reklam

Sendika ve Bankaya Takipsizlik  

Sendika ve Bankaya Takipsizlik  

  Kamudan ihraç edilen memurların adli olarak soruşturma görenleri hakkında önemli bir karar geldi. Hatay Kırıkhan’da mahkeme sendika  üyesi olan ve banka hesabı olan kişiler hakkında takipsizlik kararı verdi. Bu da iade bekleyenler için oldukça olumlu bir geliş olarak yorumlanmaktadır. Kamudan ihraç edilen kişilerin her seferinde hukuki olarak suçlu görüldükleri ve bu nedenle de kamudan […]

24 Şubat 2017 Cuma - 14857 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

 

Kamudan ihraç edilen memurların adli olarak soruşturma görenleri hakkında önemli bir karar geldi. Hatay Kırıkhan’da mahkeme sendika  üyesi olan ve banka hesabı olan kişiler hakkında takipsizlik kararı verdi. Bu da iade bekleyenler için oldukça olumlu bir geliş olarak yorumlanmaktadır.

Kamudan ihraç edilen kişilerin her seferinde hukuki olarak suçlu görüldükleri ve bu nedenle de kamudan ihraç edildikleri belirtilmesine rağmen, mahkeme huzurunda sendikal faaliyet ya da bankacılık ile ilgili henüz net bir karar verilmiş değildi.

Ama son olarak geçtiğimiz günlerde Hatay’dan önemli bir karar geldi. Buna göre sendika ve banka işlemleri suç olarak kabul edilmedi. Mahkeme kararlarının emsal olabileceği belirtilirken, hakkında takipsiz verilen kişilerin göreve iade edilme ihtimalleri diğer mağdurları da umutlandırmaktadır.

Daha önceki haberlerimizde, ihraç olan kişilerin niçin ihraç edildiklerini bilmeleri gerektiğini ve bakanlıkların KHK ile ihraç olanların suçlarını tebliğ etmelerini salık vermiştik. Ama bununla ilgili bir gelişme olmamıştı.

KHK ile ihraç olanlar terör örgütleri ile iltisaklı kabul edildikleri için ihraç edildiklerini biliyorlar; ama neyden dolayı iltisaklı olduklarını ancak tahmin edebilmektedirler. Çünkü bir çoğuna ihraç tebliği gelmemiş ve sıralı liste şeklinde ihraç edilmişlerdir.

Önemli : eğer kişilere ihraç nedeni tebliğ edilirse ve ihraç kriteri olarak da sendika ya da banka suç olarak gösterilirse o zaman Hatay’daki takipsizlik kararı oldukça önemli bir noktaya gelecektir.

Bakanlıklar tarafında ihraç olanlara suçları isnat edilirse, yani niçin ihraç olduklarını tam olarak tebliğ ederse ve kişiler de sendika ya da banka nedeni ile ihraç olduklarını resmi olarak öğrenirlerse o zaman, OHAL komisyonlarına başvuracak kişiler, Hatay kararlarını itiraz dilekçelerine ekleyerek başvuru yapmaları durumunda hukuki açıdan olumlu sonuçlar alabilecektir.

Sonuçta OHAL Komisyonları ara hukuki kararlar verecektir. Sendika ve banka suçlamalarına  mahkeme tarafından ya da savcılık sürecinde takipsizlik verildiyse o zaman hukuki olarak suç kabul edilemeyecekleri için ihraçların da tekrar gözden geçirilmesi hayati bir önem kazanacaktır.

 

 

BÜTÜN GÜNCEL GELİŞMELERİ FACEBOOK SAYFAMIZDAN ANINDA ÖĞRENİN 

 

DEVLET, SENİN SUÇUN YOK AMA SENİNLE ÇALIŞMAK İSTEMİYORUM DİYEBİLİR Mİ

 

OHAL KOMİSYON BAŞVURULARI OKULLAR VASITASI İLE ALINABİLECEK

 

www.dunden.com

“Sendika ve Bankaya Takipsizlik  ” için 5 cevap

 1. ??? dedi ki:

  Çok güzel bir haber bankam yok ama istifa ettiğim sendika yuzunden ihracim.istifa etmemin hicmi bir önemi yok acaba???

  • Ahmet veysel dedi ki:

   Sendikaya üye olmak suç mu ki istifa edince önemli olsun. Yasal bir sendikaya üye olduğunuz icin kendinizi suçlu hissetmeyin, ezilmeyin kimsenin karşisinda.

 2. Kul dedi ki:

  Vah zavallı ülkem vah kanunlar ve yönetmeliklere uygun kurulmuş banka ve sendikanin suç olmadığını yeni anlayan hukuk sistemimiz ve mahkemelerimiz büyük bir buluşa imza attı tebrikler!…

 3. ??? dedi ki:

  İstifa ettiğim nedemek arkadaş. Ozaman sen biliyorsun demek istifa etmeyenler hiç bir şeyden haberi yok demek

  • ??? dedi ki:

   ..kendi durumumu yorum olarak izah ettim sende kendi durumu izah et laf atacağına. Senin gibi saygisiz bir insana hesap vermek zorunda degilim iftira atmak haddin degil.beni benden baska kimse bilemez senide alakadar etmez.eski müdürüm zoraki üye yaptı.sonradan ogrendimki bunlarin sendikasi cumhurbaskanimizin uyarılarını dikkate alarak istifa ettim.sendika suçtur diye ben demiyorum
   İstifa ettiğimi belirtiyorum…sen sen ol iftiradan uzak dur kardeşim. Beni ve benim gibi istifa eden kişileri suçlamış oluyorsun dikkat et yazdığın mesaja herkesin canı burnunda.tekrar belirteyim ki sendika suçtur demedim zaten adalet bakanımızda gayet açıkça dile getirdi idari tasarrufla ihrac ettik diye.herkezin problemi ve kriteri farklı farklı ses getirmek için herkez istediği yere özgürce kendini ifade edebilir.senden izin alacak değilim. Bu gibi platformdan sen sen ol kimseyi suçlayıcı mesajlar atma…!!!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sayfalar

Bu sitedeki yazıları izinsiz kopyalanması yasaktır.
iPortal Kodlayan: Özer Gül