KREDİ NOTU

800 900 Puana Kredi Veren BankalarBanka puanı düşük olduğu için kredi ihtiyacını karşılamakta zorlanan kişiler için şu aralar bazı bankalar özel bir çalışma yapmaktadır. Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar, BDDK’nın )yanı bankaları kanunla denetleyen kurum) çıkarmış olduğu kredi sicil affı sonrası kredi notu 800 ve 900 puan hatta bu puan altında kalan, 700 puana bile kredi vermektedir. Kredi puanım düşük olduğu için kredi çekemiyorum diyenlere çözüm bulup kredi sağlayan bu banka isimlerini aşağıda veriyoruz.

Banka Puanım Düşük Diye Kredi Çekemiyorum!

Bazı banka müşterileri, kredi notu sorgulama işlemi yapmadan, hemen doğrudan kredi başvurusu yapmaktadır. Findeks kredi notu yetersiz olanlara kredi veren bankalar sayısı az olduğu için ve kişi de düşük nota kredi vermeyen bankaları tercih ettiği için genelde şu cevapla karşılaşır;

Sponsorlu Bağlantılar

Değer müşterimiz, kredi politikalarımıza uygun olmadığınız için size kredi veremiyoruz ! Bu cevap sonrası şaşırmanız mümkün olabilir. Çünkü birçok kişi gelir belgesiz kredi başvurusu yapmayıp, gelir belgesi sunarak başvuru yapmaktadır. Ama unutulan nokta şudur; bankalar genelde KKB kredi notu düşüklere kredi vermek istemez. Peki merkez bankası puanı düşük kişiler nasıl kredi çekebilir?

Sizin ne istediğinizi tahmin edebiliyoruz: Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar okuyun.

KKB Merkez Bankası Kara Listede Olanlara Kredi Veren Yerler

ING Bank, Akbank, Deniz Bank, ICBC Bank, Yapı Kredi bankaları özel sermayeli bankalar olup bunlar kredi puanına göre kredi çıkartmaktadır. Yani kredi notu yüksek olanlara düşük faizle kredi verirken, banka skoru düşük olanlara da yüksek faizle kredi vermektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Asıl sorun kredi skoru ile ilgili olduğu için; kredi notunu etkileyen unsurların da bilinmesi gerekmektedir. Yüksek faiz ödemek istemiyorsanız o zaman kredi notu yükseltme yollarına bakabilirsiniz. Bu sayede hem kesin onaylı kredi çekmek anlamında sorununuz halledebilir hem de anında ve en kolay kredi veren bankaları tercih etmiş olursunuz.

Sicili Bozuk Olana Kredi yazımızı okuyun bilgilenin

Findesk Kredi Skoru Olmadan Kredi Nasıl Çekilir?

Günümüzde insanların ihtiyaçları çok çeşitlidir ve bu ihtiyaçların karşılanabilmesi için çoğu kez kredi kullanma yoluna gidilmiştir. Bankalar da bu ihtiyaçlara yönelik olarak bir çok kredi paketi oluşturmuştur. Taşıt kredisi,  konut kredisi,  ihtiyaç kredisi, borç kapatma kredisi vb. bunların birkaçıdır. Peki her durumda bankalardan kredi çekebilir miyiz? Tabi ki kredi çekebilmemiz için herkes tarafından kabul edilen objektif bazı kriterleri taşımamız gerekir. Kredi notu olarak bilinen bu kavramı açıklayarak yazımıza giriş yapalım.

Findeks Kredi Notu Nedir?

2014 yılında finansal sisteme dahil edilen ve bankalara ile olan ilişkilerimize büyük etki yapan Türkiye’nin önde gelen 9 bankasının ortaklığı ile kurulan Kredi Kayıt Bürosu tarafından hayata geçirilen Findeks Kredi Notu kişilerin kredi çekerken karşılarına çıkan en önemli ölçüttür.

Avukatlık ve icralık olana kredi yazımızı inceleyin

Kredi Puanlaması Nasıl Yapılır?

Kredi Kayıt Bürosu (KKB) puanlama sistemi 0 puandan başlayıp en yüksek 1900 puana kadar çıkmaktadır. Bu iki puan arasında puan alan kişiler daha önce bankadan çektikleri kredileri geri ödeme durumuna, kredi çekme sıklığına, avukatlık veya icralık olma durumuna göre puan alırlar.

