Haberler

Devletin Verdiği Faizsiz İş Yeri Açma KredisiDevlet destekli faizsiz iş yeri açma kredisi almak isteyenler için şu aralar bazı kurumlar ya çok düşük faizle kredi vermekte ya da tamamen geri ödemesiz hibeler dağıtmaktadır. Kadınlar, emekliler, gençler ve daha birçok kesim için devletin verdiği faizsiz iş yeri açma kredisi bulunmaktadır. Bunların başında KOSGEB faizsiz iş yeri açma kredisi ve yine Kosgeb geri ödemesiz iş yeri açma kredisi gelmektedir. Devlet destekli iş yeri açmak için aşağıda verdiğimiz bilgileri dikkatli okuyup masrafsız iş yeri açma şansı elde edebilirsiniz.

Devlet Katkılı Dükkan Açma Kredisi

KOSGEB aracılığı ile 50 bin tl geri ödemesiz kredi alabilir ve istediğiniz iş yerinizi dükkanınızı devlet yardımı ile kurabilir ve açabilirsiniz. Devlet yardımı ile faizsiz iş yeri kredisi için KOSGEB şimdilerde binlerce bayan, erkek, kadın, öğrenci ve işi olmayana destek olup, kişilerin kendi işinin patronu olmasına yardımcı olmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Kendi işyerini açmak istiyorum ama sermayem yok diyenlere müjde! Devlet verdiği faizsiz işyeri açma kredisi ile kendi işini yapmak, işyeri açmak isteyen girişimcilere yardım eli uzatıyor.

İşyeri açma kredisini Akbank, Halkbank, AlbarakaTürk, Vakıfbank, QNB Finansbank, Teb, Ziraat Bankası gibi bankalar da vermektedir. Ancak işyeri açma kredisi konusunda vatandaşın ihtiyacını karşılayan en önemli kurum KOSGEB’tir. KOSGEB devlet destekli olarak 150 Bin TL’ye kadar işyeri açma kredisi verebilir.

KOSGEB İşyeri Açma Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İşyeri açma kredisini almak isteyen kişinin KOSGEB’e kayıt yaptırması gerek. Kayıt sonrası KOSGEB’in 32 saatlik Girişimcilik kursuna katılmaları zorunludur. Bu kurs sonrası başarılı olan girişimcilere sertifika verilmektedir. Bu sertifika ile birlikte Girişimcilik Destek Başvurusu yapabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Girişimcilik Destek Programından faydalanabilmek için işlerini planlamasını önceden yapmalısınız. Giderlerinizi belirleyin. Açmak istediğiniz işyeri için iş planı projesi de önceden hazırlanmış olması gereklidir.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi birçok banka işyeri açma kredisi vermektedir. İşte bazı bankalar ve bu bankalardan işyeri açma kredisi için gerekli olanlar;

Halkbank

Halkbankası esnafa sıfır faizli kredi veren tek devlet bankasıdır. İşyeri kurmak isteyen girişimcilere destek verir. Bu destekten faydalanmak isteyenler verilen 3 kredi türünden kendine uygun olanı alabilir.

-Eskimiş, kaybolmaya yüz tutmuş sanatları icra edenlere verilen kredi

-KOSGEB’den onay almış kişiler için kredi

-3 yıllık ustalık belgesine sahip olan ustalar için kredi

Vakıfbank

Vakıfbankası da işyeri açmak isteyenlere destek vermektedir. Bu bankadan kredi alabilmek için kredi notunuz yüksek olmalı, avukatlık veya icralık durumda olmamalısınız. Verilen kredi işyeri binasını satın almakla ilgilidir. İşyeriniz fiyatının %75’i kadar alabilirsiniz.

TEB

“Küçük İşletmelere Büyük Destek” bu bankanın sloganıdır. Müşterisinin her zaman yanında olan TEB ihtiyaç olan arabadan, mala kadar her şey için destek kredi verebilir.

QNB Finansbank

Finansbank da verdiği kredilerle esnafımıza destek olmaktadır.50 Bin TL esnaf işyeri kredisini başvurduğunuz gün çekebilirsiniz.

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası krediyi düzenli ödeyeceğinize dair gelir veya teminat gösterebileceğiniz bir mülkünüz karşılığında ve kefil şartı koyarak esnafa destek kredisi verebilir.

Bu bankaların verdiği işyeri açma kredisinden yararlanabilirsiniz ancak size tavsiyemiz hibe destek kullanmanızdır. Çünkü devlet desteği daha sağlamdır. Bir kısmını hibe verir geri istemez. Kredi almış olsanız bile ilk yıl geri ödeme yapmazsınız. Bunun yanı sıra devletten hibe almak için bankalardan kredi almaya nazaran daha sağlam güvenceler göstermelisiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Click to comment

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Copyright © 2011 - Dunden.com Bütün Hakları Saklıdır. ®™-
Yasal Uyarı: LÜTFEN DİKKAT! dunden.com sitesi üzerinden yasal kurumlardan kredi çekme, senet ve çek tahsil eden banka ve faktöringler hakkında bilgi verilir. Kesinlikle kredi verilmez ve kredi için aracılık edilmez. Banka ve yasal özel finans kurumları dışında kredi veren yerler yasa dışı çalışır. Tefecilik kesin suçtur. Yazdıklarımızı tam okumayan ya da okuduğunu anlamayan kişiler ısrarlar kredi çekmek için numarasını yorum kısmına yazıyor. Lütfen numaranızı yazmayın. Numaranızı gören art niyetli dolandırıcıların " Kredi veriyoruz" diye sizi ön ödeme istemek için sık sık aradıklarını öğreniyoruz. Bu kişilerin dunden.com ile bir ilgisi yoktur. Sizi arayan kişileri iletişim kısmını kullanarak bize bildiriniz. Savcılığa gerekli şikayetler yapılacaktır. Okuyucularımızın dolandırıcılık noktasında yapacakları hatalardan sitemiz asla mes\'ul değildir. Sitemizde senetle borç veren yerler hakkında verdiğimiz bilgiler tamamen BDDK denetiminde çalışan Faktöringler ve Bankalar için geçerlidir. Bunun dışında borçlar kanununda " Başkasına kazanç sağlayıcı borç para verilemez" maddesi dolayısı ile tefecilik sayılacak fiillere hiçbir okuyucumuz yönlendirilemez. Vermiş olduğumuz bilgiler böyle bir suçun olduğunu ve acil nakit ihtiyaç varsa bile bunun banka ya da faktöringlerden karşılanması gerektiği ile kısıtlıdır. Sitemizin ismini kullanarak kredi ve borç para veriyoruz diyenlere inanmayın. Sayfamız okuyucularımız için finansal rehberlik hizmeti vermektedir. Bunun dışında kredi verme ve krediye aracılık etmek gibi bir görevi yoktur. Krediye ihtiyacı olan kişiler bunun için yasal banka ya da özel finans kurumlarına başvuru yapması gerekmektedir. Site yönetimi .
İLETİŞİM : dundenekonomi@gmail.com

To Top