reklam

OHAL KOMİSYONUNDA KRİTERLER DEĞİŞECEK Mİ?

OHAL KOMİSYONUNDA KRİTERLER DEĞİŞECEK Mİ?

İsmail Koncuk OHAL Komisyonunun ihraç kriterlerinde değişikliğe gidip gitmeyeceğini sordu… Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Sayın İSMAİL KONCUK bugün üyeleri atanan OHAL inceleme komisyonun kendisine yapılacak olan itirazları değerlendirirken mevcut kriterleri kabul edip etmeyeceği ile ilgili konuştu. Sosyal Medya hesabından yapmış olduğu açıklama ile ilgili olarak Sayın KONCUK’un sıralı paylaşımları:   […]

16 Mayıs 2017 Salı - 1807 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

İsmail Koncuk OHAL Komisyonunun ihraç kriterlerinde değişikliğe gidip gitmeyeceğini sordu…

Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Sayın İSMAİL KONCUK bugün üyeleri atanan OHAL inceleme komisyonun kendisine yapılacak olan itirazları değerlendirirken mevcut kriterleri kabul edip etmeyeceği ile ilgili konuştu.

Sosyal Medya hesabından yapmış olduğu açıklama ile ilgili olarak Sayın KONCUK’un sıralı paylaşımları:

 

İHRAÇ KRİTERLERİ DEĞİŞECEK Mİ?

Yılan hikayesine dönen OHAL Kom. Başkanlığı’na Adalet Bak. Müs.Yrd. Selahaddin Menteş getirildi.Komisyonun nasıl çalışacağını bilmiyoruz.

OHAL komisyonu mevcut kriterlere göre mi çalışacak, yetkileri nereye kadar?Bunları bilen yok.Bu bilinmezlik umutsuzluğu artırmaktadır.

OHALkomisyonunun yetkilerinin hangi sınırlar içinde olduğu açıklanmalıdır.Komisyonun kriterleri esnetme, hatta değiştirme yetkisi olmalıdır.

OHAL komisyonunda 3 büyük konfederasyondan maaşları sendikalarca ödenen 10’ar hukukçu bulunmalıdır.Bunu yapmak şeffaflık ilkesi gereğidir.

Bugüne kadar gerek ihraçlar gerekse açığa almalar hukuken kabulü mümkün olmayan bir usulle, soruşturma ve savunma olmaksızın yapılmıştır.

OHAL Komisyonu yargısız infaz biçiminde yapılan bu işlemlerin eksik yönlerini düzelterek çalışmak zorundadır, aksi takdirde sonuç değişmez.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sayfalar

Bu sitedeki yazıları izinsiz kopyalanması yasaktır.
iPortal Kodlayan: Özer Gül