 tarihine kadar başvuru yapması gerekmektedir. Başvuru için esnaf odaları ve Halkbank tercih edilebilir. Başvurular ağustos ayı itibari ile başlayacak olup, 29 eylülde son bulacaktır.

Esnaf kefalet kredisi borcunu ödeyemeyen esnaflarımız için uygun faizli kredi seçenekleri değerlendirilebilir. Kredi seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

1 Comment

1 Comment 1. Aderv

  8 Eylül 2017 at 03:31

  Esnaf kefalet yapılandırması resmi gazetenin hangi tarihli sayısında yayınlandı acaba.Daha detaylı bilgi almak için araştırdım ama bulamadım. Ayrıca icralık borçlar yapılandırılırken icra müdürlüğünden mi taahhüt veriliyor acaba.Öyle bir durum söz konusuysa taksit aksadığında hapislik olunabilir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Copyright © 2011 - Dunden.com Bütün Hakları Saklıdır. ®™-
Yasal Uyarı: LÜTFEN DİKKAT! dunden.com sitesi üzerinden yasal kurumlardan kredi çekme, senet ve çek tahsil eden banka ve faktöringler hakkında bilgi verilir. Kesinlikle kredi verilmez ve kredi için aracılık edilmez. Banka ve yasal özel finans kurumları dışında kredi veren yerler yasa dışı çalışır. Tefecilik kesin suçtur. Yazdıklarımızı tam okumayan ya da okuduğunu anlamayan kişiler ısrarlar kredi çekmek için numarasını yorum kısmına yazıyor. Lütfen numaranızı yazmayın. Numaranızı gören art niyetli dolandırıcıların " Kredi veriyoruz" diye sizi ön ödeme istemek için sık sık aradıklarını öğreniyoruz. Bu kişilerin dunden.com ile bir ilgisi yoktur. Sizi arayan kişileri iletişim kısmını kullanarak bize bildiriniz. Savcılığa gerekli şikayetler yapılacaktır. Okuyucularımızın dolandırıcılık noktasında yapacakları hatalardan sitemiz asla mes\'ul değildir. Sitemizde senetle borç veren yerler hakkında verdiğimiz bilgiler tamamen BDDK denetiminde çalışan Faktöringler ve Bankalar için geçerlidir. Bunun dışında borçlar kanununda " Başkasına kazanç sağlayıcı borç para verilemez" maddesi dolayısı ile tefecilik sayılacak fiillere hiçbir okuyucumuz yönlendirilemez. Vermiş olduğumuz bilgiler böyle bir suçun olduğunu ve acil nakit ihtiyaç varsa bile bunun banka ya da faktöringlerden karşılanması gerektiği ile kısıtlıdır. Sitemizin ismini kullanarak kredi ve borç para veriyoruz diyenlere inanmayın. Sayfamız okuyucularımız için finansal rehberlik hizmeti vermektedir. Bunun dışında kredi verme ve krediye aracılık etmek gibi bir görevi yoktur. Krediye ihtiyacı olan kişiler bunun için yasal banka ya da özel finans kurumlarına başvuru yapması gerekmektedir. Site yönetimi .
İLETİŞİM : dundenekonomi@gmail.com

To Top