reklam

AİHM BU DAVALARA BAKMAK ZORUNDA KALABİLİR

AİHM BU DAVALARA BAKMAK ZORUNDA KALABİLİR

AİHM BU DAVALARA BAKMAK ZORUNDA KALABİLİR   Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın da Fransa’nın Strasbourg kentindeki temaslarında OHAL Komisyonu’nun kurulma sürecinin zaman aldığını belirterek, Yaz aylarına yetiştirmeye çalışıyoruz, dediği öğrenildi. Cumhuriyet gazetesinden Duygu Güvenç’in haberine göre, Bozdağ’ın geçen ay Strasbourg’daki temasları sırasında “Komisyon’a hâkimlerin ve uzmanların seçilmesi çok titiz çalışma gerektiriyor ve zaman alıyor. Yaz aylarına […]

04 Nisan 2017 Salı - 1842 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

AİHM BU DAVALARA BAKMAK ZORUNDA KALABİLİR

 

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın da Fransa’nın Strasbourg kentindeki temaslarında OHAL Komisyonu’nun kurulma sürecinin zaman aldığını belirterek, Yaz aylarına yetiştirmeye çalışıyoruz, dediği öğrenildi.

Cumhuriyet gazetesinden Duygu Güvenç’in haberine göre, Bozdağ’ın geçen ay Strasbourg’daki temasları sırasında “Komisyon’a hâkimlerin ve uzmanların seçilmesi çok titiz çalışma gerektiriyor ve zaman alıyor. Yaz aylarına kadar yetiştirmeyi umut ediyoruz” mesajı verdiği öğrenildi.

 

Bozdağ’ın bu sözlerine ise Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland ise AİHM’ye yapılan on binlerce başvuruyu anımsatarak “Türkiye etkin bir mekanizmayı derhal harekete geçirmezse AİHM bu davalara bakmak zorunda kalır. Tutuklu gazeteciler ve milletvekillerinden başlayarak hızla harekete geçilmeli” mesajı verdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sayfalar

Bu sitedeki yazıları izinsiz kopyalanması yasaktır.
iPortal Kodlayan: Özer Gül