Tüm Borçları Kapatan Kredi

Tüm Borçları Kapatan Kredi


Bankalarda bulunan ve takip edilmesi zor olan ödemeleri tek çatı altında birleştirilmesi yani ödemeleri tek bankada toplanıp birleştirilmesini sağlayan tüm borçları kapatan kredi oldukça büyük avantajlar sağlamaktadır. Bu avantajdan yararlanmak isteyenler borç kapatma kredisi çekme hakkında  araştırma yapmaktadır. Sicili iyi ve gelir belgesi olan herkese bu imkan sağlanır. Borcumu ödeyemiyorum ya da borçlarım parça parça olduğu için takip edip ödeme planı yapamıyorum diyenler için en iyi borç kapatma kredisi veren bankalar yazıyoruz.

En Düşük Faizle Borç Kapatma Kredisi Veren Banka

Okuyucularımızı çok bekletmeden bunun Ziraat Bankası olduğunu ifade edebiliriz. Ziraat Bankası diğer bankalara göre daha düşük faizler ile kredi için yardımcı olmaktadır. Bunun için şu adresi kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/krediler/genel-ihtiyaclar/tuketici-kredisi

Banka müşterileri eğer mevcut borçları kapatacak yeni bir kredi çekeceklerse o zaman bazı ek masraflar ödemek durumunda kalacaktır. Bu dosya masrafı ve sigorta masrafı olarak ön plana çıkabilir. Bu yeni masrafların da hesaplanarak yeni başvurusunun yapılması gerekmektedir. En iyi kredi veren bankalar için bankalar arası karşılaştırmaların da yapılmasında fayda vardır. Borç kapatma kredisi veren bankalar sayesinde bütün borçlarınızı kapatma imkanı elde edersiniz.

Tüm Borçları Tek Bankada Toplama Birleştirme

Ayrı ayrı bankalara borcu olan kişilerin birden fazla ek masrafı olacaktır. Her bankaya ayrı sigorta ödemeleri ve dağınık bir ödeme tablosu çıkacaktır. Bunun yerine şu aralar hoş geldin finansmanı veren bankaların kampanyalarına bakmakta fayda var.

Hoş geldin kredisi ile borcunuzu başka bankaya taşıyarak yani borç transferi yaparak çok iyi avantajlar elde edebilirsiniz. Kredi faizi olarak eski kredisi %1.50’nin üstünde olanlara bazı indirimleri de yapılmaktadır. Bu  faiz indirimleri sayesinde kişiler daha ucuz kredi kullanıp daha az faiz ödemektedir. Bu bankalar da ING ve Yapı Kredi Bankasıdır. Hoşgeldin kredi kampanyası dahilinde en uygun seçeneklerini sunmaktadırlar.

Borç Transfer kredisi veren bankalar

Şu aralar ING Bank kredi notu 1600 üstü olanlara %1 oranında ihtiyaç finansmanı vermektedir. Borç transferi yapmak isteyenler için borç kapatma fırsatı ve kampanyası yapan banka kendisine yapılacak yeni başvurular sonrası daha önce yüksek faiz ödeyenlerin hem bütün kredilerini tek bankada topluyor hem de daha düşük faiz imkanları tanıyor. ING bank gibi HSCB bank da borçlarınızı uygun faiz oranları ile taşıyor; ama şimdilik ING Bank’ın daha iyi olduğunu söyleyebiliriz.  Borç kapatma kredisi hesaplayarak kendi kararınızı verebilirsiniz.

Burada bütün banka borçlarından tamamen kurtulmak söz konusu değildir. Sadece eski kredi borçlarınızı yeni bir kredi ile başka bankaya daha uygun faiz imkanları ile taşımış oluyorsunuz. Bu da sizin adınıza daha iyi sonuçlar ortaya çıkaracaktır.

Yukarıda saydığımız kredi taşıma yapan bankalar haricinde, avantajlarına göre; Burgan Bank, Halkbank ve Ak Bank borç kapatma kredisi veren banklara eklenebilir.

Kredi Taşırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Daha uygun faiz sunan bankalara başvuru yaparak kredilerinizi oraya taşıyabilirsiniz; fakat bu noktada dikkat edilmesi gereken bazı hususlar yer almaktadır. Özellikle kredi taşıma dosya masraflarına çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunu küçük bir örnek vererek açıklamak gerekirse, kredi taşıma ile 1000 TL faizden kurtulacağınızı hesaplayarak başka bankaya kredi taşıma başvurusu yapabilirsiniz.

Ama bu banka size daha sonra 1000 TL üstü bir dosya masrafı çıkartabilir. Aynı zamanda eski banka da kredi sözleşmesini ihlal ettiğiniz için yani erken ödeme yaptığınız için erken ödeme cezası de yansıtabilir. Bu durumda hem erken ödeme cezası ödeyecek hem de yeni bir dosya masrafı ödemiş olacaksınız. Eğer taşıma sonrası faizden ötürü kazancınız çoksa bunu yapın; ama dediğimiz hususlara da dikkat ederek doğru bir hesaplama yaparak kararınızı verin.

PTT’nin sunmuş olduğu kredi imkanları için tıklayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Etiketler:

Yorum Yaz