Memur Haberleri

AKP’li Siyasetçiler Dahil Tüm Toplum İhraçlar İle İlgili Bir Düzenleme Beklentisi İçinde!(Eğitimci – Yazar Tarık Yıldız’ın  dünden.com Sitesi İçin Özel Yazısı…)

Kamu kurumlarından resmi rakamlara göre 150 binden fazla kişi ya ihraç edildi ya da geçici olarak görevden el çektirildi. Bu kişilerin en önemli ortak yönü, çoğunun muhafazakar bir çevreden gelmiş olmalarıdır. Bu kişilerin yanında sayıları az da olsa bazı sol kesim kişiler de bulunmaktadır.  İhraçların ilk başladığı günlerde kimsenin ağzını bıçak açmıyordu. Olağan üstü bir durum söz konusu olduğu için ve bu durumun da geçici olduğu düşünüldüğü için birçok kişi, on binlerce (hatta tek seferde 50 bin kişi) memurunun kamudan atılmalarına ses çıkarmamıştı. İlk günler, yani ihraç ve mağdur kelimelerinin bir arada kullanılmasının yasak olduğu ilk günler, bir nebze olsun İsmail Koncuk bazı eleştirilerde bulunmuş bunun dışında diğer sendika başkanlarından eleştiri duymak yerine destek nidaları yükselmekte idi.

Sponsorlu Bağlantılar

 

20 Yılık Emeği Bir Gecede Çöpe Giden On Binlerce Kişi….

İlk açığa almalardan günümüze kadar belki hakkında işlem yapılan, iade edilen ya da tekrar açığa alınıp ihraç edilen memur sayısı 200 bin kişiyi geçti. Türkiye tarihinin ilginç ve sosyolojik olarak gerçekten de incelenmesi gereken bir dönemini geride bıraktık ve hatta daha da artçı sarsıntılarını yaşamaya devam ediyoruz.

Sosyal medya üzerinden ya da doğrudan yakın çevreden gözlemlediğimiz durumlara bakıldığında; ilk zamanlar,  ihraçların geçici olduğunu düşünen ve yanlışlıkların olmadığını kabul eden büyük bir çoğunluk vardı. Bu, hem siyaset hem de toplum noktasında böyle idi. Ama ne zaman ki ihraçların ardı arkası kesilmedi ve en azından muhafazakar kesimde her eve yakından uzaktan bir şekilde bu olumsuz durumlar etki etmeye başladı; birileri de artık bu kadar da olmaz demeye başladı…

Sponsorlu Bağlantılar

 

Kapalı Kapılar Arkasında Konuşulanlar Çok Farklı

İhraç olup da özellikle yetkili siyasetçiler ve vekiller ile görüşme ayarlayabilen birçok kişinin almış olduğu tepki aynı. Vekiller her ne kadar açık olmasa da, samimi ortamlarda ciddi mağduriyetlerin olduğunu ve bunun şimdi olmasa da ileride mutlaka giderileceğini ifade etmektedirler. Peki neden bir tek kişi bile çıkıp da bir yanlışlık var diyemiyor?

Aslında bir milletvekili en sonunda çıkıp bir yanlışlık var dedi; ama bunu tam 1 sene sonra hem de öz kızı ihraç olduktan sonra, yine genel anlamda olmayıp sadece kendi kızının özelinde bir yanlışlık olduğunu ifade ederek cesurca bir çıkış yaptı(!)

 

Sayın Cumhurbaşkanı’nın Sıradan İnsanlar İle Uğraşılıyor Çıkışı Sonrası; Siyaset, Gazeteci ve Diğer Tüm Kesimlerden Mağduriyetler İle İlgili Olarak Çok Cesur Açıklamalar Yapılmaya Başlandı!

 

Birçok kişi ara sıra kısık sesle mağduriyetler ile ilgili konuşsa da asıl büyük çıkışlar ve açıklamalar daha çok Cumhurbaşkanı’nın yapmış olduğu ve “sıradan insanlar üzerinde gidiliyor” konuşması sonrası başladı.  Aynı günlerce haber platformlarında, köşe yazılarında, TV tartışmalarında saatlerce hatta günlerce bu konu konuşuldu. Tartışılan konuların asıl odak noktası şu idi: Ciddi bir mağduriyet var!

 

AKP’li Siyasetçiler Dahil Tüm Toplum İhraçlar İle İlgili Bir Düzenleme Beklentisi İçinde!

İhraçlar içinde birçok yanlışlığın olduğu, insanların sadece bir sendikaya üye olmak, bankaya para yatırmak ya da  kanunen yasak olmayan farklı bir fiilden dolayı işlerinden olmaları hatta, özel sektörde bile iş bulamamaları her kesimi rahatsız etmeye başladı.

AKP’ye çok yakın gazeteciler olan Nihal Bengisu KARACA, Ahmet TAŞGETİREN, İsmail KILIÇASLAN , Süleyman ÖZIŞIK ve daha onlarca gazeteci sürekli olarak mağduriyetlerden bahsedip bu konunun çözülmesini gerektiğini ifade etmektedirler.

