KREDİLER

Kredi Borcumu Ödeyemiyorum Ne YapmalıyımBankaya olan borçlardan bunaldınız mı? Borçlarınızı ödeyemediğiniz için hakkınızda icra dosyası mı açıldı? Sizin de bankaya borcunuz var ve banka borçlarından nasıl kurtulabilirim diye merak ediyorsanız bu yazımızı okuyarak borçlarınızdan kurtulmanın en pratik yolunu öğrenebilirsiniz. Birçok kişi çekmiş olduğu banka kredisini değişik nedenlerden dolayı ödeyemez duruma gelebilir. Bu sorunun çözümü için en makul yöntem daha uzun vadeler ile kredi borcunun yapılandırması ya da tüm kredi borçlarının daha düşük faizler ile başka bankaya transfer edilmesidir. Kredi borcumu ödeyemiyorum ne yapmalıyım diyen kişiler için kesin çözümler..

Kredi Taksitleri Gecikince Ne Olur?

Kredi kartı ya da bireysel kredi borçlarının ödenmemesi sonrası taksit gecikme olacağı için icra başta olmak üzere birçok banka yaptırımı ile karşılaşabilirsiniz.

Günümüzde mevcut ekonomik koşullar içinde bankalar ile iletişime geçmeyen vatandaş sayısı oldukça sınırlıdır diyebiliriz. Çünkü hem resmi hem de özel kuruluşların tamamı artık bir şekilde bankalar ile çalışmakta ve bütün işlemlerini bankalar kanalı ile yapmaktadırlar. Durum böyle olunca da vatandaş olarak ne olursa olsun, bir şekilde banka ile yolların kesiştiğini söyleyebiliriz.  Bankaların en önemli özelliklerin bir tanesi de bütün bankaya uğrayan bütün müşterilerden bir şekilde istifade etmektir.

Bankaların en iyi para kazanma yöntemlerinden bir tanesi de müşterilere verdikleri kredi faizleridir. Kredi faiz gelirleri sayesinde bankalar her sene ülkemizde en karlı kurumlar listesinde zirvede yer almaktadırlar. Bankalara kredi borcu bulunan binlerce kişi, bu borçlardan nasıl kurtulabilirim diye arayış içine girmekte ve bankalara olan borçlarını ödeyebilmek için yeri geldiğinde başka bankadan da kredi çekebilmektedir. Yani borcu yine başka bir borçla kapatmaya çalışmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Borç Nedeni İle Haciz Gelir Mi?

Vatandaşların bankalardan plansız bir şekilde kredi çekmeleri daha sonra onları geri ödemeler konusunda oldukça sıkıntıya sokmakta ve borç ödemelerinin yapılmaması sonrası,  vatandaşlar icra başta olmak üzere birçok sorunla karşı karşıya kalabilmektedir. Bu sorunlardan dolayı kredi borcu aksatılır ve daha sonra banka tarafından icra takibi başlatılabilir. Eskisi kadar yaygın olmasa bile icra halen devam eden bir uygulamadır.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma 2017 ( KREDİ TAKSİTLENDİRME)?

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Kredi borcu biriken kişiler, tüm borçlarını kapatmak için kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalara başvuru yapması gerekmektedir. Bu bankalar arasında; Ak bank, TEB Bankası, Garanti Bankası ön plana çıkmaktadır.

Bankalara borcunu ödeyemeyen ya da çok fazla borcu olduğu için taksitlerini gücükle ödeyebilen kişiler bu durumdan kurtulmak için bankalara kredi yapılandırması için başvurabilirler. Son yapılan düzenlemeye göre var olan kredi 72 aya kadar taksitlendirilebilecektir.  Önceki yıllarda ihtiyaç kredilerinin vadeleri 36 ayla sınırlandırıldığı için, birçok kişi yüksek kredi taksiti ödemek durumunda kalmakta idi.

Örneğin 36 ay vadeli 30 bin TL kredi çeken bir vatandaş faizle birlikte her ay bankaya ortalama 1400 TL civarında kredi ödemesi yapmak durumunda kalmakta idi. Ama yapılan son düzenleme ile borç yapılandırmasın giden kişilere özel olarak  72 ay taksit avantajı getirildiği için, aynı borca 700 TL gibi daha düşük taksitlerle ödenme kolaylığı sağlanmıştır. Diğer bir seçenek de daha düşük kredi faizi uygulayan bankaya başvuru yapılarak kredi transferi yapılmasıdır. Kredi transferi sayesinde ödenmesi gereken faiz tutarı daha da düşecektir.

 

Sponsorlu Bağlantılar

1 Comment

1 Comment

  1. Sponsorlu Bağlantılar

  2. Anonim

    16 Ocak 2018 at 11:57

    Paraya ihtiyacim var toplam 50 bin broc var oduyemeyiyorum 6 ay issiz kaldim. Simdi cok sukur isim var . Acil tum broclarimi odeyip tek biryere broclanmak istoyorum

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Copyright © 2011 - Dunden.com Bütün Hakları Saklıdır. ®™-
Yasal Uyarı: LÜTFEN DİKKAT! dunden.com sitesi üzerinden yasal kurumlardan kredi çekme, senet ve çek tahsil eden banka ve faktöringler hakkında bilgi verilir. Kesinlikle kredi verilmez ve kredi için aracılık edilmez. Banka ve yasal özel finans kurumları dışında kredi veren yerler yasa dışı çalışır. Tefecilik kesin suçtur. Yazdıklarımızı tam okumayan ya da okuduğunu anlamayan kişiler ısrarlar kredi çekmek için numarasını yorum kısmına yazıyor. Lütfen numaranızı yazmayın. Numaranızı gören art niyetli dolandırıcıların " Kredi veriyoruz" diye sizi ön ödeme istemek için sık sık aradıklarını öğreniyoruz. Bu kişilerin dunden.com ile bir ilgisi yoktur. Sizi arayan kişileri iletişim kısmını kullanarak bize bildiriniz. Savcılığa gerekli şikayetler yapılacaktır. Okuyucularımızın dolandırıcılık noktasında yapacakları hatalardan sitemiz asla mes\'ul değildir. Sitemizde senetle borç veren yerler hakkında verdiğimiz bilgiler tamamen BDDK denetiminde çalışan Faktöringler ve Bankalar için geçerlidir. Bunun dışında borçlar kanununda " Başkasına kazanç sağlayıcı borç para verilemez" maddesi dolayısı ile tefecilik sayılacak fiillere hiçbir okuyucumuz yönlendirilemez. Vermiş olduğumuz bilgiler böyle bir suçun olduğunu ve acil nakit ihtiyaç varsa bile bunun banka ya da faktöringlerden karşılanması gerektiği ile kısıtlıdır. Sitemizin ismini kullanarak kredi ve borç para veriyoruz diyenlere inanmayın. Sayfamız okuyucularımız için finansal rehberlik hizmeti vermektedir. Bunun dışında kredi verme ve krediye aracılık etmek gibi bir görevi yoktur. Krediye ihtiyacı olan kişiler bunun için yasal banka ya da özel finans kurumlarına başvuru yapması gerekmektedir. Site yönetimi .
İLETİŞİM : dundenekonomi@gmail.com

To Top