Buna göre            

0-699 arası                                en riskli

699-1099 arası                         orta riskli

1099-1499 arası                       az riskli

1499-1699 arası                        iyi

1699-1900                                çok iyi       olarak değerlendirilir.

Bu tabloda görüldüğü gibi 800-900 puana sahip kişiler riskli grupta yer almaktadır. Bu kişilerin bankalardan kredi çekmeleri çok zordur. Ama yine de 1. gruba (en riskli) göre kredi alabilmeleri kefil veya ipotek göstererek sağlanabilir.

Kredi notu 1499-1699 arasında olan kişiler “iyi” grup olarak adlandırılır. Bu kişiler sıklıkla kredi çekmeyen, borcu olmayan, kredi kartı borçlarını ve varsa konut kredisi borçlarını zamanında ödeyen kişilerdir. Notu  1699-1900 arasında olan kişiler “çok iyi” olarak adlandırılır. Bankaların en çok sevdiği müşteri tipi bu kişilerdir. Bunlar sıklıkla kredi çeken, çektiği krediyi zamanında ödeyen, kredi borçları arttığında yapılandırma yoluna giderek kredi notlarını düşürmeyen kişilerdir.

Düşük Kredi Notuna Hangi Bankalar Kredi Veriyor

Kredi notları 800-900 puan arasında gezinen kişiler riskli grupta yer aldıkları için istedikleri bankadan kredi çekebilmeleri kolay olmayacaktır. Kredi çekebilmeleri için birkaç yol izlemeleri gerekir. Kredi notlarını biraz daha arttırabilmek için bir miktar bankacılık işlemi yapmaları gerekir. Mesela, herhangi bir bankadan kredi kartı işlemleri yapması, cebinde biraz para varsa onu bankalardan birine yatırması bankalara müşteri hakkında biraz güven verecektir. Bu kişi eğer kiracıysa kirasını ev sahibine elden ödemek yerine birkaç ay banka hesabına yatırmalıdır. Faturaları (elektrik, su, doğalgaz vs.) banka hesabından ödemek veya otomatik ödeme talimatı vermek de kredi notunu bir miktar yukarı yönde hareketlendirir. Alacak verecek işlemlerinizi de banka hesabından EFT yoluyla yaparsanız kredi notunuzda bir miktar artış olacaktır.

Müşteri portföyü yüksek olan Akbank, Garanti, İşbankası gibi bankalar kredi verecekleri  müşteri konusunda oldukça seçici davranırlar ve 800-900 puan arasındaki müşteriye kolay kolay kredi vermezler. Bundan dolayı müşteriler daha küçük ölçekli bankalara başvuru yapmalıdırlar. Fibabanka, Citibank, Odeabank Aktifbank gibi bankalara başvurduğunuzda daha kolay bir şekilde kredi alabilirsiniz.

800-900 Puana Kredi Veren Bankalar

Normal şartlarda hiçbir banka 800-900 puana sahip yani orta risk grubundaki kişilere kredi vermez. En azından müşteri portföyü yüksek olan ve bilinen bankalar için bu böyledir. Bozuk sicile kredi vermek isteyen bankalar listesi aşağıda sıralanmıştır. Bu bankalar aynı zamanda kara listeye kredi de vermektedir.

En kolay kredi veren bankalar yazımızda ek bilgi bulabilirsiniz.

Fakat bankacılık sektörüne yeni giren ve kendilerine müşteri çevresi edinmeye çalışan bankalar kredi notu 800-900 civarında olan müşterilere bile kredi finansmanı sağlamaktadır. Bu banklardan 2 tanesi Fibabanka ve Aktifbank’tır.

Fibabanka

Kredi notu 800-900 puan arasında ya da 800 puanın da altında olanlara kredi imkanı sunan bankalardan biridir.Kefil şartı ile 10 000 TL krediyi  24 ay vade yani 2 yıl geri ödemeli olarak vermektedir.Üstelik başvurunuzu şubeye gitmeden internet üzerinden yapabilirsiniz.

