TARIM KREDİSİ

Ziraat Bankası Hayvan Kredisi Faiz Oranları GERİ ÖDEMESİZ HİBE KREDİBesi hayvancılığı yapmak isteyenlere devlet tarafından hayvancılık teşvik kredileri verilmektedir. Geri ödemesiz hayvancılık kredilerinin yanı sıra hayvancılık hibeleri ve ertelemeli hayvan alım kredisi verilmeye devam edilmektedir. Büyük besiler için verilen desteklemeler küçük çiftçiler için de verilmektedir. Peki devlet destekli hayvancılık kredisi nasıl alınır?  Faizsiz hayvancılık kredisi şartları için yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Bu yazımızda;

Sponsorlu Bağlantılar

 • Ziraat Bankası hayvancılık Kredisi
 • Devlet Destekli Tarım Kredisi
 • Faizsiz İnek, Kuzu, Koyun, Keçi, Buzağı, Dana, Deve, Tavuk, Kaz, Ördek, Kanatlı Hayvan, Arıcılık, Bal vb daha birçok noktada desteklenen alanlar..
 • Hayvancılık Teşvikleri
 • KOSGEB Hayvancılık kredisi ( Hayvancılık Desteklemeleri) 2017
 • Besicilik Kredisi
 • Büyükbaş ve Küçükbaş hayvan kredisi

hakkında tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası Hayvan Kredisi Nasıl Alınır? 

Hayvan kredisi için öncelikle kişilerin çiftçilik ile uğraşması gerekmektedir. Bunun Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı olma zorunluluğu vardır. ÇKS üye olmayanlar yani arazisi ya da hayvanı olmayan kişiler başkasının üzerine ÇKS’ye kayıt olabilir. 5 yıl geri ödemesiz ve devlet katkılı birçok kredi türü bulunmaktadır.

Ziraat Hayvan Kredisi İçin İstenen Şartlar Nelerdir?

ÇKS’ye kayıt olunduktan sonra Ziraat Bankası Ertelemeli hayvan kredisine, TKDK hayvan kredisine, AB destekli hayvan kredilerine başvuru yapılabilir. Hayvancılık kredisi veren bankalar 2017 yılında artış göstermiştir. Ayrıca devlet destekli besicilik ve arıcılık son yıllarda oldukça artış göstermiştir.

Sponsorlu Bağlantılar

Tavuk çiftliği, büyükbaş çiftliği, besihane kurmak isteyenler için yüz binlerce hibe kredi verilmektedir.

Devlet Destekli Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır?

Faizsiz Hayvancılık Kredisi Neresi Verir?

Bütün Türkiye geneli faaliyet gösteren TKDK kurumları çiftçilere ve hayvancılık yapanlara faizsiz kredi vermektedir. %50 devlet destekli hayvancılık kredisi almak için bu yerlere gerekli belgeler ile başvuru yapılabilir.

Buralardan kredi kullanan kişiler, hayvancılık kredisi hesaplama 2017 için merak edebilirler. Bu konuda belirlenen hayvancılık kredisi faiz oranları eğer devlet destekli ise yılık %5 olmaktadır. Ama desteksiz hayan kredisi faiz oranları %1’i bulmaktadır.

5 ve 7 Yıl ertelemeli Hayvan Kredisi

Ertelemeli büyükbaş hayvan kredisi ve koyun ve keçi kredisi için Ziraat Bankası, Vakıf Bank, Deniz Bank, HSCB Bank, Halkbank, Şeker Bank, Tekstil Bank, QNB Finansbank, Yapı kredi Bankası, Garanti Bankası, Burgan Bank gibi bütün bankalar çiftçi kredisi vermektedir. En düşük çiftçi kredisini Ziraat Bankası vermektedir. Çiftçi kredisi hesaplama ….

Devlet Destekli Hayvancılık Projeleri

Devlet tarafından desteklenen hayvancılık projeleri bulunmaktadır. Bu projelerde %50 devlet teşvik kredileri bulunmaktadır. Birçok kişi bu projelerde yer almak için tarım kredisi başvurusu öncesi, tarım kredisi hesaplama ve hayvancılık kredisi hesaplama işlemleri yapmakta ve ne kadar faiz ödeyeceğini önceden öğrenmek ve sorgulamak ister.

