reklam

15 Temmuz Şehidinin Eşi: Masumlar İçeri Alındı, Zalimler Dışarıda

15 Temmuz Şehidinin Eşi: Masumlar İçeri Alındı, Zalimler Dışarıda

15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Çengelköy’de darbeci askerler tarafından şehit edilen Halil Kantarcı 28 şubat mağduru olarak 10 sene hapis yatmıştı. O dönemi en iyi bilen biri olarak Halil Kantarcının Eşi Ayşe Kantarcı yürütülen soruşturmaların artık sadece masumlara ve devlet içinde gücü olmayanlara dokunduğunu belirtti.  Kantarcı, madem devlet içindeki güçlü ve suçlu kişilere gücünüz yetmiyor, […]

08 Mayıs 2017 Pazartesi - 3509 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Çengelköy’de darbeci askerler tarafından şehit edilen Halil Kantarcı 28 şubat mağduru olarak 10 sene hapis yatmıştı. O dönemi en iyi bilen biri olarak Halil Kantarcının Eşi Ayşe Kantarcı yürütülen soruşturmaların artık sadece masumlara ve devlet içinde gücü olmayanlara dokunduğunu belirtti. 

Kantarcı, madem devlet içindeki güçlü ve suçlu kişilere gücünüz yetmiyor, o zaman masum olanları da serbest bırakın diye yetkililere seslendi. Ayşe Kantarcı’nın bu çıkışının yankıları devam ederken aynı zamanda hükümete yakın gazeteci olan İsmail Kılıçaraslan da bu yazıyı sosyal medyada paylaşarak Kantarcının bu düşüncesine katıldığını göstermiş oldu.

Yeni Şafak Gazetesi Yazarı da Aynı Düşünüyor!

 

Hükümete Çok yakın olan Yeni Şafak Gazetesinin yazarı Aydın Ünal, bugünkü yazınında yine Ayşe Kantarcı’nın yaşadıklarını köşesine taşımış oldu. Köşesinde yaşanan süreçle ilgili derin kaygılarını paylaşan Ünal, bu konuda mücadelenin sadece al tabakaya yönelik yapıldığını belirtip, zengin ve güçlü kişilerin suçlu olsa bile onlara ilişilmediğini ima etti.

Hem Ayşe Kantarcı hem de Hükümete yakın yazılar yazan   İsmail Kılıçarslan ve Aydın Ünal’ın bu düşünceleri,  yürütülen soruşturma ve yapılan ihraçların ne kadar sağlıklı olduğuna dair bir eleştiri mahiyetindedir. 

28 şubat sürecinde mağdur olan kişiler yıllar sonra haklı bulunmuş olsalar da yine de çekmiş oldukları sıkıntılar unutulamamıştır. Aynı şekilde 15 temmuz mağdurlarının da oluşmaması için hukuk çizgisinden çıkılmaması hayati önem arz etmektedir.

 

TÜM KHK VE İHRAÇ HABERLERİ İLE İLGİLİ SON DAKİKA HABERLERİ İÇİN TIKLA 

 

İşte Ayşe Kantarcı’nın dile getirdiği haksızlıklar;

15 temmuz… 16 temmuz sabahı henüz eşimin şehadet haberini almadan önce bir yandan korku ve endişe ile eşimden gelecek bir haber beklerken bir yandan da tv de gelişmeleri seyrediyordum . Köprüde 60 ölü var dediler . Ve ben “60 haneye ateş düştü dedim “içim yandı . Eşimden haber yoktu “acaba dedim acaba o da mı ? “Sonra “hayır olmaz , o gittiği her yerden döndü ” dedim ,benim içim hiç bir zaman olmadığı kadar rahat , eğer ona bir şey olsaydı ben hissederdim benim de canım yanardı “diye teselli ettim kendimi , ama dinmeyen bir merak … Sonra acaba” şehit oldu da o yüzden mi içim rahat ” diye düşündüm , ” yok değildir ,çıkıp gelecek , fotoğrafını çekip Twitter’a koyacak ve ” ben buradayım , beni merak etmeyin ” diyecek dedim ” evin içinde deli gibi dönüp dururken . Bir sürü telefon sesinden sonra bir zil sesi , iki arkadaş geldi ” Halil yaralı , hastane de seni götürmeye geldik ” dediler ve hastanede şehadet haberini aldım.
16 temmuz günü tüm bu olup bitenlerle ilgili sadece şunu düşündüm . ” ortada bir iktidar kavgası vardı , olan masum onca insana oldu . Ve şimdi “ibadet kısmı ” tabir edilen bir sürü iyi niyetli , KANDIRILMIŞ , insanın canını yakacaklar , o “ihanet kısmı” tabir edilen ensesi kalınlara hiç bir şey olmayacak , onlar bir yolunu bulur sıyrılırlar muhakkak ” dedim herkese . Ne yazık ki adalet yok biz bunu en iyi bilenleriz, 28 şubat mağdurları hala içeride ama 28 şubat zalimleri nerede ? bilemiyoruz . Bir 20 yıl sonra da 15 temmuz mağdurlarını konuşacağız ama 15 temmuz zalimlerinin yerini bilemeyeceğiz .
Benim eşim hiç kimsenin yerini sağlamlaştırmak için canını vermedi , tek bir gaye Allah Rıza’sı , vatan sevgisi , milletin selameti … Ve ben yine bunlar için kendi Canımdan, 3 evladımdan vazgeçerim seve seve zira sonu şehadet.. Ama çok kırgınım , çok öfkeliyim. Ne olur du beni haksız çıkarsaydınız ?
Bir sürü insanı okulunda okumuş , sohbetine gitmiş , bir şekilde ilişmiş diye işinden gücünden ettiniz, ceza evlerine attınız hatta hiç ilgisi olmayan insanları bile mağdur ettiniz fakat esas zalimlere hiç bir şey olmuyor. Madem zalimleri cezalandıracak gücünüz yok o zaman masumları bırakın gitsinler , onların çocukları mağdur olmasın.
Her yere çöreklenmiş ama siyasete ve siyasi yakınlarına bulaşmamış olan fetö yü ve onlara mensup hakiki zalimleri İlahi adalete bırakırız , önümüze bakarız . Tutmayacağınız , ya da tutamayacağınız sözler vermeyin, yaramıza tuz basmayın , gözümüze soka soka canımızı yakmayın, kanatmayın , acıtmayın artık , yakmayın yüreğimizi …
En nihayetinde ” kavurmacılara özgürlük ” dillerde şarkımız olarak kalır bizim

 

UYARI : Sitemizden alıntı yapılan haberler için kesinlikle aktif link verilmesi gerekmektedir. Aksi halde uyarı yapılmadan yasal işlem yapılacaktır.

“15 Temmuz Şehidinin Eşi: Masumlar İçeri Alındı, Zalimler Dışarıda” için 4 cevap

 1. mağdur kişi dedi ki:

  Cat Stevens “eğer Kuran’dan önce müslümanları tanısaydım asla müslüman olmazdım.” demiş ya, çok üzgünüm ki akp nin içerisinde bunlardan çok var durum çok vahim…

 2. Anonim dedi ki:

  Allah razı olsun bu hanımdan
  Masumlara yapılan zulm eşinin acısını dindirmemiş bilakis arttırmış.

 3. Mağdur dedi ki:

  Mağdur olduk sesimizi yine mağdur biri duyurdu

 4. ben dedi ki:

  Allah razı olsun… Allah razı olsun… Allah razı olsun…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sayfalar

Bu sitedeki yazıları izinsiz kopyalanması yasaktır.
iPortal Kodlayan: Özer Gül