reklam

Asgari Ücret Ne Kadar Oldu 2017?

Asgari Ücret Ne Kadar Oldu 2017?

Asgari ücret ile ilgili yapılan görüşmeler tamamlandı. İşçi sendikalar, hükümet yetkilileri ve patronların katılımı ile yapılan asgari ücret pazarlığı nihayet sona erdi. Asgari ücret ne kadar oldu? Asgari ücret zammı belli oldu mu? Asgari ücrete ne kadar zam yapıldı? Bu soruların cevapları için yazımızı okumaya devam edin. Yapılan açıklamaya göre asgari ücret zammı belli oldu. […]

29 Aralık 2016 Perşembe - 571 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Asgari ücret ile ilgili yapılan görüşmeler tamamlandı. İşçi sendikalar, hükümet yetkilileri ve patronların katılımı ile yapılan asgari ücret pazarlığı nihayet sona erdi. Asgari ücret ne kadar oldu? Asgari ücret zammı belli oldu mu? Asgari ücrete ne kadar zam yapıldı? Bu soruların cevapları için yazımızı okumaya devam edin.

Yapılan açıklamaya göre asgari ücret zammı belli oldu. Geçtiğimiz sene 1300 TL olan asgari ücrete tam %8 oranında zam yapıldı. Bu oran belki birçok işçiyi memnun etmedi ; ama aynı zamanda işverenler için de pek olumlu bir karar olmadı. Çünkü daha önceki yıllarda asgari ücret 1000 TL’nin altında iken, tek seferde 1300 TL’ye çıkmış oldu. Bu da işverenler için oldukça olumsuz oldu.

Yeni yapılan asgari ücret pazarlığı sonucu işçilere verilecek net rakam belli oldu. Buna göre asgari ücret 1404 TL  olarak belirlenmiş oldu.

Yeni asgari ücret 1404 TL oldu. Bu rakamın işçileri memnun edip etmeyeceği önümüzdeki günlerde belli olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sayfalar

Bu sitedeki yazıları izinsiz kopyalanması yasaktır.
iPortal Kodlayan: Özer Gül