KREDİ KARTI

Kredi Kartımdan Alışveriş Yapılmış!Kredi kartı güvenlik açıklarının sebep olduğu bazı olumsuz durumlar nedeni ile kişilerden habersiz karttan alışveriş yapılabilmektedir. Kredi kartından habersiz alışveriş yapılması durumunda hemen kartınızı bloke ettirmeli ve banka ile iletişime geçerek daha fazla zarar görmenizi engellemelisiniz. Karttan nakit çekim yapılması ya da internetten alışveriş yapılması gibi durumlar en çok şikayet edilen konuların başında gelmektedir.

Kredi Kartından Nakit Çekil Yapılması!

Bazı banka müşterileri yaptıkları kontrollerden sonra bankamatik kartımdan para çekilmiş diyerek banka hakkında şikayetçi olmaktadır.  Kredi kartımdan bilgim dışında harcama yapılmış diyen kişiler bu harcamanın yurt dışı mı yoksa yurt içinde mi olduğunu önce belirlemek durumundadır. İnternetten kredi kartımdan para çekilmiş diyen kişiler ve kartımdan harcama yapılmış diyen kişiler hemen itiraz dilekçesini yazıp en yakın banka şubesine vermesi gerekmektedir. Yoksa daha fazla mağduriyet yaşanabilir. Kredi Kartımdan Habersiz Para Çekilmiş Ne Yapmalıyım?

Sponsorlu Bağlantılar

Kredi Kartı Limitim Sürekli Düşüyor

Banklar teknolojinin bütün imkanlarından yararlanmak için, hem online bankacılığa hem de sanal şube işlemlerine ağırlık verdiler. Bankalar bu şekilde ek personel, bina ve diğer masraflardan kurtulma yoluna gitmiştir. Peki bu işlemlerin kullanıcılar açısından bazı sorunlar doğurması mümkün müdür? Bu soruya net bir şekilde evet diyebiliriz. Çünkü son yıllarda hızla artan internet dolandırıcılığı yüzünden binlerce banka müşterisinin hesabı boşaltılmış ya da kredi kartlarındaki limitleri yasal olmayan yöntemlerle kullanılmıştır. Son günlerde basında çıkan, kredi kartı limitiniz ve  banka hesabınız boşaltılmış olabilir şeklindeki uyarıları göz ardı etmemenizi tavsiye ederiz.

Sanal Banka Mağdurları

Her ne kadar bankacık kanununa göre bu gibi hesap çalınma işlemlerinden bankalar sorumlu gibi görünse de işin gerçek rengi o şekilde değildir. Bankalar sadece belli şartlar altında sorumluluk altına girerler. Zaten internet korsanları da bankaların güvenlik sistemlerini geçip de müşterilerin bilgilerine erişemez ve onların hesaplarına müdahale edemezler. Peki hangi tür müşterilerin hesapları çalınır ya da hesapları boşaltılır. Makalemizi kaleme almamızdaki asıl önemli nokta da tam da budur.

Banka Hesabınız Boşaltılmış Olabilir!!!  

Banka Hesabınız Boşaltılmış Olabilir!!!

Sponsorlu Bağlantılar

Bazı müşteriler yapmış oldukları küçük hatalardan dolayı hesap ve banka bilgilerinin başkasının eline geçmesine sebep olabilirler. Bu küçük hataların en başında gelen akıllı telefon uygulamalarının kullanım hatası gelmektedir. Bilinmedik uygulamaların telefonlara yüklenmesi ve aynı telefonla çok özel banka hesaplarının da kontrol edilmeye çalışılması ortaya büyük bir güvenlik açığı çıkarmaktadır.

Cep Telefonu Uygulamaları Güvenli Değil!

Son yıllarda neredeyse bütün banka müşterileri işlemlerini cep telefonlarından yapar hale gelmişlerdir. En hızlı ve pratik yöntem olarak tercih edilen banka uygulamalarının cep telefonlarına indirilmesi birçok kişiyi oldukça rahatlatmış ve herkese bütün işlemleri tek elden yapma olanağı vermiştir.  Pratik bankacılık konusunda oldukça avantajlı olan bu uygulamaların yanlış kullanılması banka hesaplarımızı oldukça büyük risklerle karşı karşıya bırakmaktadır.

İnternet Korsanlarına Dikkat!

Örneğin, cep telefonunuza indirdiğiniz bir oyun uygulaması sizden birçok bilgi isteyebilir. Hatta cep telefonu rehberiniz, resmiler vb birçok alana erişim izni ister. Bu izinleri vermediğinizde bu uygulamayı indiremezsiniz. Kimin tarafında geliştirilmiş olduğunu bilmediğiniz bu oyun uygulamasını indirmek için çoğu kez bu istenilen bütün şartları kabul edersiniz. İşte asıl risk o zaman başlamaktadır. Çünkü birçok art niyetli bilgisayar korsanı cep telefonlarındaki banka bilgilerine ulaşmak için bu oyun uygulamalarını kullanmaktadır.

Hazırlanması birkaç saat süren bu uygulamayı online markete yükleyip adeta balığın zokayı yutmasını beklemeye başlarlar. Siz de zoka yutan bir balık olup bütün hesaplarınızın boşaltılmasını istemiyorsanız lütfen bu uygulamalara dikkat edin. Yapacağınız yanlış bir işlem binlerce TL zarara girmenize neden olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Click to comment

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Copyright © 2011 - Dunden.com Bütün Hakları Saklıdır. ®™-
Yasal Uyarı: LÜTFEN DİKKAT! dunden.com sitesi üzerinden yasal kurumlardan kredi çekme, senet ve çek tahsil eden banka ve faktöringler hakkında bilgi verilir. Kesinlikle kredi verilmez ve kredi için aracılık edilmez. Banka ve yasal özel finans kurumları dışında kredi veren yerler yasa dışı çalışır. Tefecilik kesin suçtur. Yazdıklarımızı tam okumayan ya da okuduğunu anlamayan kişiler ısrarlar kredi çekmek için numarasını yorum kısmına yazıyor. Lütfen numaranızı yazmayın. Numaranızı gören art niyetli dolandırıcıların " Kredi veriyoruz" diye sizi ön ödeme istemek için sık sık aradıklarını öğreniyoruz. Bu kişilerin dunden.com ile bir ilgisi yoktur. Sizi arayan kişileri iletişim kısmını kullanarak bize bildiriniz. Savcılığa gerekli şikayetler yapılacaktır. Okuyucularımızın dolandırıcılık noktasında yapacakları hatalardan sitemiz asla mes\'ul değildir. Sitemizde senetle borç veren yerler hakkında verdiğimiz bilgiler tamamen BDDK denetiminde çalışan Faktöringler ve Bankalar için geçerlidir. Bunun dışında borçlar kanununda " Başkasına kazanç sağlayıcı borç para verilemez" maddesi dolayısı ile tefecilik sayılacak fiillere hiçbir okuyucumuz yönlendirilemez. Vermiş olduğumuz bilgiler böyle bir suçun olduğunu ve acil nakit ihtiyaç varsa bile bunun banka ya da faktöringlerden karşılanması gerektiği ile kısıtlıdır. Sitemizin ismini kullanarak kredi ve borç para veriyoruz diyenlere inanmayın. Sayfamız okuyucularımız için finansal rehberlik hizmeti vermektedir. Bunun dışında kredi verme ve krediye aracılık etmek gibi bir görevi yoktur. Krediye ihtiyacı olan kişiler bunun için yasal banka ya da özel finans kurumlarına başvuru yapması gerekmektedir. Site yönetimi .
İLETİŞİM : dundenekonomi@gmail.com

To Top