Krediler

En Uygun Faizle Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar (Kredi Transferi)

Borç kapatma kredisi çekerek bütün borçlarınızı tek kalemde toplayabileceğiniz gibi gecikmede olan kredi borçlarınızı da uygun faiz oranları ile yeni bir bankaya taşıyabilirsiniz. Bankalar yeni müşteri kazanabilmek için uygun faiz teklifleri ile borç kapatma kredisi vermektedir. Bu yazımızda en uygun borç kapatma kredisi veren bankalar 2020 güncel kredi transfer teklifleri ile açıklanmıştır.

En Düşük Faizli Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Kısaca kredinizi daha uygun koşullarda başka bir bankaya taşımak istemeniz durumunda size borç transferi kredisi yani kredi kapatma kredisi verilecektir.

Bu tür krediler 2 sebepten ötürü çekilir. Bunlar; Kredinin çok daha ucuz bir kredi ile kapatılması ve vade sayısını da daha uygun koşullarda belirlenmesi. İkinci neden ise, önceden kullanılmış olan bireysel kredi taksitlerinin ödenememesi nedeniyle bir borç yapılandırma gereksinimin doğmasıdır.

Her ne sebeple olursa olsun, kredi notunuzun yeterli olması ve gelir beyanında bulunmanız durumunda tüm dağınık borçlarınızı tek bir bankada toplayabilirsiniz.

En İyi Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2020

En Kolay borç kapatma kredisi veren bankalar aşağıda sıralandı: Aylık faiz oranları ile borç kapatma kredisi sunan bankalar;

 • Ak Bank : %0,89
 • QNB Finansbank :%0,99
 • Yapı Kredi Bankası : %0,94
 • Ziraat Bankası : %0,99
 • Halk Bankası : %1,01
 • Garanti Bankası %1.03

Bu bankalar şu anda aylık %0,89 faiz oranları ile kredi transferi yapabilmektedir. Bu kredi faiz oranlarından yararlanabilmek için bankaların kredi başvuru sayfalarını kullanabilirsiniz. Peki siz borç kapatma kredisi çekebilir misiniz? Bunun yanıtını öğrendikten sonra işlemlere başlayınız.

Borç Kapatma Kredisini Kimlere Çekebilir?

Bankaların sunmuş olduğu düşük faizli borç kapatma kredisi imkanlarınan yaralavbilecek kişiler:

 • Borçlarını tek çatı altında toplamak isteyenler
 • Birkaç bankada düşük taksitli dağınık kredileri olanlar
 • Diğer bankalarda birikmiş kredi kartı borçlarını ihtiyaç kredisi ile kapatmak isteyenler
 • Daha uygun olduğu için diğer bankalardan çekmiş olduğu konut kredisini yeni bir kredi çekerek kapatmak isteyenler
 • Vergi, senet, bağkur ya da herhangi bir yere borcu olup da borçlarını düzenli taksitler halinde kredi ile ödemek isteyenler

Genelde bu şekilde yapılan başvurular bankalar tarafından kabul edilip borç kapatma kredisi kullandırılmaktadır.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankaların Şartları

Yukarıda saydığımız bankalar internet üzerinden ve şubeden yeni bir borç kapatma kredisi başvurusu kabul etmektedir. Ama bunun için istemiş olduğu şartlar bulunmaktadır. Bunlar;

 1. Kişinin kredi notunun en az 1000 puan olması
 2. Kişinin hali hazırda sigortalı olması
 3. Yeni çekilecek kredi taksitinin aylık maaştan düşük olması
 4. Yeni bankacılık düzenlemesi kapsamında taksitlerin maaşın %70’ini geçmemesi gerekmektedir.
 5. Aynı anda birden fazla bankadan yeni kredi başvurusunun yapılmayıp tek banka ile çalışılması

Bu şartları taşıyan kişilere bankalar tarafından nakit desteği sağlanıp eski borçlar tek bir yerde toplanması sağlanacaktır.

Kredi Kartı Borç Kapatma Kredisi

Türkiye’de kredi transferi çeşitlerine bakıldığında en çok da ödenmeyen kredi kartları için yeni kredilerin çekildiği görülmektedir. Biriken kredi kartları borçlarını kapatmak için kredi çekilebilmektedir.

Kredi kartı kullanıcıları yaptıkları alışverişleri en fazla 12 ay taksitli yapabildikleri için genelde borçlar birkaç ay sonra ödenemeyecek duruma gelmektedir. Bankaların sunmuş olduğu 60 aylık ihtiyaç kredileri ise bu kart borçlarını tek seferde kapatmak için son çare olmaktadır.

Ak Bankası ve Yapı Kredi Bankası şu anda 60 ay vadeli olacak şekilde 50.000 TL’ye kadar kredi kartı borcu kapatma kredisi kullandırmaktadır. Gelir belgesi ve kredi sicilinin bozuk olmaması şartı ile 50 bin TL’ye kadar kredi borcu kapatma kredisi kullanılabilir.

Konut ve İhtiyaç Kredisi Borç Kapatma Kredisi

Yüksek faiz oranları ile çekilen konut kredilerinde faiz oranlarının yeniden düşmesi ile kişiler yeni bir bankaya konut kredisi transferi işlemi başlatabilir. Bunun için eski kredi yeni kredi ile kapatılacak olup yeni bir kredi dosyası açılacaktır. Yeni kredinin vade sayısı ve faiz oranı eski krediye göre daha uygun olursa toplam geri ödenecek rakam da düşeceği için tercih edilebilir.

2019 Yılında konut kredisi çeken bir vatandaş %1.50’den konut kredisi kullanmıştır. 200.000 TL için toplamda 150 Bin TL faiz ödeyecek bu vatandaş, kredi faizlerinin %0,79’a kadar düşmesi ile borç kapatma kredisi veren bankaların bir tanesine başvuru yaparak düşük faizle yeni bir konut kredisi kullanabilir.

Şu anda bireysel Konut krediler için en uygun borç kapatma kredisi veren 3 büyük banka ve faiz oranları şu şekildedir;

 • Ak Bank: 120 ay konut kredisi için: %0,92
 • Garanti Bankası 120 konut kredisi için; %1.02
 • Ak Bank Konut kredisi faiz oranı: %1,05

2020 yılı için geçerli olan bu faiz ve masraflar ile tüm kredi kartı, konut ve ihtiyaç kredilerinizi tek çatı altında toplayabilirsiniz.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top