Aktifbank

Kesin kredi veren bankalar hakkında araştırma yapan kişiler ilk olarak genelde Aktif Bank’ı tercih eder. Çünkü şartlar yerine getirildiğinde yüzde yüzde onaylı kredi veren banka olarak ön plana çıkmaktadır. Kredi notu düşük olana kredi veren bir diğer banka Aktifbank’tır.Bankanın kredilerine internet üzerinden başvuru yaparak evraksız , kefilsiz olarak kredi alabilirsiniz.Bankanın “N Kolay Kredi” adını verdiği bu krediyle banka bireysel müşterilerine maksimum 30 000 TL kredi sağlamaktadır. Bankanın internet sitesine girerek sadece T.C kimlik nosu, telefon ve mail adresinizi girerek kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

5 Comments

5 Comments 1. MUSTAFA

  19 Şubat 2018 at 13:39

  devlet memuruyum bankadan kredi alamıyorum 5.000 tl gelirim var acil paraya ihtiyacım var nasıl kredi bulabilirm

 2. yusuf

  19 Ocak 2018 at 13:10

  tamam 923 puanım var 1 kurus da borcum yok bankalara ama vermıyorlar benı gectım 1000 lerde olanlar bıle alamıyor.hesap actırıp posta parası almak ıcın yapıyorlar.28 tl nın derdıne dusmus bunlar

 3. Anonim

  9 Ocak 2018 at 16:46

  Arkadaşlar sunucufinansman diye dolandırıcılar var dikkat edin

 4. Anonim

  8 Ocak 2018 at 12:10

  hepsi kredi veriyorlarmış Bilmem

 5. Mutu

  8 Kasım 2017 at 00:55

  Findeks notum 1045 buna ragmen N kolay krediye basvurdum 5000 tl ona bile olumsuz cevabi aldim.Sozde cok kolay kredi veriliyordu hepsi yalan.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Copyright © 2011 - Dunden.com Bütün Hakları Saklıdır. ®™-
Yasal Uyarı: LÜTFEN DİKKAT! dunden.com sitesi üzerinden yasal kurumlardan kredi çekme, senet ve çek tahsil eden banka ve faktöringler hakkında bilgi verilir. Kesinlikle kredi verilmez ve kredi için aracılık edilmez. Banka ve yasal özel finans kurumları dışında kredi veren yerler yasa dışı çalışır. Tefecilik kesin suçtur. Yazdıklarımızı tam okumayan ya da okuduğunu anlamayan kişiler ısrarlar kredi çekmek için numarasını yorum kısmına yazıyor. Lütfen numaranızı yazmayın. Numaranızı gören art niyetli dolandırıcıların " Kredi veriyoruz" diye sizi ön ödeme istemek için sık sık aradıklarını öğreniyoruz. Bu kişilerin dunden.com ile bir ilgisi yoktur. Sizi arayan kişileri iletişim kısmını kullanarak bize bildiriniz. Savcılığa gerekli şikayetler yapılacaktır. Okuyucularımızın dolandırıcılık noktasında yapacakları hatalardan sitemiz asla mes\'ul değildir. Sitemizde senetle borç veren yerler hakkında verdiğimiz bilgiler tamamen BDDK denetiminde çalışan Faktöringler ve Bankalar için geçerlidir. Bunun dışında borçlar kanununda " Başkasına kazanç sağlayıcı borç para verilemez" maddesi dolayısı ile tefecilik sayılacak fiillere hiçbir okuyucumuz yönlendirilemez. Vermiş olduğumuz bilgiler böyle bir suçun olduğunu ve acil nakit ihtiyaç varsa bile bunun banka ya da faktöringlerden karşılanması gerektiği ile kısıtlıdır. Sitemizin ismini kullanarak kredi ve borç para veriyoruz diyenlere inanmayın. Sayfamız okuyucularımız için finansal rehberlik hizmeti vermektedir. Bunun dışında kredi verme ve krediye aracılık etmek gibi bir görevi yoktur. Krediye ihtiyacı olan kişiler bunun için yasal banka ya da özel finans kurumlarına başvuru yapması gerekmektedir. Site yönetimi .
İLETİŞİM : dundenekonomi@gmail.com

To Top