KREDİLER

2000 TL Maaşa Ne Kadar Kredi ÇekebilirimAldığım maaşa göre ne kadar kredi çıkar sorusu herkesin kredi çekmeden önce öğrenmek istediği bir durumdur. Çünkü, gelirinden fazla limit isteyenlerin kredisi reddedildiği için kişilerin kredi notu da düşer. Bundan dolayı kredi öncesi bana ne kadar kredi çıkar ve ne kadar kredi çekebilirim sorusunun yanıtının verilmesi ve gelire göre kredi hesaplamasının yapılması gerekmektedir. Maaşa göre çıkacak olan kredi aylık bazda maaşın %80’ini geçmeyecek şekilde taksitler halinde olması gerekmektedir. İşte banka ne kadar kredi verir sorusunun detaylı yanıtı.

Bankadan Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

En Kolay Kredi Veren Bankalar kredi verirken çok farklı kalemleri göz önünde bulundururlar. Bunlardan birisi de maaş bordrosudur. Bu yüzden asgari ücretle çalışan kişilerin ek mesailerini de hesaba katarak aylık 2000 TL civarı maaş alırlar ve akıllarına 2000 TL maaşa ne kadar kredi çıkar sorusu gelir. Yazımızın devamını dikkatlice okuyarak maaşa göre kredi hesaplama yöntemini öğrenebilir, ne kadar kredi çekebileceğinizi net olarak hesaplayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Maaşıma Göre Ne Kadar Konut Kredi Çekebilirim

Konut kredisine ihtiyacınız var ve maaşıma göre ne kadar konut kredi çekebilirim diye merak ediyorsanız öncelikle kredi başvurusunda bulunulduğu zaman bankalar çeşitli kriterleri baz alır. Buna göre değerlendirme yaparlar. İlk baktıkları kredi sicil notunuzdur. Kredi sicil notunu oluşturan ve belirleyen geçmiş dönemlerde almış olduğunuz kredileriniz ödeme kaliteniz, kredi kartı borçlarını sağlıklı ödeyip ödemediğiniz, hesabınızdaki nakit akışı gibi etkenler olur. Bu etkenler neticesinde 1900 puana kadar bir puanlandırmaya tabi tutulursunuz ve kredi başvurularınız değerlendirmeye alınır.

Kredi Taksiti Maaşın Yüzde Kaçı Olur?

Kredi başvurunuzda değerlendirmeye alınacak konulardan birisi de gelirinizin almayı düşündüğünüz krediye yetip yetmeyeceğidir. Çünkü bankalar ödeme zorluğu yaşamamanız adına gelirinizin belli bir oranına kredi verirler. Bu yüzden tek gelir kaynağınız maaşınızsa çekebileceğiniz kredi miktarı maaşınız üzerinden değerlendirilir. Kredi taksiti maaşın yüzde kaçı olur? Bu durum bankadan bankaya değişiklik gösterebilir. Fakat %40 ila %70 arasında değişir. BDDK, yapmış olduğu düzenlemelerle aylık ödenecek kredi taksit tutarının maaşın %70’i geçmesine izin vermemektedir. Sadece küçük esnetmeler olabilir.

2000 TL Maaşa Alınabilecek İhtiyaç Kredisi Miktarı

Kredi başvurunuzda aylık ödemeleriniz aylık maaşınızın maksimum %70’i olabilir dedik. Eğer belgelendirebileceğiniz başka bir geliriniz varsa bu oran değişebilir. Örneğin ek iş geliriniz, taşınmaz mal geliriniz varsa bunları beyan edebilirsiniz. Mevcut düzenlemelere göre bankalardan alınacak ihtiyaç kredileri 36 aya kadar, araç kredileri ise 48 aya kadar vadelendirilebiliyor. 2000 TL maaşa ne kadar ihtiyaç kredisi alabilirim diyorsanız alabileceğiniz miktarı vade seçeneğiniz de şekillendirir. Vade sayısını arttırarak çekebileceğiniz ihtiyaç kredisini arttırabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Maaşa Göre Çekilebilecek Kredi Hesaplama

2000 TL maaşa ne kadar kredi çıkar sorunuzu ihtiyaç kredisi üzerinden değerlendirecek olursak maaşınızın %70’i 1400 TL eder. Bu miktarda 36 ay vadeli kredi çekmek isterseniz 1400*36= 50400 yapar. Vadeyi değiştirdiğinizde çekebileceğiniz kredi miktarı da değişecektir. Fakat bu hesaplama en yüksek seviyede kredi veren bir bankadan ve başka hiçbir ödemenizin olmaması durumunda geçerlidir. Eğer başka bir kredi ödemeniz daha varsa o ödeme tutarınız düşülerek hesaplama yapılır. Konut kredisi ne kadar çekilebilir diyorsanız da mevcut hesaplamayı birçok bankanın konut kredisine 120 ay vade yaptığı gerçeğinden hesaplayabilirsiniz. Elbette bu tutar, kredi sicil notu dahil hiçbir engelin olmaması halinde geçerli olan miktardır.

Bunu da okuyabilirsiniz; Gelir Belgesiz Kredi 

Sponsorlu Bağlantılar

1 Comment

1 Comment  1. Kredi Yöneticisi

    9 Şubat 2018 at 00:13

    Ne Kadar Kredi Çekebilirim

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Copyright © 2011 - Dunden.com Bütün Hakları Saklıdır. ®™-
Yasal Uyarı: LÜTFEN DİKKAT! dunden.com sitesi üzerinden yasal kurumlardan kredi çekme, senet ve çek tahsil eden banka ve faktöringler hakkında bilgi verilir. Kesinlikle kredi verilmez ve kredi için aracılık edilmez. Banka ve yasal özel finans kurumları dışında kredi veren yerler yasa dışı çalışır. Tefecilik kesin suçtur. Yazdıklarımızı tam okumayan ya da okuduğunu anlamayan kişiler ısrarlar kredi çekmek için numarasını yorum kısmına yazıyor. Lütfen numaranızı yazmayın. Numaranızı gören art niyetli dolandırıcıların " Kredi veriyoruz" diye sizi ön ödeme istemek için sık sık aradıklarını öğreniyoruz. Bu kişilerin dunden.com ile bir ilgisi yoktur. Sizi arayan kişileri iletişim kısmını kullanarak bize bildiriniz. Savcılığa gerekli şikayetler yapılacaktır. Okuyucularımızın dolandırıcılık noktasında yapacakları hatalardan sitemiz asla mes\'ul değildir. Sitemizde senetle borç veren yerler hakkında verdiğimiz bilgiler tamamen BDDK denetiminde çalışan Faktöringler ve Bankalar için geçerlidir. Bunun dışında borçlar kanununda " Başkasına kazanç sağlayıcı borç para verilemez" maddesi dolayısı ile tefecilik sayılacak fiillere hiçbir okuyucumuz yönlendirilemez. Vermiş olduğumuz bilgiler böyle bir suçun olduğunu ve acil nakit ihtiyaç varsa bile bunun banka ya da faktöringlerden karşılanması gerektiği ile kısıtlıdır. Sitemizin ismini kullanarak kredi ve borç para veriyoruz diyenlere inanmayın. Sayfamız okuyucularımız için finansal rehberlik hizmeti vermektedir. Bunun dışında kredi verme ve krediye aracılık etmek gibi bir görevi yoktur. Krediye ihtiyacı olan kişiler bunun için yasal banka ya da özel finans kurumlarına başvuru yapması gerekmektedir. Site yönetimi .
İLETİŞİM : dundenekonomi@gmail.com

To Top