reklam

Neden Kredi Çıkmıyor?

Neden Kredi Çıkmıyor?

Banklara yaptığımız kredi başvurularının bazen kabul edilmediğini görürüz. Sabit bir gelirimiz olmasına rağmen ve hiçbir kuruma borcumuz olmadığı için hakkımızda haciz-icra gibi bir takip işlemin de olmamasına rağmen kredi başvuruları onaylanmaz. Peki kredi neden çıkmaz? Kredi onayı neden verilmez? Banka neden kredi başvurusunu reddeder? Bu soruların cevapları için makalemizi okumaya devam edin. Bu yazımızda bankadan […]

26 Mayıs 2017 Cuma - 530 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Banklara yaptığımız kredi başvurularının bazen kabul edilmediğini görürüz. Sabit bir gelirimiz olmasına rağmen ve hiçbir kuruma borcumuz olmadığı için hakkımızda haciz-icra gibi bir takip işlemin de olmamasına rağmen kredi başvuruları onaylanmaz. Peki kredi neden çıkmaz? Kredi onayı neden verilmez? Banka neden kredi başvurusunu reddeder? Bu soruların cevapları için makalemizi okumaya devam edin.


Bu yazımızda bankadan kredi çekemeyenlerin kredi sorunlarına çözüm bulmaya çalışacağız.


Acil Kredi Çıkartılır!

Öncelikle şunu belirtelim. Birçok sitede acil kredi çıkartılı şeklinde haber yapılmaktadır. Eğer gerçekten kredi almak istiyorsanız bu sitelere itibar etmeyin lütfen. Ancak yasal yollarla kredi çekerseniz bu size fayda sağlayacaktır. Diğer türlü krediler için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Çok yüksek komisyonlar ile para verilmesi bir kredi sayılmaz!

Aşağıda neden kredi alamıyorum soruna bir cevap bulabilirsiniz.

Kredi Çekemiyorum!

Paraya en çok ihtiyaç duyduğumuz anlarda ilk başvuracağımız yerler bankalardır. Bankalara yapılan kredi başvurularında öncelikle banka şubesi genel merkezden onay bekler. Bankanın genel merkezi kredi başvurusu yapan kişinin kredi notunu da göz önünde tutarak onaylar ya da reddeder.

Bankaların para kazanma yöntemlerine bakacak olursak, aslında kendisine yapılan bütün kredi başvurularını kabul etmesi gerekmektedir. Ama bankalar her ne kadar kredi vermek isteseler de, kredi geri ödemelerini de garantiye almak isterler. Bu nedenle bazen kredi başvurularını kabul etmezler.

Bankaların kredi başvurusunu kabul etmemesinde ana faktörler Nelerdir?

  • Sabit bir gelirin olmaması
  • Sigortalı olarak çalışmıyor olması
  • Kredi notunun çok düşük olması
  • Kişinin hakkında icra takibinin olması
  • Kişinin kefil sunmamış olması
  • Başka bankalara olan kredi borcundan dolayı

Sayılan nedenler kredinin kabul edilmemesinde olası genel nedenlerdir. Tabi herkesin bankalar ile özel bir diyaloğu olduğu için bu konuda sebepler de farklılık gösterebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sayfalar

Bu sitedeki yazıları izinsiz kopyalanması yasaktır.
iPortal Kodlayan: Özer Gül