reklam

BOZDAĞ: OHAL KOMİSYONLARININ İCRAİ İCARİ YAPTIRIMI OLACAK

BOZDAĞ: OHAL KOMİSYONLARININ İCRAİ İCARİ YAPTIRIMI OLACAK

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, OHAL komisyonlarının bu hafta içinde kurulmasını beklediklerini ifade etti. Başbakan’ın bu yönde talimatı olduğunu ifade eden BOZDAĞ, komisyonun çok şeffaf olacağını belirtti.   Gazeteci Kübra Par’ın sorularını yanıtlayan Bekir BOZDAĞ, OHAL komisyonlarının vereceği kararların kesin yaptırımı olacağını  beyan ederek komisyonların idari üst kurul gibi çalışacağı mesajını verdi. Komisyonun vereceği kararlar […]

19 Mart 2017 Pazar - 2422 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

 

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, OHAL komisyonlarının bu hafta içinde kurulmasını beklediklerini ifade etti. Başbakan’ın bu yönde talimatı olduğunu ifade eden BOZDAĞ, komisyonun çok şeffaf olacağını belirtti.  

Gazeteci Kübra Par’ın sorularını yanıtlayan Bekir BOZDAĞ, OHAL komisyonlarının vereceği kararların kesin yaptırımı olacağını  beyan ederek komisyonların idari üst kurul gibi çalışacağı mesajını verdi. Komisyonun vereceği kararlar ile birlikte yeni bir yargılama süreci de bu şekilde baştan başlamış olacak.

Adalet Bakanı Bekir BOZDAĞ’ın açıklaması  ve daha önce birçok yetkilinin yapmış olduğu açıklamalar açıkça gösteriyor ki OHAL komisyonları sadece yargı yolunu açmak için kurulmuştur. Kriterlerin değişimi ya da esnetilmesi söz konusu değildir. Bu konuda Adalet Bakanı bizzat, kişileri suçlu olduğu için kamudan atmadık ;  onları idari tasarruf kullanarak ihraç ettik,  beyanatı vermişti. Bu noktada mağdur olduğunu düşünen ; ama banka ve sendika gibi kriterleri olanların komisyon aracılığı ile göreve dönmeleri şimdilik mümkün görünmüyor.

Her ne kadar tüm mağdurların derhal göreve dönmesini istesek de mevcut durumun özeti budur. İdari süreç ile ilgili gelişen olayların geniş açıdan değerlendirilmesi yapıldığında, dediğimiz gibi Komisyon ile şimdilik toplu dönüşler sağlanmayacaktır. Bunun yerine Komisyonların en önemli icrası yargı yolunu açmak olacaktır.

 

İlgili Haber:

 

KOMİSYON BU HAFTA KURULABİLİR

 

23 Ocak’ta çıkan KHK’da, OHAL işlemlerini inceleme komisyonu kurulmasına dair düzenlemeler yapıldı. 7 kişiden oluşan bağımsız bir komisyon olacak. Bütün kurumlar, komisyonun talep ettiği ilgili belgeleri vermek zorunda. Görev yapanlara teminatlar verdik, kararlarının icrai yaptırımı olacak. Burada en önemli şey yargı yolunun açılmış olmasıdır. Bu komisyonla, bireysel başvuru ve AİHM’e kadar gidecek süreç başlatılmış oldu. İşleyişi şeffaf olacak.

 

Ne zaman kurulacak?

 

1 ay içerisinde kurulması gerekiyordu. Ancak kurulamadı. Halkoylaması sürecinin gündemde olması sebebiyle gecikmiş olabilir ama hazırlıkların bitirilmesi konusunda Sayın Başbakan’ımız talimat verdi. Bu hafta içerisinde kurulabilir diye düşünüyorum.

 

SON DAKİKA HABERLERİNİ SOSYAL MEDYA SAYFAMIZDAN İLK SİZ ÖĞRENİN 

“BOZDAĞ: OHAL KOMİSYONLARININ İCRAİ İCARİ YAPTIRIMI OLACAK” için 10 cevap

 1. Metin Şahin dedi ki:

  7 aydır insanlar inim inim inliyor.Mahmemelerde belli mesafe aldılar. Şimdi tekrar sil baştan.Adalet anlayışı bu mu?Şeffaflık ama nasıl?Göreceli tabi.Kendileri gorebiliyorsa şeffaf sayıyor sn bakan

 2. Mazlum dedi ki:

  Hicbir kriterim yok sorusturma yok. Isimden itibarimdan oldum.iftira ile oldugunu dusunuyorum. Sagligimi da kaybetmemeye calisiyorum . Guzel ulkemin adalet sisteminin bu kadar kotu oldygunu bbilmiyordum. Ilk defa hukuk laxim olmustu hayatimda.kotu bir filmin icinde gibiyim ve hala siritarak hak hukuk seffaflik diyorlar. Hakkimi helal etmiyorum. Ekmegimle oynadiniz. Avukatin yorumu..ibb de sayi tutsun diye sizi ihrac etmisler . Fetoculer kurtuldu ve dondu..tum ust duzeyi taniyolsr zaten kanfirilmislardir .

 3. ccc dedi ki:

  bu komisyonla yargi yolunu actik diyorlar.bu kuyruklu bir yalan.sadece komisyonun red kararina itiraz edebiliyorsun o kadar.super zeka bir bulus bu komisyon.aihm i oyalama taktigi.aihmi aptal yerine koyma cabasi.

 4. Emin dedi ki:

  Sıkıntı çok çözüm yok

 5. Mazlum dedi ki:

  Icrai yaptirim olacak ne demek

 6. Anonim dedi ki:

  Bu suçsuz olanların vebalini kiminboynunda olacak. İftira atanın hem kendi hemde çocuklarının canından çıkar.

  • Eski müslüman dedi ki:

   artık Allah inancım kalmadı Allah olsa bu kadar zulme sessiz kalmazdı. Allah olsa en çok Allah diyenler tek bir kriteri olmayan adamı 10 yıldır cemaatci değilsin sen diye tayin verimeyen adamı ihraç etmezlerdi

 7. Anonim dedi ki:

  Herkese tavsiyemdir. Kendinize yeni bir hayat kurmaya çalişin. Herkes kendini biliyor vicdaniniz rahatsa gerisini Allaha havale edin. Hakkinizi kim yediyse cehennemin dibine gideceklerini bilseniz helal etmeyin. Allah büyük..

 8. Yusuf ATMACA dedi ki:

  İyide 7 kişi khkların hukuksuzluğunu khklar kadar kolay halletmsi hayal ötesi
  İyi niyet yok hukuki kriter yok. Bunlar hesap gününden korkmuyorlarmı?

  • Eski müslüman dedi ki:

   Hesap günü mü ? 🙂 öyle bir günün olduğunu sanmıyorum bu kadar allah allah diyenler bu zulmü yaptıktan sonra

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sayfalar

Bu sitedeki yazıları izinsiz kopyalanması yasaktır.
iPortal Kodlayan: Özer Gül