DOLAR: 3.59 TL
EURO: 3.92 TL

Neden Kredi Çıkmıyor?

27 Aralık 2016
293 kez görüntülendi

Neden Kredi Çıkmıyor?
Reklam

Banklara yaptığımız kredi başvurularının bazen kabul edilmediğini görürüz. Sabit bir gelirimiz olmasına rağmen ve hiçbir kuruma borcumuz olmadığı için hakkımızda haciz-icra gibi bir takip işlemin de olmamasına rağmen kredi başvuruları onaylanmaz. Peki kredi neden çıkmaz? Kredi onayı neden verilmez? Banka neden kredi başvurusunu reddeder? Bu soruların cevapları için makalemizi okumaya devam edin.

Paraya en çok ihtiyaç duyduğumuz anlarda ilk başvuracağımız yerler bankalardır. Bankalara yapılan kredi başvurularında öncelikle banka şubesi genel merkezden onay bekler. Bankanın genel merkezi kredi başvurusu yapan kişinin kredi notunu da göz önünde tutarak onaylar ya da reddeder.

Bankaların para kazanma yöntemlerine bakacak olursak, aslında kendisine yapılan bütün kredi başvurularını kabul etmesi gerekmektedir. Ama bankalar her ne kadar kredi vermek isteseler de, kredi geri ödemelerini de garantiye almak isterler. Bu nedenle bazen kredi başvurularını kabul etmezler.

Bankaların kredi başvurusunu kabul etmemesinde ana faktörler Nelerdir?

  • Sabit bir gelirin olmaması
  • Sigortalı olarak çalışmıyor olması
  • Kredi notunun çok düşük olması
  • Kişinin hakkında icra takibinin olması
  • Kişinin kefil sunmamış olması
  • Başka bankalara olan kredi borcundan dolayı
Neden Kredi Çıkmıyor?

Neden Kredi Çıkmıyor?

Sayılan nedenler kredinin kabul edilmemesinde olası genel nedenlerdir. Tabi herkesin bankalar ile özel bir diyaloğu olduğu için bu konuda sebepler de farklılık gösterebilir.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık
istanbul Nakliyat
-Ankara istanbul Nakliat
- Şehirler arası Nakliye
-Evden Eve Nakliyat
- istanbul Ev Taşımacılık
- Özkan Nakliyat
.