Hayvancılık Kredisi Almak İstiyorum !

Hayvan alım kredisi kullanmak isteyen kişiler bunun için Ziraat Bankası hayvancılık kredisine başvuru yapabilir. Ziraat Bankası hayvancılık kredisi ödeme planı herkes için farklılık göstermektedir. Ziraat devlet destekli hayvan kredisi faiz oranı yıllık %5 olarak belirlenmiştir.

Büyükbaş hayvan yetiştiriciliği ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapmak isteyenler için birçok devlet teşviki bulunmaktadır.  Bunlardan biri besicilik teşvik kredisi ve arazi alım kredisidir.

Bu kredi fırsatlarından yararlanmak isteyenler Ziraat Bankası KOSGEB hayvan kredisi başvurusu ya da İPARD kredi başvurusunda bulunabilir. İPARD destekleme kredisi için bazı şartlar bulunmaktadır. İPARD TKDK ve AB hibe kredileri ile finanse edilmektedir.

 

TKDK Hayvan Destekleri AB Hayvan Desteklerinden yararlanılabilmektedir. Bu hayvan kredileri  2,5 ve 7 yıl ertelemeli olmaktadır. En önemli şart ise ÇKS’ye kayıt olmaktadır. Zaten Tarım Müdürlüğü, Ziraat Odasına kayıtlı kişiler ÇKS’ye kayıt olabilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

1 Comment

1 Comment 1. havva demirel

  28 Ocak 2018 at 19:37

  hayvan cılıgı geliştirmek için

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Copyright © 2011 - Dunden.com Bütün Hakları Saklıdır. ®™-
Yasal Uyarı: LÜTFEN DİKKAT! dunden.com sitesi üzerinden yasal kurumlardan kredi çekme, senet ve çek tahsil eden banka ve faktöringler hakkında bilgi verilir. Kesinlikle kredi verilmez ve kredi için aracılık edilmez. Banka ve yasal özel finans kurumları dışında kredi veren yerler yasa dışı çalışır. Tefecilik kesin suçtur. Yazdıklarımızı tam okumayan ya da okuduğunu anlamayan kişiler ısrarlar kredi çekmek için numarasını yorum kısmına yazıyor. Lütfen numaranızı yazmayın. Numaranızı gören art niyetli dolandırıcıların " Kredi veriyoruz" diye sizi ön ödeme istemek için sık sık aradıklarını öğreniyoruz. Bu kişilerin dunden.com ile bir ilgisi yoktur. Sizi arayan kişileri iletişim kısmını kullanarak bize bildiriniz. Savcılığa gerekli şikayetler yapılacaktır. Okuyucularımızın dolandırıcılık noktasında yapacakları hatalardan sitemiz asla mes\'ul değildir. Sitemizde senetle borç veren yerler hakkında verdiğimiz bilgiler tamamen BDDK denetiminde çalışan Faktöringler ve Bankalar için geçerlidir. Bunun dışında borçlar kanununda " Başkasına kazanç sağlayıcı borç para verilemez" maddesi dolayısı ile tefecilik sayılacak fiillere hiçbir okuyucumuz yönlendirilemez. Vermiş olduğumuz bilgiler böyle bir suçun olduğunu ve acil nakit ihtiyaç varsa bile bunun banka ya da faktöringlerden karşılanması gerektiği ile kısıtlıdır. Sitemizin ismini kullanarak kredi ve borç para veriyoruz diyenlere inanmayın. Sayfamız okuyucularımız için finansal rehberlik hizmeti vermektedir. Bunun dışında kredi verme ve krediye aracılık etmek gibi bir görevi yoktur. Krediye ihtiyacı olan kişiler bunun için yasal banka ya da özel finans kurumlarına başvuru yapması gerekmektedir. Site yönetimi .
İLETİŞİM : dundenekonomi@gmail.com

To Top