Ekonomi

Gazi Maaşı 2018 Zammı ve Emekli Maaşları Ne Kadar Olacak?Gazi maaşı 2018 yılı zam oranları hakkında kaleme aldığımız yazımızda, 15 temmuz gazi maaşları ve diğer tüm gazi maaşları hakkında bilgi verdik. Aynı zamanda emekli maaşları hakkında da detaylı bilgiler verdik. Emekli maaşlarının düşük olması sebebi ile birçok kişi 2018 yılında emeklilere ne kadar maaş verileceğini merak etmektedir. 2018 emekli maaşı zam oranı ne kadar olacak? Bunun yanında 2018 yetim dul maaşı ne kadar oldu sorularının yanıtlarını verdik.

Gazi Maaşı 2018 Zammı!

Gazi ve şehit yakınlarına 2018 yılında yeni çıkan düzenlemeler ile yeni zam gelmesi beklenmektedir. Geçtiğimiz sene yapılan gazi ve şehit yakını zammı ne kadar diye merak edenler için açıklamayı aşağıda verdik.

Sponsorlu Bağlantılar

Şehit Gazi Maaş 2018 Zammı

Emekli Maaşına 2018 Zammı Ne Zaman Yapılacak?

Emeklilere yapılan zamlar daha çok memur zammı ile ilgili bir durumdur. Memura yapılan zam oranı sonrası emeklilere de aynı oranda zam yapılmaktadır Bu sene memur zam oranı çok düşük olduğu için emeklilere de aynı doğrultuda düşük bir zam yapılmış be nedenle emeklilere umutlarını 2018’e çevirmiştir. 2018 yılı emekli zam tablosu, 2018 emekli zam tahminleri ve daha fazlası…Emeklilere yapılan zam oranı bir tablo şeklide aşağıda verilecektir. Ayrıca emeklilerin yanında, dul, yetim, sakat, yaşlı, kimsesiz, hasta, yatalak, engelli maaşlarına da 2018 yılında yeni zamlar yapılacaktır.

 

Sponsorlu Bağlantılar

2018 Yılında 2022 Engelli Maaşı ne kadar olacak?

3 aylık maaşlarına 2018 de enflasyon oranlarında veya %5 civarında zam yapılması bekleniyor. Eğer %5 zam yapılacak olursa 2018 de engelli özürlü maaşı 2022 şu fiyatlarda olacak;

  • %70 üzeri için; 1624 TL
  • %40 – %69 arası için; 1080 TL
  • 65 Yaş Maaşı; 715 TL

2018 de  maaş zammı bekleyen, yetim, dul, yaşlı, yatalak, muhtaç, kimsesiz, fakir, işsiz, öksüz ve daha birçok kişi iyi bir artış beklentisi içinde bulunmaktadır.  2018 yılında birçok alanda büyük zamlar gelmesine rağmen, başta emekliler ve asgari ücretlilere olmak üzere iyi bir zam oranı gelmiş değildir. 2018 yılında emeklilere ve diğer kesimler için beklenen bir yıl olması umudu ile.

2018 Dul Yetim Bakıma Muhtaç Maaş Zamları

5434 sayılı TC Emekli Sandığı Kanunu Hükümlerinde Dul ve Yetim Aylık Yüzdeleri;

1-Dul eş % 75,

2-Dul eş % 50 (Memur olan veya memur emekli aylığı alan dul eş)

3-Bir Dul eş, bir çocuk % 60, % 30

4-Bir Dul eş, iki çocuk % 50, % 25 er,

5-Bir Dul eş, üç ve daha fazla çocuk Eş aylığın yarısını % 50, çocuklarda kalan yarısını eşit paylaşmaktadırlar.

6-Tek çocuk % 50,

7-İki çocuk % 40 ar,

8-Üç ve daha fazla çocuk % 100 ü geçmemek kaydıyla eşit paylaşmaktadırlar.

Hükümet Emeklilere ve Bakıma Muhtaçlara Yeni Fırsatlar Sunacak Mı?

Hükümet gerek emekliler olsun gerekse diğer muhtaç olan enegelli, yaşlı, yetim gibi kişilere olsun her sene bazı fırsatlar sunmaktadır. Bu sene de  yeni yardımlar yapmayı düşünmektedir. Kömür başta olmak üzere kaymakamlıklar nezdinde büyük yardımlar düzenlenmesi için şimdiden kollar sıvandı.

Evde bakım maaşı alan binlerce kişi bu sene yeni bir artış olup olmadığını merak etmektedir. Her şeye zam gelmesi ile zor durumda kalan muhtaçlar, dullar ve kimsesizlere yönelik gelen maaş zammından evde bakım maaşı alanlar da yararlanması söz konusu olacaktır..

Öğrenciler de yeni zamdan nasibini almaya başlayacak. Okuyanlara yönelik yapılacak zamlar ile burs ve kredi alanların her ay aldıkları devlet destekleri iyi bir artış yakalamış olacaktır.

 

Sponsorlu Bağlantılar

1 Comment

1 Comment  1. Kredi Yöneticisi

    21 Şubat 2018 at 23:32

    gazi maaşı 2018 detayları

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Copyright © 2011 - Dunden.com Bütün Hakları Saklıdır. ®™-
Yasal Uyarı: LÜTFEN DİKKAT! dunden.com sitesi üzerinden yasal kurumlardan kredi çekme, senet ve çek tahsil eden banka ve faktöringler hakkında bilgi verilir. Kesinlikle kredi verilmez ve kredi için aracılık edilmez. Banka ve yasal özel finans kurumları dışında kredi veren yerler yasa dışı çalışır. Tefecilik kesin suçtur. Yazdıklarımızı tam okumayan ya da okuduğunu anlamayan kişiler ısrarlar kredi çekmek için numarasını yorum kısmına yazıyor. Lütfen numaranızı yazmayın. Numaranızı gören art niyetli dolandırıcıların " Kredi veriyoruz" diye sizi ön ödeme istemek için sık sık aradıklarını öğreniyoruz. Bu kişilerin dunden.com ile bir ilgisi yoktur. Sizi arayan kişileri iletişim kısmını kullanarak bize bildiriniz. Savcılığa gerekli şikayetler yapılacaktır. Okuyucularımızın dolandırıcılık noktasında yapacakları hatalardan sitemiz asla mes\'ul değildir. Sitemizde senetle borç veren yerler hakkında verdiğimiz bilgiler tamamen BDDK denetiminde çalışan Faktöringler ve Bankalar için geçerlidir. Bunun dışında borçlar kanununda " Başkasına kazanç sağlayıcı borç para verilemez" maddesi dolayısı ile tefecilik sayılacak fiillere hiçbir okuyucumuz yönlendirilemez. Vermiş olduğumuz bilgiler böyle bir suçun olduğunu ve acil nakit ihtiyaç varsa bile bunun banka ya da faktöringlerden karşılanması gerektiği ile kısıtlıdır. Sitemizin ismini kullanarak kredi ve borç para veriyoruz diyenlere inanmayın. Sayfamız okuyucularımız için finansal rehberlik hizmeti vermektedir. Bunun dışında kredi verme ve krediye aracılık etmek gibi bir görevi yoktur. Krediye ihtiyacı olan kişiler bunun için yasal banka ya da özel finans kurumlarına başvuru yapması gerekmektedir. Site yönetimi .
İLETİŞİM : dundenekonomi@gmail.com

To Top