reklam

Avrupa Konseyi Başkanı: “Erdoğan Görüşmemizin Odağında İnsan Hakları Vardı”

Avrupa Konseyi Başkanı: “Erdoğan Görüşmemizin Odağında İnsan Hakları Vardı”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Donald Tusk ve AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ile görüştü. Görüşmenin olacağı AB Konseyi bina giriş kısmında Erdoğan’ı, konsey Başkanı Tusk karşıladı. Erdoğan ve Tusk, toplantının yapılacağı salona kadar eşlik etti. Salon önünde ise Erdoğan’ı AB Komisyonu Başkanı Juncker karşıladı. Karşılama sonrası Erdoğan, Tusk ve Juncker, […]

25 Mayıs 2017 Perşembe - 761 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Donald Tusk ve AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ile görüştü.

Görüşmenin olacağı AB Konseyi bina giriş kısmında Erdoğan’ı, konsey Başkanı Tusk karşıladı. Erdoğan ve Tusk, toplantının yapılacağı salona kadar eşlik etti.

Salon önünde ise Erdoğan’ı AB Komisyonu Başkanı Juncker karşıladı. Karşılama sonrası Erdoğan, Tusk ve Juncker, el sıkışarak gazetecilere fotoğraf verdikten sonra görüşmeye geçildi.

Görüşme Sonrası Ortak Açıklama Yapılmadı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AB Komisyonu Başkanı Tusk ve Avrupa Komisyonu Başkanı Junker ile gerçekleştirdiği görüşme sonrası ortak bir açıklama yapılmadı.

AB Konseyi Başkanı Donald Tusk resmi Twitter hesabı üzerinden görüşme ile ilgili yaptığı açıklamada işbirliğinin gerekliliği konusunu görüştüklerini vurgulayarak insan hakları konusunu görüşmenin odağına taşıdığının altını çizdi.

Avrupa Komisyonu Başkanı Junker’in sözcüsü Margaritis Schinas sosyal medya üzerinden görüşme öncesinde yaptığı açıklamada “AB ve Türkiye birlikte çalışmak zorundadır ve birlikte çalışacaktır” dedi.

Erdoğan, Tusk ve Junker’le görüşmesi sonrası Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı Antonio Tajani ile bir araya geldi.

 

ŞAŞIRTAN ÇIKIŞ! OHAL’E GEREK KALMADI!

 

Aktif Link Verilmeden Alıntı Yapılamaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sayfalar

Bu sitedeki yazıları izinsiz kopyalanması yasaktır.
iPortal Kodlayan: Özer Gül