Daha önce kendileri ile bu konuları konuştuğum; Sayın Ahmet TAŞGETİREN ve Ali BAYRAMOĞLU da bu konuda ciddi bir mağduriyetler olduğunu açıkça beyan etmişler ve sorunun çözülmesi için, gazeteci kimlikleri ile ellerinde gelen gayreti gösterdiklerini ifade etmişlerdi. Hatta Sayın Ali BAYRAMOĞLU’nun yaşanan mağduriyetlere yönelik olarak sert eleştirilerde bulunması sonrası görevine son verildiği de uzun süre konuşulmuştu.

 

TOPLUM ARTIK BU SORUNUN ÇÖZÜLMESİNİ İSTİYOR!

Kamudan ihraç edilenler ile ilgili olarak, bir referandum yapılsa aslında toplumun yaklaşımı çok net ortaya çıkacaktır. Komşusunun çocuğu, akrabası, uzakta tanıdığı, aynı okuldaki meslektaşı ihraç olan kişi sayısı milyonları bulmuş durumdadır.

En basit konularda bile sürekli olarak gerekirse referandum yapılmalıdır diyen siyasetçiler, sürekli olarak tüm kesimler tarafından tartışılan ihraçları toplumun vicdanına bırakabilirler mi? Yani ihraçların doğru olup olmadığı ve toplumda bunun bir karşılığının olup olmadığının net bir şekilde anlaşılması için bir referandumun yapılması tuhaf olur mu? Elbet de böyle bir şey hukuki zeminde mümkün değildir. Ama sürekli olarak yapılan ihraçları savunan ve  %99 oranında  isabetli ihraçlar yaptık diyen siyasetçilerin çıkacak referandum sonucu sonrası nasıl bir pozisyon alacaklarını merak da etmiyor değilim.

Sevgi Balcının Arkasında Bıraktığı Üç Çocuğu…Annelerine Dua Ediyorlar…

Son olarak; İNTİHARLAR VE MASUMİYET

3 çocuk annesi Sevgi BALCI intihar etti. Bir bayan, hele de okumuş kendisini bilen bir bayan nasıl bir dram yaşıyordu ki 3 çocuğuna rağmen bu durumu kaldıramayarak hayatına son verdi. Peki şu soruyu sorma hakkımız var mı?  Sevgi BALCI’nın ölümünden kim sorumlu? Sevgi BALCI’nın 3 çocuğunun yüzüne bakarak; “annenizi bir sendikaya üye olmasından dolayı terörist ilan ettik” diyebilecek bir babayiğit çıkacak mı?

www.dunden.com

Aktif Link Verilmeden Kopyalanması Yasaktır

Sponsorlu Bağlantılar

1 Comment

1 Comment  1. halil

    30 Ağustos 2017 at 18:23

    Öyle bir babayiğit çıkmaz çünkü herkes dilsiz şeytan kesilmiş. İhracatın Allah yar ve yardımcısı olsun.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Copyright © 2011 - Dunden.com Bütün Hakları Saklıdır. ®™-
Yasal Uyarı: LÜTFEN DİKKAT! dunden.com sitesi üzerinden yasal kurumlardan kredi çekme, senet ve çek tahsil eden banka ve faktöringler hakkında bilgi verilir. Kesinlikle kredi verilmez ve kredi için aracılık edilmez. Banka ve yasal özel finans kurumları dışında kredi veren yerler yasa dışı çalışır. Tefecilik kesin suçtur. Yazdıklarımızı tam okumayan ya da okuduğunu anlamayan kişiler ısrarlar kredi çekmek için numarasını yorum kısmına yazıyor. Lütfen numaranızı yazmayın. Numaranızı gören art niyetli dolandırıcıların " Kredi veriyoruz" diye sizi ön ödeme istemek için sık sık aradıklarını öğreniyoruz. Bu kişilerin dunden.com ile bir ilgisi yoktur. Sizi arayan kişileri iletişim kısmını kullanarak bize bildiriniz. Savcılığa gerekli şikayetler yapılacaktır. Okuyucularımızın dolandırıcılık noktasında yapacakları hatalardan sitemiz asla mes\'ul değildir. Sitemizde senetle borç veren yerler hakkında verdiğimiz bilgiler tamamen BDDK denetiminde çalışan Faktöringler ve Bankalar için geçerlidir. Bunun dışında borçlar kanununda " Başkasına kazanç sağlayıcı borç para verilemez" maddesi dolayısı ile tefecilik sayılacak fiillere hiçbir okuyucumuz yönlendirilemez. Vermiş olduğumuz bilgiler böyle bir suçun olduğunu ve acil nakit ihtiyaç varsa bile bunun banka ya da faktöringlerden karşılanması gerektiği ile kısıtlıdır. Sitemizin ismini kullanarak kredi ve borç para veriyoruz diyenlere inanmayın. Sayfamız okuyucularımız için finansal rehberlik hizmeti vermektedir. Bunun dışında kredi verme ve krediye aracılık etmek gibi bir görevi yoktur. Krediye ihtiyacı olan kişiler bunun için yasal banka ya da özel finans kurumlarına başvuru yapması gerekmektedir. Site yönetimi .
İLETİŞİM : dundenekonomi@gmail.com

To Top